Loading ...
Sorry, an error occurred while loading the content.
 

Apie gyvybės langelį

Expand Messages
 • Mindaugas Simanskis
  Iš Vakarų ekspreso 2008-02-27 Nr.  straipsnio Vietoje konteinerio - gyvybės langelis Ar gyvybės langeliai apsaugotų vaikus? Ar jie apskritai
  Message 1 of 1 , Jul 3, 2008
   Iš Vakarų ekspreso 2008-02-27 Nr.  straipsnio "Vietoje konteinerio - gyvybės langelis"
    
   Ar gyvybės langeliai apsaugotų vaikus?
   Ar jie apskritai reikalingi, kai vaiko teisę gyventi gina tokia galybė įstaigų - VTAT, kūdikių globos namai, vaiko krizių centrai?
   Gal tiesiog reikėtų pareikalauti atsakomybės ir žmogiškumo iš šių institucijų, kurių veikla kartais smarkiai prasilenkia su viešai deklaruojamais kilniais darbais?
   Ar šiandien Lietuvoje yra poreikis anonimiškiems gyvybės langeliams?
    
   "<...>visoje Lietuvoje - psichiškai nesveikos moterys, kurios gimdo ir yra nepajėgios pasirūpinti savo vaikais<...> , <...>. Genytė: Vaiko teisių tarnybos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė viešai kalbėjo, esą tik dvi šalies vaikų globos institucijos sutiko, kad šalia jų būtų gyvybės langeliai<...>
   <...>Beveik visuose Lietuvos miestuose dirba vaikų teises ginančios tarnybos. Jeigu valstybė pareikalautų iš jų didesnės atsakomybės arba imtų taikyti nuobaudas už tokius atvejus, kaip neseniai Šiauliuose, gal apsieitume ir be gyvybės langelių?<...>Ar nepersistengia VTAT specialistai kone prievarta brukdami asocialiems tėvams jų atžalas, kurių šie kratosi? Spaudoje ne kartą buvo aprašyta, kad sumušti vaikai gyveno namuose, kur girtaujama ir smurtaujama, o tarnybos apie tai žinojo.<...> R. Palaitis: 50 metų gyvenome su visai kitokiu mentalitetu, be to, esame katalikiška šalis, netoleruojanti neplanuotų nėštumų, juo labiau - sterilizacijos. Vargu, ar galima pas mus tai įgyvendinti. Bet grįžkime prie fakto - vaikus žudo ir palieka. Šitą problemą būtina spręsti dabar, o prevencijai reikia laiko. Gal ir pameta ryšulius laiptinėse dėl to, jog nėra greitos galimybės atsisakyti. Idėja įkurti anonimiškas vietas tokią galimybę suteiktų."
    
   2008-07-03 LRT2 laidoje kalbėjo apie Gyvybės langelį.
   Gyvybės langelio klausimas neprendžiamas ir niekam neįdomus.
   Ar leidžiame psichiškai nesveikoms motinoms daryti abortus?
   Ar valstybė prisiima atsakomybė užauginti Lietuvos pilietį, išsaugant jam gyvybę?
    
   Esu prieš abortų legalizavimą.
   Esu už gyvybės langelio įsteigimą, kad pagimdžiusi psichiškai nesveika motina nežudytų savo vaiko.
    
   Pagarbiai
   Mindaugas.
    
    


   Gesendet von Yahoo! Mail.
   Dem pfiffigeren Posteingang.
  Your message has been successfully submitted and would be delivered to recipients shortly.