Loading ...
Sorry, an error occurred while loading the content.
 

Internetinei televizijai trys metai

Expand Messages
 • EKVJUC
  Internetinė televizija | Internetinei televizijai trys metai Rugsėjo 1 d. suėjo trys metai nuo 2007 09 01, kai buvo įjungtas serveris ir iš jo interneto
  Message 1 of 2 , Sep 10, 2010
  Internetinė televizija |
   

  Internetinei televizijai trys metai

   

  Rugsėjo 1 d. suėjo trys metai nuo 2007 09 01, kai buvo įjungtas serveris ir iš jo interneto kanalais buvo perduoti pirmieji vaizdo įrašai bei pradėtas transliuoti tiesioginis vaizdas iš įvykio vietos. Tuo metu tai buvo labai nauja Lietuvos internetinėje erdvėje. Rugsėjo pirmą dieną galima laikyti Internetinės televizijos atsiradimo diena. Internetinė televizija Lietuvoje pradėjo veikti po penkiasdešimties metų nuo to, kai 1957 m. pradėjo veikti Lietuvos televizija ir metais anksčiau nei pradėjo veikti Europos parlamento Internetinė televizija. Tai tikri faktai, kurių pastebėjimas ir paminėjimas gal ir nekuklu, bet ta proga norisi pateikti kuo daugiau informacijos apie šį reiškinį.

   

  Kas ta Internetinė televizija?

  Internetinė televizija – tai visuomeninis internetinis įrankis, skirtas tiesioginei vaizdo transliacijai iš įvykio vietos ir vaizdo įrašų, patalpintų serveriuose, paieškai, peržiūrai bei nuorodų į juos sukūrimui. Visi juridiniai ar fiziniai asmenys gali naudotis http://www.internetinetv.lt/ paslauga ir ištekliais, transliuoti savo renginių vaizdą, susikurti ir turėti savo puslapį ar net atskirą kanalą su individualiu interneto adresu (kaip pav. www.jaunimotv.lt, www.lietuviutv.lt, www.dzukutv.lt ir t.t.) savo vaizdo įrašų demonstravimui. Gali kopijuoti vaizdo įrašus, nuorodas į vaizdo įrašus arba įskiepių aprašus iš Internetinės televizijos ir talpinti savo interneto puslapiuose. Vaizdo įrašai, pateikti Internetinėje televizijoje, gali būti demonstruojami (talpinami bei matomi) ir kituose interneto portaluose. Internetinė televizija kaip ir daugelis internetinių projektų yra nekomercinis projektas. Ji negauna jokių finansinių pajamų už savo paslaugas, nors išlaidos sistemos priežiūrai, palaikymui ir tobulinimui patiriamos. Atskiri vaizdo įrašų pateikėjai už vaizdo įrašymą, apdorojimą ir patalpinimą Internetinėje televizijoje gali turėti pajamų. Ši veikla yra skatinama. Tokioms iniciatyvoms yra teikiama metodinė ir techninė pagalba. Internetinė televizija yra alternatyva, bet ne konkurentas tradicinei televizijai. Jos kūrėjai ir administratoriai yra tik už naujas informacines technologijas žmonijos pažangai. Portalas skirtas lietuviškai suprantančiam interneto vartotojui. Turinys santūrus. Čia nėra reklamos, agresiją ir aistras keliančių vaizdo įrašų bei vaizdo montažų.

  Kad internetinė televizija egzistuotų, reikalingos techninės priemonės, programinė įranga, kiti ištekliai bei turinys. Internetinė televizija savo egzistavimui naudoja interneto techninę bazę. Televizijos steigėjams ir partneriams priklauso tik dalis visų procese veikiančių priemonių. Todėl Internetinė televizija yra visuomenės nuosavybė. Visuomenės labui fizinių asmenų iniciatyva sukurta sistema priklauso ne jiems, o visuomenei. Steigėjai perduoda visas savininko teises į Internetinę televiziją, išskyrus teises, kuriomis nesinaudoja, t.y. nutraukti šios sistemos egzistavimą.

  Portalo steigėjai ir administratoriai nekelia sau uždavinio sukurti įdomų (išskirtinį) portalo turinį. Steigėjai ir administratoriai siekia sudaryti geras sąlygas kūrėjams, vaizdo įrašų pateikėjams kurti turinį. Tokiu būdu Internetinės televizijos turinį gali ir kuria visi. Kokį jį sukuriame, toks jis yra. Tikimasi, kad portalo turinys formuos teigiamą lietuvių kaip tautos, Lietuvos kaip valstybės ir kaimo kaip socialinės grupės įvaizdį interneto vartotojų tarpe.

   

   

  Ko reikia, norint matyti tiesiogines Internetinės televizijos vaizdo transliacijas

   ir serveriuose esančius vaizdo įrašus?

  Norintys matyti Internetinę televiziją turi turėti internetą, kurio informacijos parsiuntimo greitis ne mažesnės kaip 500 kbps, kompiuterį su įdiegtais Windows Media ir fliach grotuvais bei garsiakalbiais. Čia gali būti matomi WMV ir FLV formatų vaizdo įrašai. Kokį formatą parenka vaizdo įrašo pateikėjas, tokį formatą mato žiūrovas. Pateikėjas savo vaizdo įrašą gali pateikti ir abiem formatais. Tada žiūrovas turi galimybę pasirinkti kokiu formatu jam patogiau peržiūrėti vaizdo įrašą.

   

  Internetinės televizijos istorija ir dabartinė būsena

  Iniciatyva kurti internetinę televiziją kilo Eičiūnų kaime įsikūrusiame jaunimo centre. Todėl pirmoji internetinė televizija ir buvo pavadinta Kaimo televizija. Ji atsiverdavo surinkus www.kaimotv.lt adresą. Dabar Kaimo televizija Internetinėje televizijoje yra tik kaip vienas iš kanalų. Kaimo televizija apaugo kitomis televizijomis. Kiekvienas vaizdo įrašų pateikėjas gali turėti savą kanalo vardą ir internetinį adresą. Kaip pav. www.cikatv.lt, www.sportotv.lt , www.ldktv.lt ir t.t. Šuo metu yra virš penkiasdešimties užsiregistravusių ir susikūrusių savas sąskaitas vaizdo įrašų pateikėjų. 17 iš jų yra pateikę nors po vieną vaizdo įrašą. Aktyviomis pateikėjomis buvo Kumečių (Alytaus r.), Subartonių (Varėnos r.), Ukmergės ir Šilutės bendruomenės. Šiuo metu savo aktyvumu ir reportažų kokybe džiugina Braziukų (Kauno raj.) bendruomenė, CikaTV ir Baltų Atlantida bei Minčių sodas. Dideles viltis teikia LDK (Lietuvos didžiosios kunigaikštystės parko) televizija. Vaizdo įrašų pateikėjų ir žiūrovų skaičius nuolat auga. Daugiausia – 2541 lankytojas buvo 2010 05 02 d., kai tiesiogiai transliavome Europos jaunimo dziudo taurės varžybas iš Kauno. Tačiau tai nereiškia, kad jie atverčia ir pasižiūri tos dienos reportažus. Tik pusė iš jų atverčia kurį nors vaizdo įrašą. Net 57 proc. dienos lankytojų būna pirmą kartą apsilankę šiame portale. 43 proc. dienos lankytojų kada nors vėl aplanko Internetinę televiziją. Lankytojų skaičius priklauso nuo metų laikotarpio ir savaitės dienų. Daugiausia jų būna pirmadieniais, antradieniais, mažiausiai – šeštadieniais, sekmadieniais. Ženkliai Internetinės televizijos žiūrovų sumažėja vasaros laikotarpiu ir padidėja žiemą. Ateinančią žiemą Internetinės televizijos lankytojų išaugs iki 700 per dieną.

   Šuo metu internetinę televiziją globoja ir prižiūri trys, partnerystės pagrindais, be rašytinių sutarčių, natūraliai bendradarbiaujančios institucijos ir jose dirbantys entuziastai. Tai VšĮ Atviro kodo sprendimai, Matematikos Informatikos institutas ir VšĮ Eičiūnų kaimo vaikų ir jaunimo užimtumo centras. Sistemoje veikia penki serveriai, kuriuose saugomi vaizdo įrašai, pagrindinė portalo valdymo programa ir kanalų adresų peradresavimas.

   

  Perspektyvos

  Internetinė televizija ne tik Lietuvoje, bet ir kitur žengia tik pirmuosius žingsnius. Dėl ribotų finansinių išteklių, motyvacijos nebuvimo ir be valdžios palaikymo savo turinio kokybe Internetinė televizija konkuruoti su tradicine televizija kol kas negali. Dėl riboto interneto informacijos perdavimo greičio negali konkuruoti ir vaizdo bei garso kokybe. Nors statomi nauji įrengimai ir pajėgumai, atsiranda naujos technologijos, auga teoriniai maksimalūs interneto greičiai, tačiau taip pat labai sparčiai didėja ir interneto vartotojų skaičius. Todėl užtikrintas interneto informacijos perdavimo – priėmimo greitis vienam vartotojui auga ne taip greitai. Internetinei televizijai reikalingas pastovus užtikrintas informacijos perdavimo priėmimo srautas. Todėl tik dalis visų interneto vartotojų turi tokį internetą, kuris užtikrina kokybišką vaizdo įrašo peržiūrą iš serverio. Tačiau Internetinės televizijos reikšmė nuolat auga. Ji turi privalumų palyginus su tradicine televizija. Žiūrovas jam svarbią informaciją gali peržiūrėti bet kuriuo jam priimtinu laiku ir keletą kartų. Todėl ji tinkama mokymuisi, konferencijų ir seminarų medžiagai demonstruoti bei peržiūrėti. Internetinėje televizijoje dažniausia pateikiamas visas renginio vaizdo įrašas, kai kitur pateikiama tik informacija apie įvykusį renginį

  Dėkojame visiems, kas savo vaizdo įrašus pateikia Internetinei televizijai, dalijasi su visais tuo, kas gali būti įdomu ir džiugina. Dėkojame kiekvienam, kas aplanko Internetinę televiziją ir peržiūri jam svarbų vaizdo įrašą. Be jūsų mūsų darbas ir pastangos netektų prasmės.

   

  Pagarbiai

  Zenonas Anušauskas

   

  Prašau persiųsti šią informaciją tiem kam ji gali būti įdomi.

  Ačiū

   

   
  Internetinė televizija
   

  Dienos reportažai:

  Mėnesio geriausi reportažai:

   
  Peržiūrėjo: 1169, Komentarai: 0
   
  Peržiūrėjo: 1190, Komentarai: 1
   
  Peržiūrėjo: 922, Komentarai: 0
   
  Peržiūrėjo: 527, Komentarai: 0


  _______________________________________________
  Konferencija KaimoTinklas
  Norėdami atsisakyti, rašykite adresu kaimotinklas-unsubscribe@...
  http://www.konferencijos.lt/mailman/listinfo/kaimotinklas  No virus found in this incoming message.
  Checked by AVG - www.avg.com
  Version: 9.0.851 / Virus Database: 271.1.1/3123 - Release Date: 09/08/10 20:41:00
 • ms@ms.lt
  Zenonai Anušauskai, Justinai Jaroni ir visi internetinės televijos http://www.internetinetv.lt bendradarbiai ir lankytojai, sveikinu su trijų metų
  Message 2 of 2 , Sep 10, 2010
   Zenonai Anušauskai, Justinai Jaroni ir visi internetinės televijos
   http://www.internetinetv.lt bendradarbiai ir lankytojai, sveikinu su trijų
   metų jubiliejumi! Tai lyg ir trys šimtai metų interneto greičiu. Pridedu
   Zenono pristatymą ir pamąstymus.

   Prisimenu, kai internetinės televizijos dar nebuvo, o Zenonas aiškino,
   kokia jinai bus, tokia kokia jinai jau akivaizdžiai yra. Tada man buvo
   sunkiai suprantama, kam to reikia? Dabar aš nublokštas į Čikagą ir
   džiaugiuos, kad yra namai, kuriuose galiu dalintis savo kūryba, galiu
   kurti asmenišką lietuvišką aplinką, bendrystę. Ačiū, Zenonai, kad pamokei
   filmavimo ir montavimo. Jau mūsų laikais įrankiai ganėtinai nesudėtingi
   ir prieeinami. Savo pirmąja "roda" Trokštu išmanyti ("I Wish to Know")
   sulaukiau padrąsinantį skaičių žiūrovų, daugiau kaip 7,000, tai
   žiūrimiausia internetinės televizijos roda:
   http://www.internetinetv.lt/?View=PostCollection/Descriptioned&s=1&c=-1
   Ačiū žiūrovams! Nesuvokiu, kas jūs esate, bet tikiu internetine
   televizijai besivystant susipažinsime, bendrausime, kursime. Štai ta pati
   roda lietuvių kalba:
   http://www.internetinetv.lt/?View=PostCollection/ViewPost&id=133
   ir kuriu toliau Minčių sodo laidą:
   http://www.ms.lt/tv/

   Zenonas mus labai gražiai, draugiškai, linksmai kviečia mus kurti,
   talpinti filmukus. Jis mielai pamokys. Galim burtis kūrybai, dalyvauti
   "kūrybinėje talkoje". Pasidžiaukime savo gausiais gebėjimais!

   Andrius Kulikauskas, Minčių sodas, ms@...

   ---------------------------------

   Internetinei televizijai trys metai

   Rugsėjo 1 d. suėjo trys metai nuo 2007 09 01, kai buvo įjungtas serveris
   ir iš jo interneto kanalais buvo perduoti pirmieji vaizdo įrašai bei
   pradėtas transliuoti tiesioginis vaizdas iš įvykio vietos. Tuo metu tai
   buvo labai nauja Lietuvos internetinėje erdvėje. Rugsėjo pirmą dieną
   galima laikyti Internetinės televizijos atsiradimo diena. Internetinė
   televizija Lietuvoje pradėjo veikti po penkiasdešimties metų nuo to, kai
   1957 m. pradėjo veikti Lietuvos televizija ir metais anksčiau nei pradėjo
   veikti Europos parlamento Internetinė televizija. Tai tikri faktai, kurių
   pastebėjimas ir paminėjimas gal ir nekuklu, bet ta proga norisi pateikti
   kuo daugiau informacijos apie šį reiškinį.

   Kas ta Internetinė televizija?

   Internetinė televizija – tai visuomeninis internetinis įrankis, skirtas
   tiesioginei vaizdo transliacijai iš įvykio vietos ir vaizdo įrašų,
   patalpintų serveriuose, paieškai, peržiūrai bei nuorodų į juos sukūrimui.
   Visi juridiniai ar fiziniai asmenys gali naudotis
   http://www.internetinetv.lt/ paslauga ir ištekliais, transliuoti savo
   renginių vaizdą, susikurti ir turėti savo puslapį ar net atskirą kanalą su
   individualiu interneto adresu (kaip pav. www.jaunimotv.lt,
   www.lietuviutv.lt, www.dzukutv.lt ir t.t.) savo vaizdo įrašų
   demonstravimui. Gali kopijuoti vaizdo įrašus, nuorodas į vaizdo įrašus
   arba įskiepių aprašus iš Internetinės televizijos ir talpinti savo
   interneto puslapiuose. Vaizdo įrašai, pateikti Internetinėje televizijoje,
   gali būti demonstruojami (talpinami bei matomi) ir kituose interneto
   portaluose. Internetinė televizija kaip ir daugelis internetinių projektų
   yra nekomercinis projektas. Ji negauna jokių finansinių pajamų už savo
   paslaugas, nors išlaidos sistemos priežiūrai, palaikymui ir tobulinimui
   patiriamos. Atskiri vaizdo įrašų pateikėjai už vaizdo įrašymą, apdorojimą
   ir patalpinimą Internetinėje televizijoje gali turėti pajamų. Ši veikla
   yra skatinama. Tokioms iniciatyvoms yra teikiama metodinė ir techninė
   pagalba. Internetinė televizija yra alternatyva, bet ne konkurentas
   tradicinei televizijai. Jos kūrėjai ir administratoriai yra tik už naujas
   informacines technologijas žmonijos pažangai. Portalas skirtas lietuviškai
   suprantančiam interneto vartotojui. Turinys santūrus. Čia nėra reklamos,
   agresiją ir aistras keliančių vaizdo įrašų bei vaizdo montažų.

   Kad internetinė televizija egzistuotų, reikalingos techninės priemonės,
   programinė įranga, kiti ištekliai bei turinys. Internetinė televizija savo
   egzistavimui naudoja interneto techninę bazę. Televizijos steigėjams ir
   partneriams priklauso tik dalis visų procese veikiančių priemonių. Todėl
   Internetinė televizija yra visuomenės nuosavybė. Visuomenės labui fizinių
   asmenų iniciatyva sukurta sistema priklauso ne jiems, o visuomenei.
   Steigėjai perduoda visas savininko teises į Internetinę televiziją,
   išskyrus teises, kuriomis nesinaudoja, t.y. nutraukti šios sistemos
   egzistavimą.

   Portalo steigėjai ir administratoriai nekelia sau uždavinio sukurti įdomų
   (išskirtinį) portalo turinį. Steigėjai ir administratoriai siekia sudaryti
   geras sąlygas kūrėjams, vaizdo įrašų pateikėjams kurti turinį. Tokiu būdu
   Internetinės televizijos turinį gali ir kuria visi. Kokį jį sukuriame,
   toks jis yra. Tikimasi, kad portalo turinys formuos teigiamą lietuvių kaip
   tautos, Lietuvos kaip valstybės ir kaimo kaip socialinės grupės įvaizdį
   interneto vartotojų tarpe.

   Ko reikia, norint matyti tiesiogines Internetinės televizijos vaizdo
   transliacijas ir serveriuose esančius vaizdo įrašus?

   Norintys matyti Internetinę televiziją turi turėti internetą, kurio
   informacijos parsiuntimo greitis ne mažesnės kaip 500 kbps, kompiuterį su
   įdiegtais Windows Media ir fliach grotuvais bei garsiakalbiais. Čia gali
   būti matomi WMV ir FLV formatų vaizdo įrašai. Kokį formatą parenka vaizdo
   įrašo pateikėjas, tokį formatą mato žiūrovas. Pateikėjas savo vaizdo įrašą
   gali pateikti ir abiem formatais. Tada žiūrovas turi galimybę pasirinkti
   kokiu formatu jam patogiau peržiūrėti vaizdo įrašą.

   Internetinės televizijos istorija ir dabartinė būsena

   Iniciatyva kurti internetinę televiziją kilo Eičiūnų kaime įsikūrusiame
   jaunimo centre. Todėl pirmoji internetinė televizija ir buvo pavadinta
   Kaimo televizija. Ji atsiverdavo surinkus www.kaimotv.lt adresą. Dabar
   Kaimo televizija Internetinėje televizijoje yra tik kaip vienas iš kanalų.
   Kaimo televizija apaugo kitomis televizijomis. Kiekvienas vaizdo įrašų
   pateikėjas gali turėti savą kanalo vardą ir internetinį adresą. Kaip pav.
   www.cikatv.lt, www.sportotv.lt , www.ldktv.lt ir t.t. Šiuo metu yra virš
   penkiasdešimties užsiregistravusių ir susikūrusių savas sąskaitas vaizdo
   įrašų pateikėjų. 17 iš jų yra pateikę nors po vieną vaizdo įrašą.
   Aktyviomis pateikėjomis buvo Kumečių (Alytaus r.), Subartonių (Varėnos
   r.), Ukmergės ir Šilutės bendruomenės. Šiuo metu savo aktyvumu ir
   reportažų kokybe džiugina Braziukų (Kauno raj.) bendruomenė, CikaTV ir
   Baltų Atlantida bei Minčių sodas. Dideles viltis teikia LDK (Lietuvos
   didžiosios kunigaikštystės parko) televizija. Vaizdo įrašų pateikėjų ir
   žiūrovų skaičius nuolat auga. Daugiausia – 2541 lankytojas buvo 2010 05 02
   d., kai tiesiogiai transliavome Europos jaunimo dziudo taurės varžybas iš
   Kauno. Tačiau tai nereiškia, kad jie atverčia ir pasižiūri tos dienos
   reportažus. Tik pusė iš jų atverčia kurį nors vaizdo įrašą. Net 57 proc.
   dienos lankytojų būna pirmą kartą apsilankę šiame portale. 43 proc. dienos
   lankytojų kada nors vėl aplanko Internetinę televiziją. Lankytojų skaičius
   priklauso nuo metų laikotarpio ir savaitės dienų. Daugiausia jų būna
   pirmadieniais, antradieniais, mažiausiai – šeštadieniais, sekmadieniais.
   Ženkliai Internetinės televizijos žiūrovų sumažėja vasaros laikotarpiu ir
   padidėja žiemą. Ateinančią žiemą Internetinės televizijos lankytojų išaugs
   iki 700 per dieną.

   Šiuo metu internetinę televiziją globoja ir prižiūri trys, partnerystės
   pagrindais, be rašytinių sutarčių, natūraliai bendradarbiaujančios
   institucijos ir jose dirbantys entuziastai. Tai VšĮ Atviro kodo
   sprendimai, Matematikos Informatikos institutas ir VšĮ Eičiūnų kaimo vaikų
   ir jaunimo užimtumo centras. Sistemoje veikia penki serveriai, kuriuose
   saugomi vaizdo įrašai, pagrindinė portalo valdymo programa ir kanalų
   adresų peradresavimas.   Perspektyvos

   Internetinė televizija ne tik Lietuvoje, bet ir kitur žengia tik
   pirmuosius žingsnius. Dėl ribotų finansinių išteklių, motyvacijos nebuvimo
   ir be valdžios palaikymo savo turinio kokybe Internetinė televizija
   konkuruoti su tradicine televizija kol kas negali. Dėl riboto interneto
   informacijos perdavimo greičio negali konkuruoti ir vaizdo bei garso
   kokybe. Nors statomi nauji įrengimai ir pajėgumai, atsiranda naujos
   technologijos, auga teoriniai maksimalūs interneto greičiai, tačiau taip
   pat labai sparčiai didėja ir interneto vartotojų skaičius. Todėl
   užtikrintas interneto informacijos perdavimo – priėmimo greitis vienam
   vartotojui auga ne taip greitai. Internetinei televizijai reikalingas
   pastovus užtikrintas informacijos perdavimo priėmimo srautas. Todėl tik
   dalis visų interneto vartotojų turi tokį internetą, kuris užtikrina
   kokybišką vaizdo įrašo peržiūrą iš serverio. Tačiau Internetinės
   televizijos reikšmė nuolat auga. Ji turi privalumų palyginus su tradicine
   televizija. Žiūrovas jam svarbią informaciją galiperžiūrėti bet kuriuo jam
   priimtinu laiku ir keletą kartų. Todėl ji tinkama mokymuisi, konferencijų
   ir seminarų medžiagai demonstruoti bei peržiūrėti. Internetinėje
   televizijoje dažniausia pateikiamas visas renginio vaizdo įrašas, kai
   kitur pateikiama tik informacija apie įvykusį renginį

   Dėkojame visiems, kas savo vaizdo įrašus pateikia Internetinei
   televizijai, dalijasi su visais tuo, kas gali būti įdomu ir džiugina.
   Dėkojame kiekvienam, kas aplanko Internetinę televiziją ir peržiūri jam
   svarbų vaizdo įrašą. Be jūsų mūsų darbas ir pastangos netektų prasmės.

   Pagarbiai

   Zenonas Anušauskas

   Prašau persiųsti šią informaciją tiem kam ji gali būti įdomi.

   Ačiū
  Your message has been successfully submitted and would be delivered to recipients shortly.