Loading ...
Sorry, an error occurred while loading the content.

Istanbul Veteriner Hekim Oda Baskanligina: Belediye Veteriner Hekimleri, olum kampi bakimevlerinin yoneticileri.....

Expand Messages
  • nesrin citirik
    ... Kimden: Sema Mandev Tarih: 31 Ekim 2010 15:10 Konu: Belediye Veteriner Hekimleri, olum kampi bakimevlerinin yoneticileri.....
    Message 1 of 1 , Oct 31, 2010
    • 0 Attachment




      ---------- Yönlendirilmiş ileti ----------
      Kimden: Sema Mandev <gurpinardohayko@...>
      Tarih: 31 Ekim 2010 15:10
      Konu: Belediye Veteriner Hekimleri, olum kampi bakimevlerinin yoneticileri.....
      Kime: "Istanbul.Baskan Tahsin Yesildere" <yesilderet@...>, "Istanbul.Bs.Tahsin Yesildere" <ivho@...>
      Cc: "Zeytinburnu Bel.Saglik Is.Md." <sozer@...>, "Zeytinburnu Bel.Özel Kalem Md." <bkorkmaz@...>, "Zeytinburnu Bel.Bas.Murat Aydin" <baskan@...>, "Yazi Isleri md." <nafiilcin@...>, "Vali Yr.Mustafa Güran Kçekmece,Bsehir" <mustafaguran@...>, "Vali Yr.Mustafa Altintas Güngören,Bagcilar" <mustafaaltintas@...>, "Vali Yr.M.Fahri Can Asehir,Ümraniye" <mehmetfahrican@...>, "Vali Yr.Hikmet Çakmak Esenyurt,Avcilar" <hikmetcakmak@...>, "Vali Yr.Harun Kaya Beykoz,Sile" <harunkaya@...>, "Vali Yr.Emin Alici Aköy,Eyüp" <eminalici@...>, "Vali Yr.Dervis Ahmet Set Bçekmece,Bdüzü" <dervisahmetset@...>, "Vali Yr.Celalettin Yüksel Sgazi,Gpasa" <celalettinyuksel@...>, "Vali Yr.Cafer Yildiz Maltepe,Adalar" <caferyildiz@...>, "Vali Yr.Bekir Ergök Pendik,Tuzla" <bekirergok@...>, "Vali Yr.Ali Kazgan" <alikazgan@...>, "Vali Yr.Ali Bakoglu" <alibakoglu@...>, "Vali Yr.Ahmet Aydin Bköy,Bevler,Zburnu" <ahmetaydin@...>, "Ümraniye Bel.Özel Kalem Md." <eminuc@...>, "Tuzla Kay.Mümin Heybet" <Tuzla@...>, "Sile Kay.Sükrü Görücü" <sile@...>, "Sile Bel.Yazi Is.Md." <agulluce@...>, "Sile Bel.Iletisim" <bilgi@...>, "Sultangazi Gaz." <marmaramedya@...>, "Sultanbeyli Kay.Mehmet Ceylan" <sultanbeyli@...>, "Silivri Kay.Mesut Demirkol" <a.mesut.demirkol@...>, "Silivri Bel.Bilgi Is.Md." <bim@...>, "Sancaktepe Kay.Necmettin Kalkan" <bilgi@...>, "Pendik Kay.Cafer Odabas" <pendik@...>, "Maltepe Kay.Ahmet Okur" <maltepe@...>, "Mahalli Idareler md." <mahalliidareler@...>, "Küçükçekmece Bel.Özel Kalem Md." <omerokumus@...>, "Kartal Kay.Nuh Mehmer Hamurcu" <kartal@...>, "Kagithane Bel.Özel Kalem Md." <hayatiyesilyurt@...>, "Kadiköy Gaz." <habermerkezi@...>, Istanbul Times <istanbultimes@...>, "Istanbul Gaz." <info@...>, "Il Basin ve Halka Il.Md." <nazirsenturk@...>, "Güngören Kay.Seyfettin Azizoglu" <gungoren@...>, "Güngören Bel.Bas.Yar.Mehmet Yazici" <myazici@...>, "Gaziosmanpasa Kay.Seddar Yavuz" <iletisim@...>, "Gaziosmanpasa Bel.Iletisim" <bilgi@...>, "Eyüp Kay.Osman Kaymak" <eyup@...>, "Eyüp Bel.Özel Kalem Md." <ozelkalem@...>, "Eyüp Bel.Bas.Ismail Kavuncu" <kavuncu@...>, "Esenyurt Kay.Halil Uyumaz" <esenyurt@...>, "Esenyurt Bel.Iletisim" <esenyurt@...>, "Esenyurt Bel.Bas.Necmi Kadioglu" <baskan@...>, "Esenler Kay.Nazim Madenoglu" <esenler@...>, Esenler Gazetesi <esenlergazetesi@...>, "Esenler Bölge Gaz." <melitahaber@...>, "Esenler Bel.Veteriner Is.Md." <s.topdemir@...>, "Esenler Bel.Iletisim" <mumtazozdem@...>, "Çatalca Bel.Iletisim" <bilgi@...>, "Beyoglu Kay.Iletisim" <bilgi@...>, "Beyoglu Bel.Özel Kalem Md." <ozelkalem@...>, "Beylikdüzü Kay.Yusuf Odabas" <beylikduzu@...>, "Beylikdüzü Bel.Vet.Hek.Ahmet Köse" <ahmetkosevt@...>, "Beylikdüzü Bel.Saglik Is.Md." <ozengkoglu@...>, "Beylikdüzü Bel.Bas.Yusuf Uzun" <yusufuzun@...>, "Beylikdüzü Bel.Bas.Yr.Tahir Sert" <tahirsert@...>, Beykoz Postasi <info@...>, "Besiktas Kay.Sadettin Yücel" <besiktas@...>, "Besiktas Bel.Özel Kalem Md." <halilozer@...>, Bayrampasa Gazetesi <info@...>, "Bayrampasa Bel.Özel Kalem Md." <hefe@...>, "BASIN-Zaman.Gn.Yay.Yn.Yar.Mehmet Kamis" <m.kamis@...>, "BASIN-Star.Iletisim" <info@...>, "BASIN-Hürriyet.Yilmaz Özdil" <yozdil@...>, "BASIN-Hürriyet.Yalçin Dogan" <ydogan@...>, "BASIN-Hürriyet.Yalçin Bayer" <ybayer@...>, "BASIN-Hürriyet.Web Iletisim" <interneteditor@...>, "BASIN-Hürriyet.Enis Berberoglu" <eberber@...>, "BASIN-Cumhuriyet.Iletisim" <portal@...>, "BASIN-Birgün.Iletisim" <info@...>, Bakirköy Ekspres <info@...>, "Bakirköy Bel.Özel Kalem" <ozelkalem@...>, "Bahçelievler Bel.Özel Kalem Md." <ozelkalem@...>, Bahçelievler Ajans <bilgi@...>, "Bagcilar Kay.Veysel Yurdakul" <bagcilar@...>, "Bagcilar bel.Özel kalem md.Ahmet Öcalan" <ozelkalem@...>, "B.Çekmece Gerçek Gaz." <gercekyayin@...>, "Avcilar Kay.Savas Tuncer" <avcilar@...>, "Avcilar Bel.Bas.Mustafa Degirmenci" <mdegirmenci@...>, Atasehir Gazetesi <gazete@...>, "Arnavutköy Kay.Hürrem Aksoy" <arnavutkoy@...>, "Arnavutköy Bel.Iletisim" <arnavutkoy@...>, Bilgi Edinme <bimer@...>, haytap@yahoogroups.com, nesrincitirik11@...


       
      Tarih...31.10.2010
      Sayi...239-2010
      Konu....Belediye Veteriner Hekimleri, olum kampi bakimevlerinin yoneticileri.

                                                           
                                                            İstanbul Veteriner Hekimler Odasi,
                                                            Sayin Baskan Tahsin Yesildere,
       
                                       Mesleginizin degerli mensuplarina olan saygimizi oncelikle belirterek, Turkiye'nin dort bir yanindaki Belediye Sahipsiz Hayvan Bakimevlerinde calisan "Belediye Veteriner Hekimleri" hakkinda ki taleplerimizi bilgilerinize sunmak istiyoruz.
                                       Yillardir hayvan haklari mucadelesinin icinde olan insanlar olarak, bu gun Belediye Bakimevlerinin birer olum kampi olmalarinin en onemli etkenlerinden birisinin, o bakimevlerinin VETERENIR HEKIMLERI oldugunu uzulerek tespit etmekteyiz.
                                       Bakimevlerine hapsedilmis olan hayvanlarin ac ve susuz birakilmalari, yazin kavurucu sicaklara, kisin ise kara yagmura teslim edilmeleri, maalesef Belediye Veteriner Hekimlerinin, bu hayvanlari "acikan, susayan, sicak ve soguktan etkilenen bizler gibi hisleri olan canlilar" olarak gormemelerinden kaynaklanmaktadir.
                                       Bakimevlerinin duzeltilmesi icin belediye baskanlarini ve yetkililerini ikna ettigimiz zaman, onumuzdeki en buyuk engel ve direnc olarak Belediye Veteriner Hekimleri cikmakta ve Baskanlari vaz gecirmektedirler.
                                     
                                      Belediye Veteriner Hekimlerinin buyuk bir kisminin, "belediye butcelerine zehir ve et icin para ayrilmasi ve belediye icraat raporlarinda oldurulen sahipsiz hayvanlarin sayilarinin yapilan iyi isler olarak yazilmasi" kulturunden geldikleri gercegini gorebilmekteyiz.                            
                                      Acliga susuzluga mahkum eden, barinaklarda sahipsiz hayvanlara bakip tedavi etmeyi zul olarak goren, hayvanlarin ormanlara atilmasini ve sokaklarda oldurulmelerini organize eden, bu emri veren, bu tur emirleri yerine getiren "belediye veteriner hekimi" yaklasiminin degismesi gerekmektedir.
                                      Bu konuda Veteriner Hekimler Odanizin Belediye Veteriner Hekimlerine egitim vermesi, kotu kosullardaki bakimevlerini yoneten Veteriner Hekimler hakkinda mesleki etik cercevesinde ihtar ve ikazda bulunulmasi, sehrinizde bulunan bakimevi/bakimevlerinin oda yonetimi olarak ziyaret edilmesi ve calismalarin takip edilmesinin, olum kampi bakimevlerindeki hayvanlar icin uygar ve insani yasam kosullari olarak geri donecegine inaniyoruz.
       
                                      Onerimizin degerli Yonetim Kurulu Uyelerinizce dikkate ve degerlendirmeye alinmasi dilegimizle saygilarimizi sunuyoruz.
       
                                                                                             Sema Mandev
                                                                       Dohayko Gurpinar-İst Sube Yonetim Kurulu Baskani.
      Tc .....29726302304
       
                                                   
      haytap Bayram

      .



    Your message has been successfully submitted and would be delivered to recipients shortly.