Loading ...
Sorry, an error occurred while loading the content.
 

Re: [veiktiplaciau] Fw: [ngo] Startuoja Savaitė pri eš rasizmą ir kitas nepakantumo formas 2010

Expand Messages
 • Beatričė かたつむりのようせい
  va tai tau. o tai ne savaime suprantama? gal galite sukonkretinti savo klausimą? ... va tai tau. o tai ne savaime suprantama? gal galite sukonkretinti savo
  Message 1 of 10 , Mar 2, 2010
   va tai tau. o tai ne savaime suprantama? gal galite sukonkretinti savo klausimą?

   2010 m. kovo 2 d. 08:50, Tomas Maliauka <tomas.maliauka@...> rašė:
    

   Iš karto pasakau, kad neliktų abejonių, kad nekalbu apie žmonių rases. Bet kas liečia kitus atvejus... Ar tikrai viską reiktų toleruoti? Juk žmogžudžių, pedofilų, zoofilų netoleruojame, tiesa? O kodėl? Juk jie irgi yra "kitokie nei dauguma", su savo pasaulio suvokimu ir irgi nori būti laisvi. Tai kokia yra ta riba tarp žmonių, kurie yra "kitokie nei dauguma", tačiau vienus skatinama toleruoti, o kitus niekinti, bausti, atimti laisvę? Ar visi jau apie tai pamąstėte, kad darote įvairius renginius?


   Tomas Maliauka

   2010/3/1 Audronė Anušauskienė <ekvjuc@...>

    

    
   ----- Original Message -----
   Sent: Monday, March 01, 2010 12:27 PM
   Subject: [ngo] Startuoja Savaitė prieš rasizmą ir kitas nepakantumo formas 2010

   SAVAITĖ PRIEŠ RASIZMĄ IR KITAS NEPAKANTUMO FORMAS 2010

   Žmogaus teisių stebėjimo institutas kasmet kovo mėnesį rengia Savaitę prieš rasizmą ir kitas nepakantumo formas, kurios renginiai yra dalis visą Europą apimančios Savaitės prieš rasizmą, koordinuojamos daugiau nei 560 organizacijų visoje Europoje vienijančio nevyriausybinių organizacijų tinklo UNITED, kovojančio prieš visų rūšių diskriminaciją bei nepakantumą (žr. http://www.unitedagainstracism.org).

   Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja paskelbė kovo 21-ąją Tarptautine visų formų rasinės diskriminacijos panaikinimo diena, pažymint 69 demonstrantų, protestavusių preš aparteidą, nužudymą Šarpevilyje, Pietų Afrikoje, 1960-aisiais. Kasmetinės Europos Savaitės prieš rasizmą, rengiamos aplink šią datą, metu tūkstančiai žmonių Europoje aktyviai dalyvauja įvairiausiuose renginiuose – nuo daugiakultūrinių jaunimo festivalių iki rasistinių šūkių valymo nuo miestų sienų.

   Jungtinių Tautų Asamblėja 2010-uosius paskelbė Kultūrų suartėjimo bei Jaunimo metais. Tai ideali tema pakantumo, tarpusavio pagarbos ir dialogo tarp kultūrų skatinimui. Šios vertybės yra naujojo humanizmo pagrindas, universali vizija, kuri apima žmogiškąjį orumą, žmogaus teises bei kultūrų įvairovę. Ši vizija kiekvieną iš mūsų verčia pajusti vidinę atsakomybę už kitą žmogų bei mūsų pasaulio apsaugą.

   RENGINIŲ KALENDORIUS

   Kovo 2 d.
   16:30-18:30 Diskusija “Menas prieš smurtą“ iš ciklo „Menas prieš diskriminaciją“.  Kartu su profesionalia menotyrininke Skaidra Trilupaityte diskusiją moderuoja dr. Margarita Jankauskaitė. Vieta: Nacionalinė dailės galerija (konferencijų salė), Konstitucijos pr. 22, Vilnius.

    

   Kovo 9 d. 16:30-18:30 Diskusija “Menas ir politika“ iš ciklo „Menas prieš diskriminaciją“.  Kartu su profesionalia menotyrininke Skaidra Trilupaityte diskusiją moderuoja dr. Lauras Bielinis. Vieta: Nacionalinė dailės galerija (konferencijų salė),  Konstitucijos pr. 22, Vilnius.

    

   Kovo 16 d. 16:30-18:30 Diskusija “Menas kaip protestas“ iš ciklo „Menas prieš diskriminaciją“.  Kartu su profesionalia menotyrininke Skaidra Trilupaityte diskusiją moderuoja Nomeda Marčėnaitė. Vieta: Nacionalinė dailės galerija (konferencijų salė),  Konstitucijos pr. 22, Vilnius.

    

   Kovo 16 d. 17:30-19:30 Kino seansas iš filmų vakarų ciklo „Kas jungia ir skiria“. Vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas.

    

   Kovo 17 d. 17:30-19:30 Kino seansas iš filmo vakarų ciklo „Kas jungia ir skiria“. Vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas.

    

   Kovo 18 d. 17:30-19:30 Kino seansas iš filmo vakarų ciklo „Kas jungia ir skiria“. Vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas.

    

   Kovo 19 d. 10:00-13:00 Iškilmingas renginys Tarptautinei dienai prieš rasizmą paminėti. Renginio metu vyks diskusija „Europos ir Lietuvos vertybės: tapačios ar skirtingos?“, po diskusijos dalyviai bus pakviesti pasivaišinti kava bei saldumynais. Vieta: Lietuvos Respublikos Seimas (Konstitucijos salė), Gedimino pr. 53, Vilnius. Išankstinė registracija el.p. savaite.pries.rasizma@...

    

   Kovo 24 d. 15:00-17:00 Diskusija „Kur radikalumo šaknys?“. Vieta: Atviros Lietuvos Fondo konferencijų salė, Didžioji g. 5, Vilnius.

    

   Daugiau informacijos apie renginius ieškokite Žmogaus teisių stebėjimo instituto Facebook puslapyje, o taip pat tinklapyje www.hrmi.lt.   

   Savaitė prieš rasizmą ir kitų formų nepakantumą 2010 partneriai:

    

   Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija – pagrindinis rėmėjas

   www.aukok.lt - rėmėjas

   BadDog – informacinis rėmėjas

   NORDEN Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje

   Norvegijos Karalystės Ambasada

   Švedijos Karalystės Ambasada

   Danijos Karalystės ambasada

   Suomijos ambasada

   LR Seimo Žmogaus teisių komitetas    

   Jungtinių Tautų vystymo programa – kviečiama

   Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas

   Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba

   Lygių galimybių plėtros centras

   Kauno įvairių tautų kultūrų centras

   ELSA Vilnius

   Lietuvos Sakaliukų Sąjunga

   Romų visuomenės centras

    

   =====================================================

   Pirmasis renginys – jau rytoj! KVIEČIAME!

   =====================================================

    

   Pagarbiai,

    

   Natalija Bitiukova

   Programų koordinatorė

    

   VšĮ "Žmogaus Teisių Stebėjimo Institutas"

   Didžioji g. 5,  LT-01128 Vilnius

   Tel.: 2314676, mob. 867638521

   natalija.bitiukova@...

   www.hrmi.lt

       __________ Information from ESET NOD32 Antivirus, version of virus signature database 4898 (20100226) __________

   The message was checked by ESET NOD32 Antivirus.

   http://www.eset.com


   _______________________________________________
   Konferencija NGO
   Norėdami atsisakyti, rašykite adresu ngo-unsubscribe@...
   http://www.konferencijos.lt/mailman/listinfo/ngo  • Dovile Sakaliene
   Manau, kad gerb. Tomui vertėtų suvokti skirtumą tarp savybių ir elgesio. Mes kiekvienas turime įvairiausių mus apibūdinančių savybių, tokių etninė
   Message 2 of 10 , Mar 2, 2010

    Manau, kad gerb. Tomui vertėtų suvokti skirtumą tarp savybių ir elgesio. Mes kiekvienas turime įvairiausių mus apibūdinančių savybių, tokių etninė kilmė, lytis, religija, amžius, ir t.t. Mums gali patikti labai įvairūs dalykai ir tai mus apibūdina, tačiau svarbu, kaip mes elgiamės. Ne visus pomėgius galima realizuoti. Negalima prievartauti kitos gyvos būtybės – nesvarbu, kokios lyties ar amžiaus auka būtų, ar tai žmogus ar gyvūnas. Negalima žudyti kito žmogaus, ir taškas. Netoleruotinas yra elgesys, kuris nuskriaudžia kitą gyvą būtybę.

     

    Zoofilas ar pedofilas apibūdina žmogų, turintį tam tikrų patologinių polinkių, tai sutrikimas, asmenybės patologija, tad čia neina kalba apie toleranciją. Ar Jūs toleruojate vėžį arba gripą?

    Jei tokių polinkių turintis žmogus juos įgyvendina, jis padaro nusikaltimą. Joks nusikaltimas nėra toleruotinas.

     

    Tačiau jei žmogus nori rengtis tik žaliai – atrodo gal keista, bet nepažeidžia niekieno teisių, jo rūbų spalva nieko nenuskriaudžia. Jei gėjus įsimyli kitą vyrą, ir šis atsako tuo pačiu – niekas nenuskriaustas.

     

    Svarbu nepriskirti tam tikro elgesio tik tam tikroms žmonių grupėms ir nedaryti loginių klaidų. Laisvė būti tuo kas esi – tai kai kiti neverčia mūsų atsisakyti savo požiūrio. Tačiau laisvė elgtis taip kaip nori neatskiriama nuo kitų žmonių teisių, ir tai galioja visiems. Iš ankstesnių laiškų manau, kad protingas ir kritiškai mąstantis žmogus, toks kaip gerb.Tomas, lengvai gali suvokti, kad seksualinės revoliucijos metu atsiradę ir seksualinę laisvę demonstruojantys paradai – pradedant Rio de Žaneiru, baigiant Berlynu – buvo inicijuoti heteroseksualių žmonių, ir kad išprievartauti vaiką gali ne tik pedofilas.

     

    Kas mes esame – viena, kaip mes elgiamės – kita. Toleruokime vienas kitą, bet netoleruokime netinkamo elgesio, elgesio, kuris skriaudžia kitą žmogų ar gyvūną.

     

    Dovilė

     


    From: veiktiplaciau@yahoogroups.com [mailto:veiktiplaciau@yahoogroups.com] On Behalf Of Beatričė ??????????
    Sent: Tuesday, March 02, 2010 11:03 AM
    To: veiktiplaciau@yahoogroups.com
    Subject: Re: [veiktiplaciau] Fw: [ngo] Startuoja Savaitė prieš rasizmą ir kitas nepakantumo formas 2010

     

     

    va tai tau. o tai ne savaime suprantama? gal galite sukonkretinti savo klausimą?

    2010 m. kovo 2 d. 08:50, Tomas Maliauka <tomas.maliauka@ gmail.com> rašė:

     

    Iš karto pasakau, kad neliktų abejonių, kad nekalbu apie žmonių rases. Bet kas liečia kitus atvejus... Ar tikrai viską reiktų toleruoti? Juk žmogžudžių, pedofilų, zoofilų netoleruojame, tiesa? O kodėl? Juk jie irgi yra "kitokie nei dauguma", su savo pasaulio suvokimu ir irgi nori būti laisvi. Tai kokia yra ta riba tarp žmonių, kurie yra "kitokie nei dauguma", tačiau vienus skatinama toleruoti, o kitus niekinti, bausti, atimti laisvę? Ar visi jau apie tai pamąstėte, kad darote įvairius renginius?

     

    Tomas Maliauka

    2010/3/1 Audronė Anušauskienė <ekvjuc@gmail. com>

     

     

     

    ----- Original Message -----

    Sent: Monday, March 01, 2010 12:27 PM

    Subject: [ngo] Startuoja Savaitė prieš rasizmą ir kitas nepakantumo formas 2010

     

    SAVAITĖ PRIEŠ RASIZMĄ IR KITAS NEPAKANTUMO FORMAS 2010

    Žmogaus teisių stebėjimo institutas kasmet kovo mėnesį rengia Savaitę prieš rasizmą ir kitas nepakantumo formas, kurios renginiai yra dalis visą Europą apimančios Savaitės prieš rasizmą, koordinuojamos daugiau nei 560 organizacijų visoje Europoje vienijančio nevyriausybinių organizacijų tinklo UNITED, kovojančio prieš visų rūšių diskriminaciją bei nepakantumą (žr. http://www.unitedag ainstracism. org).

    Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja paskelbė kovo 21-ąją Tarptautine visų formų rasinės diskriminacijos panaikinimo diena, pažymint 69 demonstrantų, protestavusių preš aparteidą, nužudymą Šarpevilyje, Pietų Afrikoje, 1960-aisiais. Kasmetinės Europos Savaitės prieš rasizmą, rengiamos aplink šią datą, metu tūkstančiai žmonių Europoje aktyviai dalyvauja įvairiausiuose renginiuose – nuo daugiakultūrinių jaunimo festivalių iki rasistinių šūkių valymo nuo miestų sienų.

    Jungtinių Tautų Asamblėja 2010-uosius paskelbė Kultūrų suartėjimo bei Jaunimo metais. Tai ideali tema pakantumo, tarpusavio pagarbos ir dialogo tarp kultūrų skatinimui. Šios vertybės yra naujojo humanizmo pagrindas, universali vizija, kuri apima žmogiškąjį orumą, žmogaus teises bei kultūrų įvairovę. Ši vizija kiekvieną iš mūsų verčia pajusti vidinę atsakomybę už kitą žmogų bei mūsų pasaulio apsaugą.

    RENGINIŲ KALENDORIUS

    Kovo 2 d. 16:30-18:30 Diskusija “Menas prieš smurtą“ iš ciklo „Menas prieš diskriminaciją“.  Kartu su profesionalia menotyrininke Skaidra Trilupaityte diskusiją moderuoja dr. Margarita Jankauskaitė. Vieta: Nacionalinė dailės galerija (konferencijų salė), Konstitucijos pr. 22, Vilnius.

     

    Kovo 9 d. 16:30-18:30 Diskusija “Menas ir politika“ iš ciklo „Menas prieš diskriminaciją“.  Kartu su profesionalia menotyrininke Skaidra Trilupaityte diskusiją moderuoja dr. Lauras Bielinis. Vieta: Nacionalinė dailės galerija (konferencijų salė),  Konstitucijos pr. 22, Vilnius.

     

    Kovo 16 d. 16:30-18:30 Diskusija “Menas kaip protestas“ iš ciklo „Menas prieš diskriminaciją“.  Kartu su profesionalia menotyrininke Skaidra Trilupaityte diskusiją moderuoja Nomeda Marčėnaitė. Vieta: Nacionalinė dailės galerija (konferencijų salė),  Konstitucijos pr. 22, Vilnius.

     

    Kovo 16 d. 17:30-19:30 Kino seansas iš filmų vakarų ciklo „Kas jungia ir skiria“. Vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas.

     

    Kovo 17 d. 17:30-19:30 Kino seansas iš filmo vakarų ciklo „Kas jungia ir skiria“. Vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas.

     

    Kovo 18 d. 17:30-19:30 Kino seansas iš filmo vakarų ciklo „Kas jungia ir skiria“. Vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas.

     

    Kovo 19 d. 10:00-13:00 Iškilmingas renginys Tarptautinei dienai prieš rasizmą paminėti. Renginio metu vyks diskusija „Europos ir Lietuvos vertybės: tapačios ar skirtingos?“, po diskusijos dalyviai bus pakviesti pasivaišinti kava bei saldumynais. Vieta: Lietuvos Respublikos Seimas (Konstitucijos salė), Gedimino pr. 53, Vilnius. Išankstinė registracija el.p. savaite.pries. rasizma@gmail. com

     

    Kovo 24 d. 15:00-17:00 Diskusija „Kur radikalumo šaknys?“. Vieta: Atviros Lietuvos Fondo konferencijų salė, Didžioji g. 5, Vilnius.

     

    Daugiau informacijos apie renginius ieškokite Žmogaus teisių stebėjimo instituto Facebook puslapyje, o taip pat tinklapyje www.hrmi.lt.   

    Savaitė prieš rasizmą ir kitų formų nepakantumą 2010 partneriai:

     

    Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija – pagrindinis rėmėjas

    www.aukok.lt - rėmėjas

    BadDog – informacinis rėmėjas

    NORDEN Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje

    Norvegijos Karalystės Ambasada

    Švedijos Karalystės Ambasada

    Danijos Karalystės ambasada

    Suomijos ambasada

    LR Seimo Žmogaus teisių komitetas    

    Jungtinių Tautų vystymo programa – kviečiama

    Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas

    Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba

    Lygių galimybių plėtros centras

    Kauno įvairių tautų kultūrų centras

    ELSA Vilnius

    Lietuvos Sakaliukų Sąjunga

    Romų visuomenės centras

     

    ============ ========= ========= ========= ========= =====

    Pirmasis renginys – jau rytoj! KVIEČIAME!

    ============ ========= ========= ========= ========= =====

     

    Pagarbiai,

     

    Natalija Bitiukova

    Programų koordinatorė

     

    VšĮ "Žmogaus Teisių Stebėjimo Institutas"

    Didžioji g. 5,  LT-01128 Vilnius

    Tel.: 2314676, mob. 867638521

    natalija.bitiukova@ hrmi.lt

    www.hrmi.lt

         __________ Information from ESET NOD32 Antivirus, version of virus signature database 4898 (20100226) __________

    The message was checked by ESET NOD32 Antivirus.

    http://www.eset. com


    ____________ _________ _________ _________ ________
    Konferencija NGO
    Norėdami atsisakyti, rašykite adresu ngo-unsubscribe@ konferencijos. lt
    http://www.konferen cijos.lt/ mailman/listinfo /ngo

     

     


    __________ Information from ESET NOD32 Antivirus, version of virus signature database 4898 (20100226) __________

    The message was checked by ESET NOD32 Antivirus.

    http://www.eset.com


    __________ Information from ESET NOD32 Antivirus, version of virus signature database 4898 (20100226) __________

    The message was checked by ESET NOD32 Antivirus.

    http://www.eset.com
   • Andrius Kazimieras Kasparavičius
    Projektas yra projektas, nori pinigu, - kieno auksas to ir taisykles(tolerancijos). Manau viena is didziausiu problemu - noras gauti pinigu ir nesvarbu uz
    Message 3 of 10 , Mar 2, 2010
     Projektas yra projektas, nori pinigu, - kieno auksas to ir taisykles(tolerancijos).

     Manau viena is didziausiu problemu - noras gauti pinigu ir nesvarbu uz kokias idejas ir kokias vertybes. Ko vertas tada "toks" "visuomeninis" darbas, nupirktas didziosios politikos..

     Andrius

     * Dovile Sakaliene <dovile.sakaliene@...> [2010-03-02 11:54]:
     > Manau, kad gerb. Tomui vertėtų suvokti skirtumą tarp savybių ir elgesio. Mes kiekvienas turime įvairiausių mus apibūdinančių savybių, tokių etninė kilmė, lytis, religija, amžius, ir t.t. Mums gali patikti labai įvairūs dalykai ir tai mus apibūdina, tačiau svarbu, kaip mes elgiamės. Ne visus pomėgius galima realizuoti. Negalima prievartauti kitos gyvos būtybės – nesvarbu, kokios lyties ar amžiaus auka būtų, ar tai žmogus ar gyvūnas. Negalima žudyti kito žmogaus, ir taškas. Netoleruotinas yra elgesys, kuris nuskriaudžia kitą gyvą būtybę.
     >
     >
     >
     > Zoofilas ar pedofilas apibūdina žmogų, turintį tam tikrų patologinių polinkių, tai sutrikimas, asmenybės patologija, tad čia neina kalba apie toleranciją. Ar Jūs toleruojate vėžį arba gripą?
     >
     > Jei tokių polinkių turintis žmogus juos įgyvendina, jis padaro nusikaltimą. Joks nusikaltimas nėra toleruotinas.
     >
     >
     >
     > Tačiau jei žmogus nori rengtis tik žaliai – atrodo gal keista, bet nepažeidžia niekieno teisių, jo rūbų spalva nieko nenuskriaudžia. Jei gėjus įsimyli kitą vyrą, ir šis atsako tuo pačiu – niekas nenuskriaustas.
     >
     >
     >
     > Svarbu nepriskirti tam tikro elgesio tik tam tikroms žmonių grupėms ir nedaryti loginių klaidų. Laisvė būti tuo kas esi – tai kai kiti neverčia mūsų atsisakyti savo požiūrio. Tačiau laisvė elgtis taip kaip nori neatskiriama nuo kitų žmonių teisių, ir tai galioja visiems. Iš ankstesnių laiškų manau, kad protingas ir kritiškai mąstantis žmogus, toks kaip gerb.Tomas, lengvai gali suvokti, kad seksualinės revoliucijos metu atsiradę ir seksualinę laisvę demonstruojantys paradai – pradedant Rio de Žaneiru, baigiant Berlynu – buvo inicijuoti heteroseksualių žmonių, ir kad išprievartauti vaiką gali ne tik pedofilas.
     >
     >
     >
     > Kas mes esame – viena, kaip mes elgiamės – kita. Toleruokime vienas kitą, bet netoleruokime netinkamo elgesio, elgesio, kuris skriaudžia kitą žmogų ar gyvūną.
     >
     >
     >
     > Dovilė
     >
     >
     >
     > _____
     >
     > From: veiktiplaciau@yahoogroups.com [mailto:veiktiplaciau@yahoogroups.com] On Behalf Of Beatričė ??????????
     > Sent: Tuesday, March 02, 2010 11:03 AM
     > To: veiktiplaciau@yahoogroups.com
     > Subject: Re: [veiktiplaciau] Fw: [ngo] Startuoja Savaitė prieš rasizmą ir kitas nepakantumo formas 2010
     >
     >
     >
     >
     >
     > va tai tau. o tai ne savaime suprantama? gal galite sukonkretinti savo klausimą?
     >
     > 2010 m. kovo 2 d. 08:50, Tomas Maliauka <tomas.maliauka@ <mailto:tomas.maliauka@...> gmail.com> rašė:
     >
     >
     >
     > Iš karto pasakau, kad neliktų abejonių, kad nekalbu apie žmonių rases. Bet kas liečia kitus atvejus... Ar tikrai viską reiktų toleruoti? Juk žmogžudžių, pedofilų, zoofilų netoleruojame, tiesa? O kodėl? Juk jie irgi yra "kitokie nei dauguma", su savo pasaulio suvokimu ir irgi nori būti laisvi. Tai kokia yra ta riba tarp žmonių, kurie yra "kitokie nei dauguma", tačiau vienus skatinama toleruoti, o kitus niekinti, bausti, atimti laisvę? Ar visi jau apie tai pamąstėte, kad darote įvairius renginius?
     >
     >
     >
     > Tomas Maliauka
     >
     > 2010/3/1 Audronė Anušauskienė <ekvjuc@gmail. <mailto:ekvjuc@...> com>
     >
     >
     >
     >
     >
     >
     >
     > ----- Original Message -----
     >
     > From: Natalija Bitiukova <mailto:natalija.bitiukova@...>
     >
     > To: NGO@konferencijos. <mailto:NGO@...> lt
     >
     > Sent: Monday, March 01, 2010 12:27 PM
     >
     > Subject: [ngo] Startuoja Savaitė prieš rasizmą ir kitas nepakantumo formas 2010
     >
     >
     >
     > SAVAITĖ PRIEŠ RASIZMĄ IR KITAS NEPAKANTUMO FORMAS 2010
     >
     > Žmogaus teisių stebėjimo institutas kasmet kovo mėnesį rengia Savaitę prieš rasizmą ir kitas nepakantumo formas, kurios renginiai yra dalis visą Europą apimančios Savaitės prieš rasizmą, koordinuojamos daugiau nei 560 organizacijų visoje Europoje vienijančio nevyriausybinių organizacijų tinklo UNITED, kovojančio prieš visų rūšių diskriminaciją bei nepakantumą (žr. <http://www.unitedagainstracism.org/> http://www.unitedagainstracism.org).
     >
     > Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja paskelbė kovo 21-ąją Tarptautine visų formų rasinės diskriminacijos panaikinimo diena, pažymint 69 demonstrantų, protestavusių preš aparteidą, nužudymą Šarpevilyje, Pietų Afrikoje, 1960-aisiais. Kasmetinės Europos Savaitės prieš rasizmą, rengiamos aplink šią datą, metu tūkstančiai žmonių Europoje aktyviai dalyvauja įvairiausiuose renginiuose – nuo daugiakultūrinių jaunimo festivalių iki rasistinių šūkių valymo nuo miestų sienų.
     >
     > Jungtinių Tautų Asamblėja 2010-uosius paskelbė Kultūrų suartėjimo bei Jaunimo metais. Tai ideali tema pakantumo, tarpusavio pagarbos ir dialogo tarp kultūrų skatinimui. Šios vertybės yra naujojo humanizmo pagrindas, universali vizija, kuri apima žmogiškąjį orumą, žmogaus teises bei kultūrų įvairovę. Ši vizija kiekvieną iš mūsų verčia pajusti vidinę atsakomybę už kitą žmogų bei mūsų pasaulio apsaugą.
     >
     > RENGINIŲ KALENDORIUS
     >
     > Kovo 2 d. 16:30-18:30 Diskusija “Menas prieš smurtą“ iš ciklo „Menas prieš diskriminaciją“. Kartu su profesionalia menotyrininke Skaidra Trilupaityte diskusiją moderuoja dr. Margarita Jankauskaitė. Vieta: Nacionalinė dailės galerija (konferencijų salė), Konstitucijos pr. 22, Vilnius.
     >
     >
     >
     > Kovo 9 d. 16:30-18:30 Diskusija “Menas ir politika“ iš ciklo „Menas prieš diskriminaciją“. Kartu su profesionalia menotyrininke Skaidra Trilupaityte diskusiją moderuoja dr. Lauras Bielinis. Vieta: Nacionalinė dailės galerija (konferencijų salė), Konstitucijos pr. 22, Vilnius.
     >
     >
     >
     > Kovo 16 d. 16:30-18:30 Diskusija “Menas kaip protestas“ iš ciklo „Menas prieš diskriminaciją“. Kartu su profesionalia menotyrininke Skaidra Trilupaityte diskusiją moderuoja Nomeda Marčėnaitė. Vieta: Nacionalinė dailės galerija (konferencijų salė), Konstitucijos pr. 22, Vilnius.
     >
     >
     >
     > Kovo 16 d. 17:30-19:30 Kino seansas iš filmų vakarų ciklo „Kas jungia ir skiria“. Vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas.
     >
     >
     >
     > Kovo 17 d. 17:30-19:30 Kino seansas iš filmo vakarų ciklo „Kas jungia ir skiria“. Vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas.
     >
     >
     >
     > Kovo 18 d. 17:30-19:30 Kino seansas iš filmo vakarų ciklo „Kas jungia ir skiria“. Vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas.
     >
     >
     >
     > Kovo 19 d. 10:00-13:00 Iškilmingas renginys Tarptautinei dienai prieš rasizmą paminėti. Renginio metu vyks diskusija „Europos ir Lietuvos vertybės: tapačios ar skirtingos?“, po diskusijos dalyviai bus pakviesti pasivaišinti kava bei saldumynais. Vieta: Lietuvos Respublikos Seimas (Konstitucijos salė), Gedimino pr. 53, Vilnius. Išankstinė registracija el.p. savaite.pries. <mailto:savaite.pries.rasizma@...> rasizma@...
     >
     >
     >
     > Kovo 24 d. 15:00-17:00 Diskusija „Kur radikalumo šaknys?“. Vieta: Atviros Lietuvos Fondo konferencijų salė, Didžioji g. 5, Vilnius.
     >
     >
     >
     > Daugiau informacijos apie renginius ieškokite Žmogaus teisių stebėjimo instituto Facebook puslapyje, o taip pat tinklapyje <http://www.hrmi.lt/> www.hrmi.lt.
     >
     > Savaitė prieš rasizmą ir kitų formų nepakantumą 2010 partneriai:
     >
     >
     >
     > Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija – pagrindinis rėmėjas
     >
     > www.aukok.lt <http://www.aukok.lt/> - rėmėjas
     >
     > BadDog – informacinis rėmėjas
     >
     > NORDEN Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje
     >
     > Norvegijos Karalystės Ambasada
     >
     > Švedijos Karalystės Ambasada
     >
     > Danijos Karalystės ambasada
     >
     > Suomijos ambasada
     >
     > LR Seimo Žmogaus teisių komitetas
     >
     > Jungtinių Tautų vystymo programa – kviečiama
     >
     > Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas
     >
     > Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba
     >
     > Lygių galimybių plėtros centras
     >
     > Kauno įvairių tautų kultūrų centras
     >
     > ELSA Vilnius
     >
     > Lietuvos Sakaliukų Sąjunga
     >
     > Romų visuomenės centras
     >
     >
     >
     > =====================================================
     >
     > Pirmasis renginys – jau rytoj! KVIEČIAME!
     >
     > =====================================================
     >
     >
     >
     > Pagarbiai,
     >
     >
     >
     > Natalija Bitiukova
     >
     > Programų koordinatorė
     >
     >
     >
     > VšĮ "Žmogaus Teisių Stebėjimo Institutas"
     >
     > Didžioji g. 5, LT-01128 Vilnius
     >
     > Tel.: 2314676, mob. 867638521
     >
     > <mailto:natalija.bitiukova@...> natalija.bitiukova@...
     >
     > www.hrmi.lt
     >
     >
     >
     >
     >
     > __________ Information from ESET NOD32 Antivirus, version of virus signature database 4898 (20100226) __________
     >
     > The message was checked by ESET NOD32 Antivirus.
     >
     > http://www.eset. <http://www.eset.com> com
     >
     >
     > _____
     >
     >
     > _______________________________________________
     > Konferencija NGO
     > Norėdami atsisakyti, rašykite adresu ngo-unsubscribe@ <mailto:ngo-unsubscribe@...> konferencijos.lt
     > http://www.konferen <http://www.konferencijos.lt/mailman/listinfo/ngo> cijos.lt/mailman/listinfo/ngo
     >
     >
     >
     >
     >
     >
     >
     >
     >
     > __________ Information from ESET NOD32 Antivirus, version of virus signature database 4898 (20100226) __________
     >
     > The message was checked by ESET NOD32 Antivirus.
     >
     > http://www.eset.com
     >
    • Tomas Maliauka
     Miela Beatriče ir kiti, kuriems man nepavyko perteikti savo įžvalgos ir nuogąstavimų, Žmonės dažniausiai daro klaidas tada, kai net nesivargina
     Message 4 of 10 , Mar 2, 2010
      Miela Beatriče ir kiti, kuriems man nepavyko perteikti savo įžvalgos ir nuogąstavimų,

      Žmonės dažniausiai daro klaidas tada, kai net nesivargina pamąstyti savo galva, o priima kitų įbruktą tiesą kaip savaime suprantama dalyką. Nenorėčiau, kad ir jūs visi "veikti plačiau" komandoje taip darytumėte. Jūs ne tik veikite "plačiau", bet prieš veikdami ir pamąstykite "plačiau". 

      Pavyzdžiui: 
      Netiesa, kad homoseksualūs žmonės viešai besireikšdami apie jų "pasirinkimą" nepažeidžia kitų, heteroseksualių (gamtoje normalių) žmonių teisių. Beje, viešai reikšdami savo "nuomonę" apie jų seksualinę orientaciją ir trokšdami pripažinimo, kad jie yra normalūs, jie sudaro sąlygas ir taip skatina homoseksualių žmonių bendruomenės plitimui. Labiausiai tai paveikia jaunąsias ir dar besiformuojančias asmenybes - jaunimą. Be to homoseksualūs santykiai griauna šeimos - visos žmonijos pagrindo, sąvoką (koncepsiją) ir pagrindinius jos principus. Visi galvoja tik apie šios seksualinės mažumos teises ir tų teisių beatodairišką ir beprotišką gynimą, kuris iš esmės pažeidžia seksualinės daugumos teises. Kas gins seksualinės daugumos - heteroseksualių žmonių teises? Kodėl per visas masinio informavimo priemones yra viešinama apie seksualines mažumas, leidžiama jiems save vadinti normalios orientacijos, kodėl jiems leidžiama viešinti savo nenormalius santykius laikyti normaliais, juk televiziją, spaudą, žurnalus ir radijas mato ir klauso vaikai, jaunimas... Dar daugiau, vaikų darželiuose ir mokyklose atsirado vadovėliai ir kita vaikus ir jaunimą "šviečianti" medžiaga apie seksualines mažumas, apie tai kokie jie teisūs ir normalūs, o kaip likusi visuomenės dalis juos engia ir suvaržo jų teises. Kas klausė tėvelių, ar jie leidžia tokią medžiagą grūsti imliems vaikučių protams? O gal ir tėveliai nebeturi jokių teisių? Dabar panašu į tai, kad valstybinės įstaigos vis labiau kišasi į vaikų auklėjimą ir švietimą. Ar mes norime kad mūsų valstybė atimtų mūsų teisę į savo vaikų auklėjimą ir švietimą? Kokie rezultatai iš tokio valstybinio auklėjimo mes matome vaikų namų pavyzdžiu. Kai vaikų namai yra visokių pedofilų pasilinksminimo vietos. Kokią kartą mes išauklėsim? Kurie galvos, kad homoseksualumas normalu? O du tėveliai arba dvi mamytė augins ir auklės vaikus? O gal ateities šeima yra daug tėvelių ir daug mamyčių vienoje šeimoje ir nesibaigianti rotacija - kaip dabar yra populiaru "swingerių" vakarėliuose? Ar tikrai homoseksualiems žmonėms ir kitoms seksualinėms mažumoms reikia leisti sukurti tokią mūsų ateitį? Nes mes dabar leidžiam jiems tai įgyvendinti... Toleruoti mažumas yra vieną, o jas ginti, prikurti joms specialių, juos ginančių įstatymų, vadinti normaliais, leisti viešintis, mokinti, "šviesti" vaikus ir jaunimą, skleisti savo pažiūras, daryti parodomuosius paradus ir pan. yra visai kas kitą. Tai pažeidžia heteroseksualių žmonių teises, kodėl jų nuomonės niekas neklausia? Jei padarytume referendumą dėl seksualinių mažumų, tai heteroseksualūs - normalūs žmonės balsų dauguma demokratiškai teisėtai galėtų atstovauti savo teises, bet niekas seksualinės daugumos net neklausia ir negina jų teisių.

      Panašiai galima būtų kalbėti ir apie kitas mažumas. Ir atsiminkite, kad pasaulyje yra viskas surišta, nėra taip, kad tu gali kažkokį sprendimą priimti ir tas sprendimas nepaveiks kitų žmonių. Todėl būkite budrūs ir mąstykite savo galva.

      Sėkmės,  
      Tomas Maliauka

      2010 m. kovo 2 d. 11:02, Beatričė かたつむりのようせい <murkafonika@...> rašė:
       

      va tai tau. o tai ne savaime suprantama? gal galite sukonkretinti savo klausimą?

      2010 m. kovo 2 d. 08:50, Tomas Maliauka <tomas.maliauka@...> rašė:

       

      Iš karto pasakau, kad neliktų abejonių, kad nekalbu apie žmonių rases. Bet kas liečia kitus atvejus... Ar tikrai viską reiktų toleruoti? Juk žmogžudžių, pedofilų, zoofilų netoleruojame, tiesa? O kodėl? Juk jie irgi yra "kitokie nei dauguma", su savo pasaulio suvokimu ir irgi nori būti laisvi. Tai kokia yra ta riba tarp žmonių, kurie yra "kitokie nei dauguma", tačiau vienus skatinama toleruoti, o kitus niekinti, bausti, atimti laisvę? Ar visi jau apie tai pamąstėte, kad darote įvairius renginius?


      Tomas Maliauka

      2010/3/1 Audronė Anušauskienė <ekvjuc@...>

       

       
      ----- Original Message -----
      Sent: Monday, March 01, 2010 12:27 PM
      Subject: [ngo] Startuoja Savaitė prieš rasizmą ir kitas nepakantumo formas 2010

      SAVAITĖ PRIEŠ RASIZMĄ IR KITAS NEPAKANTUMO FORMAS 2010

      Žmogaus teisių stebėjimo institutas kasmet kovo mėnesį rengia Savaitę prieš rasizmą ir kitas nepakantumo formas, kurios renginiai yra dalis visą Europą apimančios Savaitės prieš rasizmą, koordinuojamos daugiau nei 560 organizacijų visoje Europoje vienijančio nevyriausybinių organizacijų tinklo UNITED, kovojančio prieš visų rūšių diskriminaciją bei nepakantumą (žr. http://www.unitedagainstracism.org).

      Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja paskelbė kovo 21-ąją Tarptautine visų formų rasinės diskriminacijos panaikinimo diena, pažymint 69 demonstrantų, protestavusių preš aparteidą, nužudymą Šarpevilyje, Pietų Afrikoje, 1960-aisiais. Kasmetinės Europos Savaitės prieš rasizmą, rengiamos aplink šią datą, metu tūkstančiai žmonių Europoje aktyviai dalyvauja įvairiausiuose renginiuose – nuo daugiakultūrinių jaunimo festivalių iki rasistinių šūkių valymo nuo miestų sienų.

      Jungtinių Tautų Asamblėja 2010-uosius paskelbė Kultūrų suartėjimo bei Jaunimo metais. Tai ideali tema pakantumo, tarpusavio pagarbos ir dialogo tarp kultūrų skatinimui. Šios vertybės yra naujojo humanizmo pagrindas, universali vizija, kuri apima žmogiškąjį orumą, žmogaus teises bei kultūrų įvairovę. Ši vizija kiekvieną iš mūsų verčia pajusti vidinę atsakomybę už kitą žmogų bei mūsų pasaulio apsaugą.

      RENGINIŲ KALENDORIUS

      Kovo 2 d.
      16:30-18:30 Diskusija “Menas prieš smurtą“ iš ciklo „Menas prieš diskriminaciją“.  Kartu su profesionalia menotyrininke Skaidra Trilupaityte diskusiją moderuoja dr. Margarita Jankauskaitė. Vieta: Nacionalinė dailės galerija (konferencijų salė), Konstitucijos pr. 22, Vilnius.

       

      Kovo 9 d. 16:30-18:30 Diskusija “Menas ir politika“ iš ciklo „Menas prieš diskriminaciją“.  Kartu su profesionalia menotyrininke Skaidra Trilupaityte diskusiją moderuoja dr. Lauras Bielinis. Vieta: Nacionalinė dailės galerija (konferencijų salė),  Konstitucijos pr. 22, Vilnius.

       

      Kovo 16 d. 16:30-18:30 Diskusija “Menas kaip protestas“ iš ciklo „Menas prieš diskriminaciją“.  Kartu su profesionalia menotyrininke Skaidra Trilupaityte diskusiją moderuoja Nomeda Marčėnaitė. Vieta: Nacionalinė dailės galerija (konferencijų salė),  Konstitucijos pr. 22, Vilnius.

       

      Kovo 16 d. 17:30-19:30 Kino seansas iš filmų vakarų ciklo „Kas jungia ir skiria“. Vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas.

       

      Kovo 17 d. 17:30-19:30 Kino seansas iš filmo vakarų ciklo „Kas jungia ir skiria“. Vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas.

       

      Kovo 18 d. 17:30-19:30 Kino seansas iš filmo vakarų ciklo „Kas jungia ir skiria“. Vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas.

       

      Kovo 19 d. 10:00-13:00 Iškilmingas renginys Tarptautinei dienai prieš rasizmą paminėti. Renginio metu vyks diskusija „Europos ir Lietuvos vertybės: tapačios ar skirtingos?“, po diskusijos dalyviai bus pakviesti pasivaišinti kava bei saldumynais. Vieta: Lietuvos Respublikos Seimas (Konstitucijos salė), Gedimino pr. 53, Vilnius. Išankstinė registracija el.p. savaite.pries.rasizma@...

       

      Kovo 24 d. 15:00-17:00 Diskusija „Kur radikalumo šaknys?“. Vieta: Atviros Lietuvos Fondo konferencijų salė, Didžioji g. 5, Vilnius.

       

      Daugiau informacijos apie renginius ieškokite Žmogaus teisių stebėjimo instituto Facebook puslapyje, o taip pat tinklapyje www.hrmi.lt.   

      Savaitė prieš rasizmą ir kitų formų nepakantumą 2010 partneriai:

       

      Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija – pagrindinis rėmėjas

      www.aukok.lt - rėmėjas

      BadDog – informacinis rėmėjas

      NORDEN Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje

      Norvegijos Karalystės Ambasada

      Švedijos Karalystės Ambasada

      Danijos Karalystės ambasada

      Suomijos ambasada

      LR Seimo Žmogaus teisių komitetas    

      Jungtinių Tautų vystymo programa – kviečiama

      Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas

      Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba

      Lygių galimybių plėtros centras

      Kauno įvairių tautų kultūrų centras

      ELSA Vilnius

      Lietuvos Sakaliukų Sąjunga

      Romų visuomenės centras

       

      =====================================================

      Pirmasis renginys – jau rytoj! KVIEČIAME!

      =====================================================

       

      Pagarbiai,

       

      Natalija Bitiukova

      Programų koordinatorė

       

      VšĮ "Žmogaus Teisių Stebėjimo Institutas"

      Didžioji g. 5,  LT-01128 Vilnius

      Tel.: 2314676, mob. 867638521

      natalija.bitiukova@...

      www.hrmi.lt

             __________ Information from ESET NOD32 Antivirus, version of virus signature database 4898 (20100226) __________

      The message was checked by ESET NOD32 Antivirus.

      http://www.eset.com


      _______________________________________________
      Konferencija NGO
      Norėdami atsisakyti, rašykite adresu ngo-unsubscribe@...
      http://www.konferencijos.lt/mailman/listinfo/ngo
     • Beatričė かたつむりのようせい
      kad nemanau kad jūsų įžvalga kuo pagrįsta šiame kontekste - diskusijose, vyksiančiose NDG nematau nė užuominos apie seksualines mažumas. ... kad
      Message 5 of 10 , Mar 2, 2010
       kad nemanau kad jūsų įžvalga kuo pagrįsta šiame kontekste - diskusijose, vyksiančiose NDG nematau nė užuominos apie seksualines mažumas.       2010 m. kovo 2 d. 13:12, Tomas Maliauka <tomas.maliauka@...> rašė:
        

       Miela Beatriče ir kiti, kuriems man nepavyko perteikti savo įžvalgos ir nuogąstavimų,


       Žmonės dažniausiai daro klaidas tada, kai net nesivargina pamąstyti savo galva, o priima kitų įbruktą tiesą kaip savaime suprantama dalyką. Nenorėčiau, kad ir jūs visi "veikti plačiau" komandoje taip darytumėte. Jūs ne tik veikite "plačiau", bet prieš veikdami ir pamąstykite "plačiau". 

       Pavyzdžiui: 
       Netiesa, kad homoseksualūs žmonės viešai besireikšdami apie jų "pasirinkimą" nepažeidžia kitų, heteroseksualių (gamtoje normalių) žmonių teisių. Beje, viešai reikšdami savo "nuomonę" apie jų seksualinę orientaciją ir trokšdami pripažinimo, kad jie yra normalūs, jie sudaro sąlygas ir taip skatina homoseksualių žmonių bendruomenės plitimui. Labiausiai tai paveikia jaunąsias ir dar besiformuojančias asmenybes - jaunimą. Be to homoseksualūs santykiai griauna šeimos - visos žmonijos pagrindo, sąvoką (koncepsiją) ir pagrindinius jos principus. Visi galvoja tik apie šios seksualinės mažumos teises ir tų teisių beatodairišką ir beprotišką gynimą, kuris iš esmės pažeidžia seksualinės daugumos teises. Kas gins seksualinės daugumos - heteroseksualių žmonių teises? Kodėl per visas masinio informavimo priemones yra viešinama apie seksualines mažumas, leidžiama jiems save vadinti normalios orientacijos, kodėl jiems leidžiama viešinti savo nenormalius santykius laikyti normaliais, juk televiziją, spaudą, žurnalus ir radijas mato ir klauso vaikai, jaunimas... Dar daugiau, vaikų darželiuose ir mokyklose atsirado vadovėliai ir kita vaikus ir jaunimą "šviečianti" medžiaga apie seksualines mažumas, apie tai kokie jie teisūs ir normalūs, o kaip likusi visuomenės dalis juos engia ir suvaržo jų teises. Kas klausė tėvelių, ar jie leidžia tokią medžiagą grūsti imliems vaikučių protams? O gal ir tėveliai nebeturi jokių teisių? Dabar panašu į tai, kad valstybinės įstaigos vis labiau kišasi į vaikų auklėjimą ir švietimą. Ar mes norime kad mūsų valstybė atimtų mūsų teisę į savo vaikų auklėjimą ir švietimą? Kokie rezultatai iš tokio valstybinio auklėjimo mes matome vaikų namų pavyzdžiu. Kai vaikų namai yra visokių pedofilų pasilinksminimo vietos. Kokią kartą mes išauklėsim? Kurie galvos, kad homoseksualumas normalu? O du tėveliai arba dvi mamytė augins ir auklės vaikus? O gal ateities šeima yra daug tėvelių ir daug mamyčių vienoje šeimoje ir nesibaigianti rotacija - kaip dabar yra populiaru "swingerių" vakarėliuose? Ar tikrai homoseksualiems žmonėms ir kitoms seksualinėms mažumoms reikia leisti sukurti tokią mūsų ateitį? Nes mes dabar leidžiam jiems tai įgyvendinti... Toleruoti mažumas yra vieną, o jas ginti, prikurti joms specialių, juos ginančių įstatymų, vadinti normaliais, leisti viešintis, mokinti, "šviesti" vaikus ir jaunimą, skleisti savo pažiūras, daryti parodomuosius paradus ir pan. yra visai kas kitą. Tai pažeidžia heteroseksualių žmonių teises, kodėl jų nuomonės niekas neklausia? Jei padarytume referendumą dėl seksualinių mažumų, tai heteroseksualūs - normalūs žmonės balsų dauguma demokratiškai teisėtai galėtų atstovauti savo teises, bet niekas seksualinės daugumos net neklausia ir negina jų teisių.

       Panašiai galima būtų kalbėti ir apie kitas mažumas. Ir atsiminkite, kad pasaulyje yra viskas surišta, nėra taip, kad tu gali kažkokį sprendimą priimti ir tas sprendimas nepaveiks kitų žmonių. Todėl būkite budrūs ir mąstykite savo galva.

       Sėkmės,  
       Tomas Maliauka

       2010 m. kovo 2 d. 11:02, Beatričė かたつむりのようせい <murkafonika@...> rašė:

        

       va tai tau. o tai ne savaime suprantama? gal galite sukonkretinti savo klausimą?

       2010 m. kovo 2 d. 08:50, Tomas Maliauka <tomas.maliauka@...> rašė:

        

       Iš karto pasakau, kad neliktų abejonių, kad nekalbu apie žmonių rases. Bet kas liečia kitus atvejus... Ar tikrai viską reiktų toleruoti? Juk žmogžudžių, pedofilų, zoofilų netoleruojame, tiesa? O kodėl? Juk jie irgi yra "kitokie nei dauguma", su savo pasaulio suvokimu ir irgi nori būti laisvi. Tai kokia yra ta riba tarp žmonių, kurie yra "kitokie nei dauguma", tačiau vienus skatinama toleruoti, o kitus niekinti, bausti, atimti laisvę? Ar visi jau apie tai pamąstėte, kad darote įvairius renginius?


       Tomas Maliauka

       2010/3/1 Audronė Anušauskienė <ekvjuc@...>

        

        
       ----- Original Message -----
       Sent: Monday, March 01, 2010 12:27 PM
       Subject: [ngo] Startuoja Savaitė prieš rasizmą ir kitas nepakantumo formas 2010

       SAVAITĖ PRIEŠ RASIZMĄ IR KITAS NEPAKANTUMO FORMAS 2010

       Žmogaus teisių stebėjimo institutas kasmet kovo mėnesį rengia Savaitę prieš rasizmą ir kitas nepakantumo formas, kurios renginiai yra dalis visą Europą apimančios Savaitės prieš rasizmą, koordinuojamos daugiau nei 560 organizacijų visoje Europoje vienijančio nevyriausybinių organizacijų tinklo UNITED, kovojančio prieš visų rūšių diskriminaciją bei nepakantumą (žr. http://www.unitedagainstracism.org).

       Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja paskelbė kovo 21-ąją Tarptautine visų formų rasinės diskriminacijos panaikinimo diena, pažymint 69 demonstrantų, protestavusių preš aparteidą, nužudymą Šarpevilyje, Pietų Afrikoje, 1960-aisiais. Kasmetinės Europos Savaitės prieš rasizmą, rengiamos aplink šią datą, metu tūkstančiai žmonių Europoje aktyviai dalyvauja įvairiausiuose renginiuose – nuo daugiakultūrinių jaunimo festivalių iki rasistinių šūkių valymo nuo miestų sienų.

       Jungtinių Tautų Asamblėja 2010-uosius paskelbė Kultūrų suartėjimo bei Jaunimo metais. Tai ideali tema pakantumo, tarpusavio pagarbos ir dialogo tarp kultūrų skatinimui. Šios vertybės yra naujojo humanizmo pagrindas, universali vizija, kuri apima žmogiškąjį orumą, žmogaus teises bei kultūrų įvairovę. Ši vizija kiekvieną iš mūsų verčia pajusti vidinę atsakomybę už kitą žmogų bei mūsų pasaulio apsaugą.

       RENGINIŲ KALENDORIUS

       Kovo 2 d.
       16:30-18:30 Diskusija “Menas prieš smurtą“ iš ciklo „Menas prieš diskriminaciją“.  Kartu su profesionalia menotyrininke Skaidra Trilupaityte diskusiją moderuoja dr. Margarita Jankauskaitė. Vieta: Nacionalinė dailės galerija (konferencijų salė), Konstitucijos pr. 22, Vilnius.

        

       Kovo 9 d. 16:30-18:30 Diskusija “Menas ir politika“ iš ciklo „Menas prieš diskriminaciją“.  Kartu su profesionalia menotyrininke Skaidra Trilupaityte diskusiją moderuoja dr. Lauras Bielinis. Vieta: Nacionalinė dailės galerija (konferencijų salė),  Konstitucijos pr. 22, Vilnius.

        

       Kovo 16 d. 16:30-18:30 Diskusija “Menas kaip protestas“ iš ciklo „Menas prieš diskriminaciją“.  Kartu su profesionalia menotyrininke Skaidra Trilupaityte diskusiją moderuoja Nomeda Marčėnaitė. Vieta: Nacionalinė dailės galerija (konferencijų salė),  Konstitucijos pr. 22, Vilnius.

        

       Kovo 16 d. 17:30-19:30 Kino seansas iš filmų vakarų ciklo „Kas jungia ir skiria“. Vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas.

        

       Kovo 17 d. 17:30-19:30 Kino seansas iš filmo vakarų ciklo „Kas jungia ir skiria“. Vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas.

        

       Kovo 18 d. 17:30-19:30 Kino seansas iš filmo vakarų ciklo „Kas jungia ir skiria“. Vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas.

        

       Kovo 19 d. 10:00-13:00 Iškilmingas renginys Tarptautinei dienai prieš rasizmą paminėti. Renginio metu vyks diskusija „Europos ir Lietuvos vertybės: tapačios ar skirtingos?“, po diskusijos dalyviai bus pakviesti pasivaišinti kava bei saldumynais. Vieta: Lietuvos Respublikos Seimas (Konstitucijos salė), Gedimino pr. 53, Vilnius. Išankstinė registracija el.p. savaite.pries.rasizma@...

        

       Kovo 24 d. 15:00-17:00 Diskusija „Kur radikalumo šaknys?“. Vieta: Atviros Lietuvos Fondo konferencijų salė, Didžioji g. 5, Vilnius.

        

       Daugiau informacijos apie renginius ieškokite Žmogaus teisių stebėjimo instituto Facebook puslapyje, o taip pat tinklapyje www.hrmi.lt.   

       Savaitė prieš rasizmą ir kitų formų nepakantumą 2010 partneriai:

        

       Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija – pagrindinis rėmėjas

       www.aukok.lt - rėmėjas

       BadDog – informacinis rėmėjas

       NORDEN Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje

       Norvegijos Karalystės Ambasada

       Švedijos Karalystės Ambasada

       Danijos Karalystės ambasada

       Suomijos ambasada

       LR Seimo Žmogaus teisių komitetas    

       Jungtinių Tautų vystymo programa – kviečiama

       Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas

       Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba

       Lygių galimybių plėtros centras

       Kauno įvairių tautų kultūrų centras

       ELSA Vilnius

       Lietuvos Sakaliukų Sąjunga

       Romų visuomenės centras

        

       =====================================================

       Pirmasis renginys – jau rytoj! KVIEČIAME!

       =====================================================

        

       Pagarbiai,

        

       Natalija Bitiukova

       Programų koordinatorė

        

       VšĮ "Žmogaus Teisių Stebėjimo Institutas"

       Didžioji g. 5,  LT-01128 Vilnius

       Tel.: 2314676, mob. 867638521

       natalija.bitiukova@...

       www.hrmi.lt

               __________ Information from ESET NOD32 Antivirus, version of virus signature database 4898 (20100226) __________

       The message was checked by ESET NOD32 Antivirus.

       http://www.eset.com


       _______________________________________________
       Konferencija NGO
       Norėdami atsisakyti, rašykite adresu ngo-unsubscribe@...
       http://www.konferencijos.lt/mailman/listinfo/ngo

      • Tomas Maliauka
       Deja, kad tai ką Jūs gerb. Dovilę, sakote būtų taip paprasta, bet taip nėra ir aš galiu pateikti pavyzdžių. Pavyzdžiui: Mes kiekvienas turime
       Message 6 of 10 , Mar 2, 2010
        Deja, kad tai ką Jūs gerb. Dovilę, sakote būtų taip paprasta, bet taip nėra ir aš galiu pateikti pavyzdžių.

        Pavyzdžiui:

        Mes kiekvienas turime įvairiausių mus apibūdinančių savybių, tokių etninė kilmė, lytis, religija, amžius, ir t.t. Mums gali patikti labai įvairūs dalykai ir tai mus apibūdina, tačiau svarbu, kaip mes elgiamės. Ne visus pomėgius galima realizuoti. Negalima prievartauti kitos gyvos būtybės – nesvarbu, kokios lyties ar amžiaus auka būtų, ar tai žmogus ar gyvūnas. Negalima žudyti kito žmogaus, ir taškas. Netoleruotinas yra elgesys, kuris nuskriaudžia kitą gyvą būtybę.

        Kad homeseksualių žmonių yra, tai yra... tai yra tiesa ir nieko čia nepadarysi. Vien tik dėl to, kad tokių yra, žinoma, nereikia jų už tai niekinti ir iš anksto prieš juos nusistatyti. Tačiau, jie būdami kitokie ir elgiasi kitaip, nes mąsto ir mato pasaulį kitaip. Kas liečia jų privatų, neviešinamą pasaulį ir jų privačią erdvę yra vieną ir jiems ten turi būti sudarytos salygos jaustis laisvai ir gyventi nesuvaržytai. Tačiau, kas liečia viešumą, vieša informacinę erdvę, viešus pasisakymus, šviečiančios literatūros rašymą ir visuomenės mokymą ir perauklėjimą, prieš jų pačių valią, tai jau yra kas kitą. Ir čia manau yra pažeidžiamos tradicinės, normalios seksualinės orientacijos teisės į nenorą žinoti apie tokias netradicines seksualines orientacijas. Be to, kaip ir jau rašiau, negalima sudaryti sąlygų vaikams ir jaunimui sumaišyti sąvokas ir principinius dalykus, kas yra normalu ir skatintina, o kas yra nenormalu, nepriimtina, tačiau toleruojama ir sugyvenama. Nes vaikai ir jaunimas yra ypač pažeidžiami, o jų asmenybės dar nesusiformavusios ir dabartiniame teisių ir įstatymų chaose jie lengvai gali pasimesti ir pas juos susiformuos ne tos dvasinės vertybės, ne tokie principai ir ne tokios sąvokos, kokios visuomenės daugumos balsu yra tradicinės, normalios, gamtiškai būtinos, skatintinos ir priimtinos, o ne tik toleruotinos. 

        Nepageidautinos informacijos skleidimas viešumoje, viešose masinio informavimo priemonėse ir nepageidautinos medžiagos mokinimas valstybinėse ir nevalstybinėse švietimo įstaigose irgi yra PRIEVARTAVIMAS ir čia prievartaujama visa visuomenė, kurioje yra tradicinės orientacijos žmonių dauguma ir jų net neatsiklausiama ar jie nori, kad ta informacija būtų pasiekiama viešumoje. Pavyzdžiui. kiek aš bendrauju su žmonėmis, dauguma jų sako, kad juos žeidžia ir pažeidžia jų teises tai, kad:
        1. Visa ta informacija apie seksualines mažumas yra viešinama, brukama skatinama, afišuojama, per visas masinės informacijos priemones ir per prievartą.
        2. Kad seksualinės mažumos valstybės ir įvairių organizacijų yra ginamos labiau, nei seksualinė dauguma.
        3. Kad nebeaišku, kas yra normalu ir kas yra nebenormalu, kas yra skatinama ir pageidautina, o ko geriau kad ir nebūtų.
        4. Kad jie nenori, kad jų vaikai visą tai girdėtų ir matytų, jie net nežino kaip savo vaikus apginti nuo tos nepageidautinos informacijos.
        5. Kad jie nori išauklėti ir išmokinti savo vaikus normaliais, trdicinę šeimą gerbiančiais asmenimis, o valstybė ir įvairios seksualines mažumas perdėtai ginančios organizacijos, griauna jų planus ir kad dėl to jie ir yra kalti, kad vaikai ir jaunimas vis mažiau vertina tradicinę šeimą, nebesituokia, o jei ir susituokia, tai daržai santuoka išyra.

        Tai kas tada ką prievartauja? Argi tie, kurie taip sako nėra teisūs? Argi jie neturi teisės gyventi ramiai ir be viso šito chaoso? Argi ne jiems valstybė turi būti dėkinga, kad Lietuvių tauta iki šiol dar neišmirė? Argi ne jų teisės turėtų būti ginamos pirmoje eilėje, nes jų yra dauguma? Pamąstykite patys... 

        Zoofilas ar pedofilas apibūdina žmogų, turintį tam tikrų patologinių polinkių, tai sutrikimas, asmenybės patologija, tad čia neina kalba apie toleranciją. Ar Jūs toleruojate vėžį arba gripą?

        Jei tokių polinkių turintis žmogus juos įgyvendina, jis padaro nusikaltimą. Joks nusikaltimas nėra toleruotinas.


        Sakote, kad zoofilas ar pedofilas turi patologinių polinkių? O ar seksualinės mažumos nukrypimai nuo to kas gamtoje yra normalu, nėra patologiniai nukrypimai? Manau, čia tokie pat nukrypimai, kaip ir kiti... o kas yra toks protingas ir autoritetingas, kad pasakytų kur yra ta riba, kuri skiria kas yra normalu ir kas yra asmenybės patologija? Kokį pavyzdį homoseksuali ar kitokia seksualinės mažumos pora (o gal ir net ne pora) gali parodyti visuomenei? Taigi, pagal jus, tai irgi kalba neina apie tolerancija. Nors aš manau, kad seksualines mažumas reikia toleruoti arba reikia suteikti jiems gydymą ar psichologinę pagalbą, nes jie nėra kalti, kad tokie yra. Juk mes užjaučiame ir gydome psichiškai nesveikus žmones, kitus asmenybės sutrikimus, tai ir čia gal vertėtų juos užjausti ir toleruoti. Tačiau jokiu būdu, nereikėtų to skatinti ir perdėtai ginti jų teises taip smarkiai, kad net pažeidinėti normalių žmonių teises.

        Tačiau jei žmogus nori rengtis tik žaliai – atrodo gal keista, bet nepažeidžia niekieno teisių, jo rūbų spalva nieko nenuskriaudžia. Jei gėjus įsimyli kitą vyrą, ir šis atsako tuo pačiu – niekas nenuskriaustas.

        O kas čia kalba apie tuos kurie nori rengtis tik žaliai? :)

        Svarbu nepriskirti tam tikro elgesio tik tam tikroms žmonių grupėms ir nedaryti loginių klaidų. Laisvė būti tuo kas esi – tai kai kiti neverčia mūsų atsisakyti savo požiūrio.


        Žmogžudžiai manijakai, zoofilai, pedofilai ir t. t. irgi turi savo požiūri, irgi nenori jo atsisakyti, tačiau mes juos priverčiam kentėti ir atsakyti prieš visuomenę už jų požiūrį. Ir tai kažkodėl visiems yra savaime suprantama.

        Tačiau laisvė elgtis taip kaip nori neatskiriama nuo kitų žmonių teisių, ir tai galioja visiems.

        Taip žmogžudžiai manijakai, zoofilai, pedofilai ir t. t. pažeidžia kitų žmonių teises į sveikatą, gyvybę ir panašiai. Tačiau aš jau rašiau kokias kitų žmonių teises pažeidžia seksualinės mažumos... tai kuo gi tai skiriasi? Kodėl vienus baudžiame, verčiame juos atsakyti už savo požiūrį ir įpročius, o kitus giname, kuriame jiems specialius, juos ginančius, įstatymus ir net žiūrime pro pirštus, kad jie pažeidinėja mūsų ir mūsų vaikų teises?

        Iš ankstesnių laiškų manau, kad protingas ir kritiškai mąstantis žmogus, toks kaip gerb.Tomas, lengvai gali suvokti, kad seksualinės revoliucijos metu atsiradę ir seksualinę laisvę demonstruojantys paradai – pradedant Rio de Žaneiru, baigiant Berlynu – buvo inicijuoti heteroseksualių žmonių,

        Ne, deja (o gal ir ne deja), aš negaliu suvokti, tokios seksualinės revoliucijos naudos, o matau tik žalą visuomenei ir jos pagrindui tradicinei šeimai su tėvais, kurie augina, auklėja ir moko savo atžalas (o ne valstybinės įstaigos ir organizacijos ar visuomenėje vyraujantis chaosas). Taip pat aš negaliu suvokti, kodėl tradicinės orientacijos žmonės, negina savo tradicinių teisių, o gina seksualines mažumas, kurios savo ruožtu, pažeidinėja tradicinės orientacijos žmonių teises. Apie tai jau rašiau. 

        ir kad išprievartauti vaiką gali ne tik pedofilas.

        Na, šitai, tai aš suvokiu, tik nesuprantu kam tas atskiras mintis sujungėte į vieną sakinį :)

        Kas mes esame – viena, kaip mes elgiamės – kita. Toleruokime vienas kitą, bet netoleruokime netinkamo elgesio, elgesio, kuris skriaudžia kitą žmogų ar gyvūną.

        Šitas paskutines mintis aš visiškai palaikau, tačiau siūlau dar kartą paskaityti ką parašėte. Nes mes aiškiai mąstome ir matome pasauli kiek kitaip, tačiau siekiame to paties. Aš irgi noriu, kad mes toleruotume vienas kitą, bet netoleruotume netinkamo (žmonių, o tame tarpe ir visokių visuomenės mažumų) elgesio, elgesio, kuris skriaudžia kitą žmogų (bet kurį iš daugumos atstovų) ar gyvūną.

        Pagarbiai,
        Tomas Maliauka.

        2010 m. kovo 2 d. 11:25, Dovile Sakaliene <dovile.sakaliene@...> rašė:
         

        Manau, kad gerb. Tomui vertėtų suvokti skirtumą tarp savybių ir elgesio. Mes kiekvienas turime įvairiausių mus apibūdinančių savybių, tokių etninė kilmė, lytis, religija, amžius, ir t.t. Mums gali patikti labai įvairūs dalykai ir tai mus apibūdina, tačiau svarbu, kaip mes elgiamės. Ne visus pomėgius galima realizuoti. Negalima prievartauti kitos gyvos būtybės – nesvarbu, kokios lyties ar amžiaus auka būtų, ar tai žmogus ar gyvūnas. Negalima žudyti kito žmogaus, ir taškas. Netoleruotinas yra elgesys, kuris nuskriaudžia kitą gyvą būtybę.

         

        Zoofilas ar pedofilas apibūdina žmogų, turintį tam tikrų patologinių polinkių, tai sutrikimas, asmenybės patologija, tad čia neina kalba apie toleranciją. Ar Jūs toleruojate vėžį arba gripą?

        Jei tokių polinkių turintis žmogus juos įgyvendina, jis padaro nusikaltimą. Joks nusikaltimas nėra toleruotinas.

         

        Tačiau jei žmogus nori rengtis tik žaliai – atrodo gal keista, bet nepažeidžia niekieno teisių, jo rūbų spalva nieko nenuskriaudžia. Jei gėjus įsimyli kitą vyrą, ir šis atsako tuo pačiu – niekas nenuskriaustas.

         

        Svarbu nepriskirti tam tikro elgesio tik tam tikroms žmonių grupėms ir nedaryti loginių klaidų. Laisvė būti tuo kas esi – tai kai kiti neverčia mūsų atsisakyti savo požiūrio. Tačiau laisvė elgtis taip kaip nori neatskiriama nuo kitų žmonių teisių, ir tai galioja visiems. Iš ankstesnių laiškų manau, kad protingas ir kritiškai mąstantis žmogus, toks kaip gerb.Tomas, lengvai gali suvokti, kad seksualinės revoliucijos metu atsiradę ir seksualinę laisvę demonstruojantys paradai – pradedant Rio de Žaneiru, baigiant Berlynu – buvo inicijuoti heteroseksualių žmonių, ir kad išprievartauti vaiką gali ne tik pedofilas.

         

        Kas mes esame – viena, kaip mes elgiamės – kita. Toleruokime vienas kitą, bet netoleruokime netinkamo elgesio, elgesio, kuris skriaudžia kitą žmogų ar gyvūną.

         

        Dovilė

         


        From: veiktiplaciau@yahoogroups.com [mailto:veiktiplaciau@yahoogroups.com] On Behalf Of Beatričė ??????????
        Sent: Tuesday, March 02, 2010 11:03 AM
        To: veiktiplaciau@yahoogroups.com
        Subject: Re: [veiktiplaciau] Fw: [ngo] Startuoja Savaitė prieš rasizmą ir kitas nepakantumo formas 2010

         

         

        va tai tau. o tai ne savaime suprantama? gal galite sukonkretinti savo klausimą?

        2010 m. kovo 2 d. 08:50, Tomas Maliauka <tomas.maliauka@...> rašė:

         

        Iš karto pasakau, kad neliktų abejonių, kad nekalbu apie žmonių rases. Bet kas liečia kitus atvejus... Ar tikrai viską reiktų toleruoti? Juk žmogžudžių, pedofilų, zoofilų netoleruojame, tiesa? O kodėl? Juk jie irgi yra "kitokie nei dauguma", su savo pasaulio suvokimu ir irgi nori būti laisvi. Tai kokia yra ta riba tarp žmonių, kurie yra "kitokie nei dauguma", tačiau vienus skatinama toleruoti, o kitus niekinti, bausti, atimti laisvę? Ar visi jau apie tai pamąstėte, kad darote įvairius renginius?

         

        Tomas Maliauka

        2010/3/1 Audronė Anušauskienė <ekvjuc@...>

         

         

         

        ----- Original Message -----

        To: NGO@...

        Sent: Monday, March 01, 2010 12:27 PM

        Subject: [ngo] Startuoja Savaitė prieš rasizmą ir kitas nepakantumo formas 2010

         

        SAVAITĖ PRIEŠ RASIZMĄ IR KITAS NEPAKANTUMO FORMAS 2010

        Žmogaus teisių stebėjimo institutas kasmet kovo mėnesį rengia Savaitę prieš rasizmą ir kitas nepakantumo formas, kurios renginiai yra dalis visą Europą apimančios Savaitės prieš rasizmą, koordinuojamos daugiau nei 560 organizacijų visoje Europoje vienijančio nevyriausybinių organizacijų tinklo UNITED, kovojančio prieš visų rūšių diskriminaciją bei nepakantumą (žr. http://www.unitedagainstracism.org).

        Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja paskelbė kovo 21-ąją Tarptautine visų formų rasinės diskriminacijos panaikinimo diena, pažymint 69 demonstrantų, protestavusių preš aparteidą, nužudymą Šarpevilyje, Pietų Afrikoje, 1960-aisiais. Kasmetinės Europos Savaitės prieš rasizmą, rengiamos aplink šią datą, metu tūkstančiai žmonių Europoje aktyviai dalyvauja įvairiausiuose renginiuose – nuo daugiakultūrinių jaunimo festivalių iki rasistinių šūkių valymo nuo miestų sienų.

        Jungtinių Tautų Asamblėja 2010-uosius paskelbė Kultūrų suartėjimo bei Jaunimo metais. Tai ideali tema pakantumo, tarpusavio pagarbos ir dialogo tarp kultūrų skatinimui. Šios vertybės yra naujojo humanizmo pagrindas, universali vizija, kuri apima žmogiškąjį orumą, žmogaus teises bei kultūrų įvairovę. Ši vizija kiekvieną iš mūsų verčia pajusti vidinę atsakomybę už kitą žmogų bei mūsų pasaulio apsaugą.

        RENGINIŲ KALENDORIUS

        Kovo 2 d. 16:30-18:30 Diskusija “Menas prieš smurtą“ iš ciklo „Menas prieš diskriminaciją“.  Kartu su profesionalia menotyrininke Skaidra Trilupaityte diskusiją moderuoja dr. Margarita Jankauskaitė. Vieta: Nacionalinė dailės galerija (konferencijų salė), Konstitucijos pr. 22, Vilnius.

         

        Kovo 9 d. 16:30-18:30 Diskusija “Menas ir politika“ iš ciklo „Menas prieš diskriminaciją“.  Kartu su profesionalia menotyrininke Skaidra Trilupaityte diskusiją moderuoja dr. Lauras Bielinis. Vieta: Nacionalinė dailės galerija (konferencijų salė),  Konstitucijos pr. 22, Vilnius.

         

        Kovo 16 d. 16:30-18:30 Diskusija “Menas kaip protestas“ iš ciklo „Menas prieš diskriminaciją“.  Kartu su profesionalia menotyrininke Skaidra Trilupaityte diskusiją moderuoja Nomeda Marčėnaitė. Vieta: Nacionalinė dailės galerija (konferencijų salė),  Konstitucijos pr. 22, Vilnius.

         

        Kovo 16 d. 17:30-19:30 Kino seansas iš filmų vakarų ciklo „Kas jungia ir skiria“. Vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas.

         

        Kovo 17 d. 17:30-19:30 Kino seansas iš filmo vakarų ciklo „Kas jungia ir skiria“. Vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas.

         

        Kovo 18 d. 17:30-19:30 Kino seansas iš filmo vakarų ciklo „Kas jungia ir skiria“. Vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas.

         

        Kovo 19 d. 10:00-13:00 Iškilmingas renginys Tarptautinei dienai prieš rasizmą paminėti. Renginio metu vyks diskusija „Europos ir Lietuvos vertybės: tapačios ar skirtingos?“, po diskusijos dalyviai bus pakviesti pasivaišinti kava bei saldumynais. Vieta: Lietuvos Respublikos Seimas (Konstitucijos salė), Gedimino pr. 53, Vilnius. Išankstinė registracija el.p. savaite.pries.rasizma@...

         

        Kovo 24 d. 15:00-17:00 Diskusija „Kur radikalumo šaknys?“. Vieta: Atviros Lietuvos Fondo konferencijų salė, Didžioji g. 5, Vilnius.

         

        Daugiau informacijos apie renginius ieškokite Žmogaus teisių stebėjimo instituto Facebook puslapyje, o taip pat tinklapyje www.hrmi.lt.   

        Savaitė prieš rasizmą ir kitų formų nepakantumą 2010 partneriai:

         

        Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija – pagrindinis rėmėjas

        www.aukok.lt - rėmėjas

        BadDog – informacinis rėmėjas

        NORDEN Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje

        Norvegijos Karalystės Ambasada

        Švedijos Karalystės Ambasada

        Danijos Karalystės ambasada

        Suomijos ambasada

        LR Seimo Žmogaus teisių komitetas    

        Jungtinių Tautų vystymo programa – kviečiama

        Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas

        Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba

        Lygių galimybių plėtros centras

        Kauno įvairių tautų kultūrų centras

        ELSA Vilnius

        Lietuvos Sakaliukų Sąjunga

        Romų visuomenės centras

         

        =====================================================

        Pirmasis renginys – jau rytoj! KVIEČIAME!

        =====================================================

         

        Pagarbiai,

         

        Natalija Bitiukova

        Programų koordinatorė

         

        VšĮ "Žmogaus Teisių Stebėjimo Institutas"

        Didžioji g. 5,  LT-01128 Vilnius

        Tel.: 2314676, mob. 867638521

        natalija.bitiukova@...

        www.hrmi.lt

                 __________ Information from ESET NOD32 Antivirus, version of virus signature database 4898 (20100226) __________

        The message was checked by ESET NOD32 Antivirus.

        http://www.eset.com


        _______________________________________________
        Konferencija NGO
        Norėdami atsisakyti, rašykite adresu ngo-unsubscribe@...
        http://www.konferencijos.lt/mailman/listinfo/ngo

         

         


        __________ Information from ESET NOD32 Antivirus, version of virus signature database 4898 (20100226) __________

        The message was checked by ESET NOD32 Antivirus.

        http://www.eset.com        __________ Information from ESET NOD32 Antivirus, version of virus signature database 4898 (20100226) __________

        The message was checked by ESET NOD32 Antivirus.

        http://www.eset.com

       • Dovile Sakaliene
        Dėkui, Beatriče, už taiklų pastebėjimą – Žmogaus teisių stebėjimo institutas domisi visomis žmogaus teisėmis, didžiąją dalį dėmesio skirdamas
        Message 7 of 10 , Mar 2, 2010

         Dėkui, Beatriče, už taiklų pastebėjimą – Žmogaus teisių stebėjimo institutas domisi visomis žmogaus teisėmis, didžiąją dalį dėmesio skirdamas pilietinėms ir politinėms teisėms, tačiau stengiamės dirbti ir su diskriminacija, būtent todėl prisijungėme prie Tarptautinės savaitės prieš rasizmą, diskriminaciją ir kitokį nepakantumą. Diskriminacijai dėl lytinės orientacijos galime skirti tik labai nedidelį procentą dėmesio, šiomis problemomis išsamiai užsiima Lietuvos gėjų lyga, Tolerantiško jaunimo asociacija ir kitos NVO. Dėl ribotų resursų – beje, jokių lėšų iš valdžios įstaigų negauname – mes koncentruojamės ties ribotu klausimų skaičiumi, ypatingai ties problemomis, tiesiogiai besisiejančiomis su demokratijos kokybe ir piliečių saugumu.

          


         From: veiktiplaciau@yahoogroups.com [mailto:veiktiplaciau@yahoogroups.com] On Behalf Of Beatričė ??????????
         Sent: Tuesday, March 02, 2010 2:31 PM
         To: veiktiplaciau@yahoogroups.com
         Subject: Re: [veiktiplaciau] Fw: [ngo] Startuoja Savaitė prieš rasizmą ir kitas nepakantumo formas 2010

          

          

         kad nemanau kad jūsų įžvalga kuo pagrįsta šiame kontekste - diskusijose, vyksiančiose NDG nematau nė užuominos apie seksualines mažumas.


         2010 m. kovo 2 d. 13:12, Tomas Maliauka <tomas.maliauka@ gmail.com> rašė:

          

         Miela Beatriče ir kiti, kuriems man nepavyko perteikti savo įžvalgos ir nuogąstavimų,

          

         Žmonės dažniausiai daro klaidas tada, kai net nesivargina pamąstyti savo galva, o priima kitų įbruktą tiesą kaip savaime suprantama dalyką. Nenorėčiau, kad ir jūs visi "veikti plačiau" komandoje taip darytumėte. Jūs ne tik veikite "plačiau", bet prieš veikdami ir pamąstykite "plačiau". 

          

         Pavyzdžiui: 

         Netiesa, kad homoseksualūs žmonės viešai besireikšdami apie jų "pasirinkimą" nepažeidžia kitų, heteroseksualių (gamtoje normalių) žmonių teisių. Beje, viešai reikšdami savo "nuomonę" apie jų seksualinę orientaciją ir trokšdami pripažinimo, kad jie yra normalūs, jie sudaro sąlygas ir taip skatina homoseksualių žmonių bendruomenės plitimui. Labiausiai tai paveikia jaunąsias ir dar besiformuojančias asmenybes - jaunimą. Be to homoseksualūs santykiai griauna šeimos - visos žmonijos pagrindo, sąvoką (koncepsiją) ir pagrindinius jos principus. Visi galvoja tik apie šios seksualinės mažumos teises ir tų teisių beatodairišką ir beprotišką gynimą, kuris iš esmės pažeidžia seksualinės daugumos teises. Kas gins seksualinės daugumos - heteroseksualių žmonių teises? Kodėl per visas masinio informavimo priemones yra viešinama apie seksualines mažumas, leidžiama jiems save vadinti normalios orientacijos, kodėl jiems leidžiama viešinti savo nenormalius santykius laikyti normaliais, juk televiziją, spaudą, žurnalus ir radijas mato ir klauso vaikai, jaunimas... Dar daugiau, vaikų darželiuose ir mokyklose atsirado vadovėliai ir kita vaikus ir jaunimą "šviečianti" medžiaga apie seksualines mažumas, apie tai kokie jie teisūs ir normalūs, o kaip likusi visuomenės dalis juos engia ir suvaržo jų teises. Kas klausė tėvelių, ar jie leidžia tokią medžiagą grūsti imliems vaikučių protams? O gal ir tėveliai nebeturi jokių teisių? Dabar panašu į tai, kad valstybinės įstaigos vis labiau kišasi į vaikų auklėjimą ir švietimą. Ar mes norime kad mūsų valstybė atimtų mūsų teisę į savo vaikų auklėjimą ir švietimą? Kokie rezultatai iš tokio valstybinio auklėjimo mes matome vaikų namų pavyzdžiu. Kai vaikų namai yra visokių pedofilų pasilinksminimo vietos. Kokią kartą mes išauklėsim? Kurie galvos, kad homoseksualumas normalu? O du tėveliai arba dvi mamytė augins ir auklės vaikus? O gal ateities šeima yra daug tėvelių ir daug mamyčių vienoje šeimoje ir nesibaigianti rotacija - kaip dabar yra populiaru "swingerių" vakarėliuose? Ar tikrai homoseksualiems žmonėms ir kitoms seksualinėms mažumoms reikia leisti sukurti tokią mūsų ateitį? Nes mes dabar leidžiam jiems tai įgyvendinti.. . Toleruoti mažumas yra vieną, o jas ginti, prikurti joms specialių, juos ginančių įstatymų, vadinti normaliais, leisti viešintis, mokinti, "šviesti" vaikus ir jaunimą, skleisti savo pažiūras, daryti parodomuosius paradus ir pan. yra visai kas kitą. Tai pažeidžia heteroseksualių žmonių teises, kodėl jų nuomonės niekas neklausia? Jei padarytume referendumą dėl seksualinių mažumų, tai heteroseksualū s - normalūs žmonės balsų dauguma demokratiškai teisėtai galėtų atstovauti savo teises, bet niekas seksualinės daugumos net neklausia ir negina jų teisių.

          

         Panašiai galima būtų kalbėti ir apie kitas mažumas. Ir atsiminkite, kad pasaulyje yra viskas surišta, nėra taip, kad tu gali kažkokį sprendimą priimti ir tas sprendimas nepaveiks kitų žmonių. Todėl būkite budrūs ir mąstykite savo galva.

          

         Sėkmės,  

         Tomas Maliauka

         2010 m. kovo 2 d. 11:02, Beatričė かたつむりのようせい <murkafonika@ gmail.com> rašė:

          

          

         va tai tau. o tai ne savaime suprantama? gal galite sukonkretinti savo klausimą?

         2010 m. kovo 2 d. 08:50, Tomas Maliauka <tomas.maliauka@ gmail.com> rašė:

          

          

         Iš karto pasakau, kad neliktų abejonių, kad nekalbu apie žmonių rases. Bet kas liečia kitus atvejus... Ar tikrai viską reiktų toleruoti? Juk žmogžudžių, pedofilų, zoofilų netoleruojame, tiesa? O kodėl? Juk jie irgi yra "kitokie nei dauguma", su savo pasaulio suvokimu ir irgi nori būti laisvi. Tai kokia yra ta riba tarp žmonių, kurie yra "kitokie nei dauguma", tačiau vienus skatinama toleruoti, o kitus niekinti, bausti, atimti laisvę? Ar visi jau apie tai pamąstėte, kad darote įvairius renginius?

          

         Tomas Maliauka

         2010/3/1 Audronė Anušauskienė <ekvjuc@gmail. com>

          

          

          

         ----- Original Message -----

         Sent: Monday, March 01, 2010 12:27 PM

         Subject: [ngo] Startuoja Savaitė prieš rasizmą ir kitas nepakantumo formas 2010

          

         SAVAITĖ PRIEŠ RASIZMĄ IR KITAS NEPAKANTUMO FORMAS 2010

         Žmogaus teisių stebėjimo institutas kasmet kovo mėnesį rengia Savaitę prieš rasizmą ir kitas nepakantumo formas, kurios renginiai yra dalis visą Europą apimančios Savaitės prieš rasizmą, koordinuojamos daugiau nei 560 organizacijų visoje Europoje vienijančio nevyriausybinių organizacijų tinklo UNITED, kovojančio prieš visų rūšių diskriminaciją bei nepakantumą (žr. http://www.unitedag ainstracism. org).

         Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja paskelbė kovo 21-ąją Tarptautine visų formų rasinės diskriminacijos panaikinimo diena, pažymint 69 demonstrantų, protestavusių preš aparteidą, nužudymą Šarpevilyje, Pietų Afrikoje, 1960-aisiais. Kasmetinės Europos Savaitės prieš rasizmą, rengiamos aplink šią datą, metu tūkstančiai žmonių Europoje aktyviai dalyvauja įvairiausiuose renginiuose – nuo daugiakultūrinių jaunimo festivalių iki rasistinių šūkių valymo nuo miestų sienų.

         Jungtinių Tautų Asamblėja 2010-uosius paskelbė Kultūrų suartėjimo bei Jaunimo metais. Tai ideali tema pakantumo, tarpusavio pagarbos ir dialogo tarp kultūrų skatinimui. Šios vertybės yra naujojo humanizmo pagrindas, universali vizija, kuri apima žmogiškąjį orumą, žmogaus teises bei kultūrų įvairovę. Ši vizija kiekvieną iš mūsų verčia pajusti vidinę atsakomybę už kitą žmogų bei mūsų pasaulio apsaugą.

         RENGINIŲ KALENDORIUS

         Kovo 2 d. 16:30-18:30 Diskusija “Menas prieš smurtą“ iš ciklo „Menas prieš diskriminaciją“.  Kartu su profesionalia menotyrininke Skaidra Trilupaityte diskusiją moderuoja dr. Margarita Jankauskaitė. Vieta: Nacionalinė dailės galerija (konferencijų salė), Konstitucijos pr. 22, Vilnius.

          

         Kovo 9 d. 16:30-18:30 Diskusija “Menas ir politika“ iš ciklo „Menas prieš diskriminaciją“.  Kartu su profesionalia menotyrininke Skaidra Trilupaityte diskusiją moderuoja dr. Lauras Bielinis. Vieta: Nacionalinė dailės galerija (konferencijų salė),  Konstitucijos pr. 22, Vilnius.

          

         Kovo 16 d. 16:30-18:30 Diskusija “Menas kaip protestas“ iš ciklo „Menas prieš diskriminaciją“.  Kartu su profesionalia menotyrininke Skaidra Trilupaityte diskusiją moderuoja Nomeda Marčėnaitė. Vieta: Nacionalinė dailės galerija (konferencijų salė),  Konstitucijos pr. 22, Vilnius.

          

         Kovo 16 d. 17:30-19:30 Kino seansas iš filmų vakarų ciklo „Kas jungia ir skiria“. Vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas.

          

         Kovo 17 d. 17:30-19:30 Kino seansas iš filmo vakarų ciklo „Kas jungia ir skiria“. Vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas.

          

         Kovo 18 d. 17:30-19:30 Kino seansas iš filmo vakarų ciklo „Kas jungia ir skiria“. Vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas.

          

         Kovo 19 d. 10:00-13:00 Iškilmingas renginys Tarptautinei dienai prieš rasizmą paminėti. Renginio metu vyks diskusija „Europos ir Lietuvos vertybės: tapačios ar skirtingos?“, po diskusijos dalyviai bus pakviesti pasivaišinti kava bei saldumynais. Vieta: Lietuvos Respublikos Seimas (Konstitucijos salė), Gedimino pr. 53, Vilnius. Išankstinė registracija el.p. savaite.pries. rasizma@gmail. com

          

         Kovo 24 d. 15:00-17:00 Diskusija „Kur radikalumo šaknys?“. Vieta: Atviros Lietuvos Fondo konferencijų salė, Didžioji g. 5, Vilnius.

          

         Daugiau informacijos apie renginius ieškokite Žmogaus teisių stebėjimo instituto Facebook puslapyje, o taip pat tinklapyje www.hrmi.lt.   

         Savaitė prieš rasizmą ir kitų formų nepakantumą 2010 partneriai:

          

         Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija – pagrindinis rėmėjas

         www.aukok.lt - rėmėjas

         BadDog – informacinis rėmėjas

         NORDEN Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje

         Norvegijos Karalystės Ambasada

         Švedijos Karalystės Ambasada

         Danijos Karalystės ambasada

         Suomijos ambasada

         LR Seimo Žmogaus teisių komitetas    

         Jungtinių Tautų vystymo programa – kviečiama

         Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas

         Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba

         Lygių galimybių plėtros centras

         Kauno įvairių tautų kultūrų centras

         ELSA Vilnius

         Lietuvos Sakaliukų Sąjunga

         Romų visuomenės centras

          

         ============ ========= ========= ========= ========= =====

         Pirmasis renginys – jau rytoj! KVIEČIAME!

         ============ ========= ========= ========= ========= =====

          

         Pagarbiai,

          

         Natalija Bitiukova

         Programų koordinatorė

          

         VšĮ "Žmogaus Teisių Stebėjimo Institutas"

         Didžioji g. 5,  LT-01128 Vilnius

         Tel.: 2314676, mob. 867638521

         natalija.bitiukova@ hrmi.lt

         www.hrmi.lt

                   __________ Information from ESET NOD32 Antivirus, version of virus signature database 4898 (20100226) __________

         The message was checked by ESET NOD32 Antivirus.

         http://www.eset. com


         ____________ _________ _________ _________ ________
         Konferencija NGO
         Norėdami atsisakyti, rašykite adresu ngo-unsubscribe@ konferencijos. lt
         http://www.konferen cijos.lt/ mailman/listinfo /ngo

          

          

          

          


         __________ Information from ESET NOD32 Antivirus, version of virus signature database 4898 (20100226) __________

         The message was checked by ESET NOD32 Antivirus.

         http://www.eset.com


         __________ Information from ESET NOD32 Antivirus, version of virus signature database 4898 (20100226) __________

         The message was checked by ESET NOD32 Antivirus.

         http://www.eset.com
        • Henrikas Mickevicius
         Informacija Andriui: savaites pries rasizma biudzetas 3.000 Lt - puse paaukojo tinklapio aukok.lt lankytojai, kita puse- nacionaline UNESCO komisija (bei jokiu
         Message 8 of 10 , Mar 2, 2010
          
          Informacija Andriui: savaites pries rasizma biudzetas 3.000 Lt - puse paaukojo tinklapio aukok.lt lankytojai, kita puse- nacionaline UNESCO komisija (bei jokiu isanktiniu salygu).   
           
          Manau viena is didziausiu problemu yra "ne noras gauti pinigu nesvarbu uz kokias idejas ir kokias vertybes" ir pan., o daugelio Lietuvos zmoniu itarumas ir, kad ir kaip nesinoretu rasyti sio zodzio, cinizmas. Patikekite dar yra zmoniu, kuriems ir idejos svarbios, ir kurie neparsiduoda...  
           
          Henrikas Mickevicius
          Zmogaus teisiu stebejimo instituto direktorius
           


          From: veiktiplaciau@yahoogroups.com [mailto:veiktiplaciau@yahoogroups.com] On Behalf Of Andrius Kazimieras Kasparavičius
          Sent: Tuesday, March 02, 2010 12:01 PM
          To: veiktiplaciau@yahoogroups.com
          Subject: Re: [veiktiplaciau] Fw: [ngo] Startuoja Savaitė prieš rasizmą ir kitas nepakantumo formas 2010

           

          Projektas yra projektas, nori pinigu, - kieno auksas to ir taisykles(toleranci jos).

          Manau viena is didziausiu problemu - noras gauti pinigu ir nesvarbu uz kokias idejas ir kokias vertybes. Ko vertas tada "toks" "visuomeninis" darbas, nupirktas didziosios politikos..

          Andrius

          * Dovile Sakaliene <dovile.sakaliene@ hrmi.lt> [2010-03-02 11:54]:

          > Manau, kad gerb. Tomui vertėtų suvokti skirtumą tarp
          savybių ir elgesio. Mes kiekvienas turime įvairiausių mus apibūdinančių savybių, tokių etninė kilmė, lytis, religija, amžius, ir t.t. Mums gali patikti labai įvairūs dalykai ir tai mus apibūdina, tačiau svarbu, kaip mes elgiamės. Ne visus pomėgius galima realizuoti. Negalima prievartauti kitos gyvos būtybės – nesvarbu, kokios lyties ar amžiaus auka būtų, ar tai žmogus ar gyvūnas. Negalima žudyti kito žmogaus, ir taškas. Netoleruotinas yra elgesys, kuris nuskriaudžia kitą gyvą būtybę.
          >
          >
          >
          > Zoofilas ar pedofilas
          apibūdina žmogų, turintį tam tikrų patologinių polinkių, tai sutrikimas, asmenybės patologija, tad čia neina kalba apie toleranciją. Ar Jūs toleruojate vėžį arba gripą?
          >
          > Jei tokių polinkių turintis žmogus juos
          įgyvendina, jis padaro nusikaltimą. Joks nusikaltimas nėra toleruotinas.
          >
          >
          >
          > Tačiau jei žmogus nori rengtis tik žaliai – atrodo
          gal keista, bet nepažeidžia niekieno teisių, jo rūbų spalva nieko nenuskriaudžia. Jei gėjus įsimyli kitą vyrą, ir šis atsako tuo pačiu – niekas nenuskriaustas.
          >
          >
          >
          > Svarbu nepriskirti tam tikro
          elgesio tik tam tikroms žmonių grupėms ir nedaryti loginių klaidų. Laisvė būti tuo kas esi – tai kai kiti neverčia mūsų atsisakyti savo požiūrio. Tačiau laisvė elgtis taip kaip nori neatskiriama nuo kitų žmonių teisių, ir tai galioja visiems. Iš ankstesnių laiškų manau, kad protingas ir kritiškai mąstantis žmogus, toks kaip gerb.Tomas, lengvai gali suvokti, kad seksualinės revoliucijos metu atsiradę ir seksualinę laisvę demonstruojantys paradai – pradedant Rio de Žaneiru, baigiant Berlynu – buvo inicijuoti heteroseksualių žmonių, ir kad išprievartauti vaiką gali ne tik pedofilas.
          >
          >
          >
          >
          Kas mes esame – viena, kaip mes elgiamės – kita. Toleruokime vienas kitą, bet netoleruokime netinkamo elgesio, elgesio, kuris skriaudžia kitą žmogų ar gyvūną.
          >
          >
          >
          > Dovilė
          >
          >
          >
          > _____
          >
          > From:
          href="mailto:veiktiplaciau%40yahoogroups.com">veiktiplaciau@ yahoogroups. com [mailto:veiktiplaciau@ yahoogroups. com] On Behalf Of Beatričė ??????????
          > Sent: Tuesday, March 02, 2010 11:03
          AM
          > To:
          href="mailto:veiktiplaciau%40yahoogroups.com">veiktiplaciau@ yahoogroups. com
          >
          Subject: Re: [veiktiplaciau] Fw: [ngo] Startuoja Savaitė prieš rasizmą ir kitas nepakantumo formas 2010
          >
          >
          >
          >
          >
          > va
          tai tau. o tai ne savaime suprantama? gal galite sukonkretinti savo klausimą?
          >
          > 2010 m. kovo 2 d. 08:50, Tomas Maliauka
          <tomas.maliauka@ <mailto:tomas.maliauka@ gmail.com> gmail.com> rašė:
          >
          >
          >
          > Iš karto pasakau, kad
          neliktų abejonių, kad nekalbu apie žmonių rases. Bet kas liečia kitus atvejus... Ar tikrai viską reiktų toleruoti? Juk žmogžudžių, pedofilų, zoofilų netoleruojame, tiesa? O kodėl? Juk jie irgi yra "kitokie nei dauguma", su savo pasaulio suvokimu ir irgi nori būti laisvi. Tai kokia yra ta riba tarp žmonių, kurie yra "kitokie nei dauguma", tačiau vienus skatinama toleruoti, o kitus niekinti, bausti, atimti laisvę? Ar visi jau apie tai pamąstėte, kad darote įvairius renginius?
          >
          >
          >
          > Tomas Maliauka
          >
          > 2010/3/1 Audronė Anušauskienė <ekvjuc@gmail. <mailto:
          href="mailto:ekvjuc%40gmail.com">ekvjuc@gmail. com> com>
          >
          >
          >
          >
          >
          >
          >
          > ----- Original
          Message -----
          >
          > From: Natalija Bitiukova <mailto:
          href="mailto:natalija.bitiukova%40hrmi.lt">natalija.bitiukova@ hrmi.lt>
          >
          > To: NGO@konferencijos. <mailto:
          href="mailto:NGO%40konferencijos.lt">NGO@konferencijos. lt> lt
          >
          > Sent: Monday, March 01, 2010 12:27 PM
          >
          >
          Subject: [ngo] Startuoja Savaitė prieš rasizmą ir kitas nepakantumo formas 2010
          >
          >
          >
          > SAVAITĖ PRIEŠ RASIZMĄ IR KITAS
          NEPAKANTUMO FORMAS 2010
          >
          > Žmogaus teisių stebėjimo institutas
          kasmet kovo mėnesį rengia Savaitę prieš rasizmą ir kitas nepakantumo formas, kurios renginiai yra dalis visą Europą apimančios Savaitės prieš rasizmą, koordinuojamos daugiau nei 560 organizacijų visoje Europoje vienijančio nevyriausybinių organizacijų tinklo UNITED, kovojančio prieš visų rūšių diskriminaciją bei nepakantumą (žr. <http://www.unitedag ainstracism. org/> http://www.unitedag ainstracism. org).
          >
          > Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja paskelbė kovo 21-ąją
          Tarptautine visų formų rasinės diskriminacijos panaikinimo diena, pažymint 69 demonstrantų, protestavusių preš aparteidą, nužudymą Šarpevilyje, Pietų Afrikoje, 1960-aisiais. Kasmetinės Europos Savaitės prieš rasizmą, rengiamos aplink šią datą, metu tūkstančiai žmonių Europoje aktyviai dalyvauja įvairiausiuose renginiuose – nuo daugiakultūrinių jaunimo festivalių iki rasistinių šūkių valymo nuo miestų sienų.
          >
          > Jungtinių Tautų
          Asamblėja 2010-uosius paskelbė Kultūrų suartėjimo bei Jaunimo metais. Tai ideali tema pakantumo, tarpusavio pagarbos ir dialogo tarp kultūrų skatinimui. Šios vertybės yra naujojo humanizmo pagrindas, universali vizija, kuri apima žmogiškąjį orumą, žmogaus teises bei kultūrų įvairovę. Ši vizija kiekvieną iš mūsų verčia pajusti vidinę atsakomybę už kitą žmogų bei mūsų pasaulio apsaugą.
          >
          > RENGINIŲ KALENDORIUS
          >
          > Kovo 2 d.
          16:30-18:30 Diskusija “Menas prieš smurtą“ iš ciklo „Menas prieš diskriminaciją“. Kartu su profesionalia menotyrininke Skaidra Trilupaityte diskusiją moderuoja dr. Margarita Jankauskaitė. Vieta: Nacionalinė dailės galerija (konferencijų salė), Konstitucijos pr. 22, Vilnius.
          >
          >
          >
          > Kovo 9 d. 16:30-18:30 Diskusija “Menas ir politika“ iš ciklo
          „Menas prieš diskriminaciją“. Kartu su profesionalia menotyrininke Skaidra Trilupaityte diskusiją moderuoja dr. Lauras Bielinis. Vieta: Nacionalinė dailės galerija (konferencijų salė), Konstitucijos pr. 22, Vilnius.
          >
          >
          >
          > Kovo 16 d. 16:30-18:30 Diskusija “Menas kaip protestas“ iš
          ciklo „Menas prieš diskriminaciją“. Kartu su profesionalia menotyrininke Skaidra Trilupaityte diskusiją moderuoja Nomeda Marčėnaitė. Vieta: Nacionalinė dailės galerija (konferencijų salė), Konstitucijos pr. 22, Vilnius.
          >
          >
          >
          > Kovo 16 d. 17:30-19:30 Kino seansas iš filmų vakarų ciklo „Kas
          jungia ir skiria“. Vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas.
          >
          >
          >
          > Kovo 17 d. 17:30-19:30 Kino
          seansas iš filmo vakarų ciklo „Kas jungia ir skiria“. Vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas.
          >
          >
          >
          >
          Kovo 18 d. 17:30-19:30 Kino seansas iš filmo vakarų ciklo „Kas jungia ir skiria“. Vieta: Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58, Kaunas.
          >
          >
          >
          > Kovo 19 d. 10:00-13:00 Iškilmingas
          renginys Tarptautinei dienai prieš rasizmą paminėti. Renginio metu vyks diskusija „Europos ir Lietuvos vertybės: tapačios ar skirtingos?“, po diskusijos dalyviai bus pakviesti pasivaišinti kava bei saldumynais. Vieta: Lietuvos Respublikos Seimas (Konstitucijos salė), Gedimino pr. 53, Vilnius. Išankstinė registracija el.p. savaite.pries. <mailto:savaite.pries. rasizma@gmail. com> rasizma@gmail. com
          >
          >
          >
          > Kovo 24 d. 15:00-17:00 Diskusija „Kur radikalumo šaknys?“.
          Vieta: Atviros Lietuvos Fondo konferencijų salė, Didžioji g. 5, Vilnius.
          >
          >
          >
          > Daugiau informacijos apie renginius
          ieškokite Žmogaus teisių stebėjimo instituto Facebook puslapyje, o taip pat tinklapyje <http://www.hrmi. lt/> www.hrmi.lt.
          >
          > Savaitė prieš rasizmą ir kitų formų nepakantumą
          2010 partneriai:
          >
          >
          >
          > Lietuvos nacionalinė UNESCO
          komisija – pagrindinis rėmėjas
          >
          > www.aukok.lt <
          href="http://www.aukok.lt/">http://www.aukok. lt/> - rėmėjas
          >
          > BadDog – informacinis rėmėjas
          >
          > NORDEN Šiaurės ministrų
          tarybos biuras Lietuvoje
          >
          > Norvegijos Karalystės Ambasada
          >
          > Švedijos Karalystės Ambasada
          >
          > Danijos Karalystės
          ambasada
          >
          > Suomijos ambasada
          >
          > LR Seimo Žmogaus
          teisių komitetas
          >
          > Jungtinių Tautų vystymo programa –
          kviečiama
          >
          > Tarptautinių santykių ir politikos mokslų
          institutas
          >
          > Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba
          >
          > Lygių galimybių plėtros centras
          >
          > Kauno įvairių tautų
          kultūrų centras
          >
          > ELSA Vilnius
          >
          > Lietuvos
          Sakaliukų Sąjunga
          >
          > Romų visuomenės centras
          >
          >
          >
          >
          ============ ========= ========= ========= ========= =====
          >
          > Pirmasis renginys – jau rytoj! KVIEČIAME!
          >
          >
          ============ ========= ========= ========= ========= =====
          >
          >
          >
          > Pagarbiai,
          >
          >
          >
          >
          Natalija Bitiukova
          >
          > Programų koordinatorė
          >
          >
          >
          > VšĮ "Žmogaus Teisių Stebėjimo Institutas"
          >
          >
          Didžioji g. 5, LT-01128 Vilnius
          >
          > Tel.: 2314676, mob.
          867638521
          >
          > <mailto:
          href="mailto:natalija.bitiukova%40hrmi.lt">natalija.bitiukova@ hrmi.lt> natalija.bitiukova@ hrmi.lt
          >
          > www.hrmi.lt
          >
          >
          >
          >
          >
          >
          __________ Information from ESET NOD32 Antivirus, version of virus signature database 4898 (20100226) __________
          >
          > The message was checked by
          ESET NOD32 Antivirus.
          >
          >
          href="http://www.eset.">http://www.eset. <http://www.eset. com> com
          >
          >
          > _____
          >
          >
          >
          ____________ _________ _________ _________ ________
          >
          Konferencija NGO
          > Norėdami atsisakyti, rašykite adresu ngo-unsubscribe@
          <mailto:ngo-unsubscribe@ konferencijos. lt> konferencijos. lt
          >
          href="http://www.konferen">http://www.konferen <http://www.konferen cijos.lt/ mailman/listinfo /ngo> cijos.lt/mailman/ listinfo/ ngo
          >
          >
          >
          >
          >
          >
          >
          >
          >
          > __________ Information
          from ESET NOD32 Antivirus, version of virus signature database 4898 (20100226) __________
          >
          > The message was checked by ESET NOD32
          Antivirus.
          >
          >
          href="http://www.eset.com">http://www.eset. com
          >          __________ Information from ESET NOD32 Antivirus, version of virus signature database 4898 (20100226) __________

          The message was checked by ESET NOD32 Antivirus.

          http://www.eset.com
         Your message has been successfully submitted and would be delivered to recipients shortly.