Loading ...
Sorry, an error occurred while loading the content.

"O, kaldı...!"

Expand Messages
 • Ozgur Karahan
  O, kaldı ! Kırım Tatar Televizyonu Mustafa A. Kırımoğlu nun göreve devam etmesini bu başlıkla duyurdu. 3 dönemdir Kırım Tatar Milli Meclisi
  Message 1 of 1 , Dec 11, 2007
  • 0 Attachment
   "O, kaldı !"
   Kırım Tatar Televizyonu Mustafa A. Kırımoğlu'nun göreve devam etmesini bu başlıkla duyurdu.
    
   3 dönemdir Kırım Tatar Milli Meclisi başkanlığını yürüten Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu artık daha genç bir siyasetçinin bu zorlu vazifeyi üstlenmesi gerektiğini açıklamıştı. Kırımoğlu'nun göreve devam etmesi için Kurultay delegeleri büyük baskı yaptılar. Kurultay'da hararetli konuşmalar yapıldı ve Kırımoğlu'nun göreve devam etmesi, aday olması için ikna etmeye çalıştılar.
    
   Kırımoğlu artık görevi başkasına devretmenin vakti geldiğini söylese de ısrarlara daha fazla direnemedi ve aday oldu. Kırımoğlu, Refat Çubar ve Remzi İlyas'ın katıldığı üç adaylı seçim neticesinde Kırımoğlu 4. kez başkanlık görevine seçildi ve 5. kurultay'ın önümüzdeki yıl yapacağı ikinci oturumuna kadar KTMM Başkanlığı görevinde kalmayı kabul etti. Bu süre sonunda yeni bir başkan seçilmesinin uygun olacağını söyledi.
    
   Kırım Televizyonunun haberlerini Qırım Haber Ajansı'nın  www.Qha.com.ua adresinden izleyebilirsiniz.
    
   Liderimizin yeniden Milli Meclis Başkanlığı'na seçilmesi nedeniyle kendisini tebrik eder, milletimizin hizmetinde uzun yıllar çalışmasını dileriz.
    
   Özgür Karahan
   İstanbul
    
    
  Your message has been successfully submitted and would be delivered to recipients shortly.