Loading ...
Sorry, an error occurred while loading the content.
 

Fw: [NTAKK] tabako stendu draudimas Airijoje ir Jungtineje Karalysteje

Expand Messages
 • EKVJUC
  Sveiki, Persiunčiu informaciją. Manau, reikia siekti, kad toks įstatymas įsigaliotų ir Lietuvoje, todėl svarbu jo poveikio žinomumas. Audronė ...
  Message 1 of 1 , Nov 29, 2010
   Sveiki,
   Persiunčiu informaciją. Manau,  reikia siekti, kad toks įstatymas įsigaliotų ir Lietuvoje, todėl svarbu jo poveikio žinomumas.
    
   Audronė

    
   ----- Original Message -----
   From: Nijole
   Pašalinus tabaką iš lentynų, keičiasi jaunimo požiūris į rūkymą

    

   Tabako kontrolės studijų universitetinio centro mokslininkai ištyrė koks buvo Airijos Respublikoje įsigaliojusio įstatymo, kuriuo draudžiama prekybos vietose  demonstruoti tabako produktus, poveikis. Tyrimas atliktas siekiant išsiaiškinti  kokio poveikio galima tikėtis analogiškam įstatymui netrukus įsigaliojus Jungtinėje Karalystėje. Tyrimo duomenys paskelbti žurnale Tobacco Control 2010 m. lapkričio mėn. Vienas iš tyrimų nustatė, kad po liepos 1 d., kai įsigaliojo įstatymas, paauglių, kurie prisiminė kaip atrodo tabako produktų stendai sumažėjo nuo 81 proc. iki  22 proc.  Po to kai jie buvo pašalinti paauglių  įsitikinusių, kad daug jų  amžiaus vaikų rūko sumažėjo nuo 62 proc. iki 46 proc. po draudimo. Tyrimas taip pat parodė, kad įstatymui įsigaliojus, palaikančiųjų šią priemonę skaičius taip pat padidėjo nuo 58 proc. iki  66 proc. Profesorė Ann McNeill vadovavusi tyrimui teigia, kad tabako stendų pašalinimas iš prekybos vietų pakeitė jaunų žmonių požiūrį į tabaką, padėjo akcentuoti faktą, kad tabako produktai - tai nėra įprastos prekės. Šis įstatymas populiarus tarp suaugusiųjų, net ir rūkančių suaugusių, kurie teigia, kad pašalinus stendus mažiau primenama apie tabaką. Šis tyrimas nedviprasmiškai skatina priimti panašius įstatymus ir kitose šalyse.

   Kitas svarbus aspektas - tai, kad pašalinus rūkalų stendus iš prekybos taškų nepastebėta, kad būtų sumažėjusi tų prekybos vietų apyvarta. Priimant įstatymą baimintąsi, kad siekiant apsaugoti vaikus, galima pakenkti verslams, kurie nėra susiję su tabaku.

   Tobako stendai ir cigaretes parduodantys automatai Airijoje uždrausti 2009 m. liepos 1 d., o nuo 2011 m. spalio 1 bus taikomas Jungtinėje Karalystėje didžiuosiuose prekybos centruose ir nuo 2013 m. mažose prekybos vietose.

    

   1. The above story is reprinted (with editorial adaptations by ScienceDaily staff) from materials provided by University of Nottingham.

   2. C. Quinn, S. Lewis, R. Edwards, A. McNeill. Economic evaluation of the removal of tobacco promotional displays in Ireland. Tobacco Control, 2010; DOI: 10.1136/tc.2010.039602


    Nijole

   --
  Your message has been successfully submitted and would be delivered to recipients shortly.