Loading ...
Sorry, an error occurred while loading the content.

Re: [tatar-l] Turkiye icun Ukraina ile tis ticarette Avro 2012 firsat (UTF-8)

Expand Messages
 • Resat Sabiq
  Selamlar Cengiz abi, Geç cevabım için kusura bakmayın. İlişime (bağlantıya) tıklarsanız, o metni sayfasında okuyabilirsiniz; orda e-postadaki gibi
  Message 1 of 3 , Jun 15, 2008
  • 0 Attachment
   Selamlar Cengiz abi,

   Geç cevabım için kusura bakmayın. İlişime (bağlantıya) tıklarsanız, o metni sayfasında okuyabilirsiniz; orda e-postadaki gibi kodlandırma meseleleri olmamalı ve ayrıca Türkçeden farklı bir kaç kelime de üst-yazı olarak Türkçeleştirilmişti.

   P.S. Şahsi fikrim: malûmunuz Rusya'dan İngiltere'ye "polonyum" gönderildi, dolayısıyla çok dikkatli olmakta fayda var, ama dünyanın her tarafında rusya tebaasından olmayanlar da dahil Tatar vardır. Halklar Zindanı her ne kadar Tatarlık üstünde tekel olmağa çalışsa da Tatarlık onun tekeli değildir ve inşallah hiç bir zaman olmayacaktır: Halklar Zindanı'nın tekelindeki Tatarlığın istikameti ya kabirdir (sovyet dönemi) ya da mankurtluktur (şimdiki eğilim).

   Samimiyetle,
   Reşat.

   --- On Fri, 5/16/08, Camoka Huns <burofurniture@...> wrote:
   From: Camoka Huns <burofurniture@...>
   Subject: Re: [tatar-l] Turkiye icun Ukraina ile tis ticarette Avro 2012 firsat覺 (UTF-8)
   To: tatar-l@yahoogroups.com
   Date: Friday, May 16, 2008, 12:07 PM

   Bu tur yazilari turkce yada ingilizce olarak cevirip gonderebilirmisiniz ekli olarak yahadan dogrudan acinca karekterler bozuk gorunuyor !

    

   Ayrica ben isim geregi rusca ozel kurs almak istedim fakat konya'da  kimseyi bulamadim,

   universitede kazak asilli bir bayan haric onunda cok vakti yokmus !,

    

   Diger bir konu ben aslen kirim tatariyim. Kirimli yada kazan tatari bir bayan veya finlandiyadaki kazan tatarlaerindan bir bayan ile evlenmeyi cok arzu ediyoru. Bu konuda yardimci olabilirseniz finlandiyadaki- kirimdaki  tatarlarin irtibat edresleri vs. menun olurum.

    

   Iyi calismalar dilerim.

    

   saygilarimla

   cengiz arikan

   --- On Thu, 5/15/08, Resat Sabiq <turktatar@yahoo. com> wrote:

   From: Resat Sabiq <turktatar@yahoo. com>
   Subject: [tatar-l] Turkiye icun Ukraina ile tis ticarette Avro 2012 firsat覺 (UTF-8)
   To: kirim@egroups. com, yasqirim@egroups. com
   Cc: tatar-l@yahoogroups .com
   Date: Thursday, May 15, 2008, 3:42 AM

   Türkiye içün Ukraina ile tış ticarette Avro 2012 fırsatı     

   Qırımtatarca (Türkçe üst-yazılısı):

   Türkiye İstatistik Qurumına köre, bıltır Ukrainağa 1,481 milliard dollarlıq eksport ve Ukrainadan 4,519 milliard dollarlıq italat kerçekleşti. Bu seneniñ ilk çeriginde de Ukraina ile tış ticarette Türkiye 537 million dollarlıq eksport ve 1,555 milliard dollarlıq italat yaptı. Bu da Ukraina ile bıltır 3 milliard dollar civarında olğan ticaret qıtlığınıñ bu sene 4 milliard dollarğa yaqlaşacağınıñ işaretidir.

   Bu raqamlar, Ukraina İqtisat Naziriniñ 1995 senesi Ukrain temir ve çelik italatına qoyulğan anti-demping tedbirleriniñ keri çekilüvi qararı içün Türkiye ükümetine minnetdarlıq ifade etkenine zemin teşkil ete olsa kerek. Böyleliknen, Türkiye yapqanı temir ve çelik italatı qadar Ukrainağa eksport yapalmamaqtadır. Türkiyeniñ bıltırki 62,844 milliard dollarlıq tış ticaret qıtlığınıñ %4,81i civarında Ukraina ile tış ticarette kerçekleşti. Türkiyege Ukrainadan yapılğan turizm bu qıtlıqnı ancaq %10 civarında azlata.

   Böyleliknen, Türkiye Ukraina içün kârlı bir ticaret ortağıdır. Ukraina İqtisat Naziriniñ Türk şirketlerini Avro 2012 azırlıqlarında iştirak etmege çağıruvı da, Türkiye içün ticariy terazelerni belli bir ölçüde musaviyleme fırsatıdır.


   Samimiyetnen,
   Reşat.  Your message has been successfully submitted and would be delivered to recipients shortly.