Loading ...
Sorry, an error occurred while loading the content.

سازمان نظام مهندسي تعطيل است!؟

Expand Messages
 • تشكل گام
    این ایمیل از جانب گروه اینترنتی اعضای سازمان نظام مهندسی کشور ارسال شده است و اگر
  Message 1 of 1 , Apr 23, 2012
  • 0 Attachment
    
   این ایمیل از جانب گروه اینترنتی اعضای سازمان نظام مهندسی کشور ارسال شده است و اگر جدیدا به عضویت این گروه در آمده اید به شما خوش آمد میگوییم و چنانچه مایلید از شما خواهش میکنیم ما را به دیگر مهندسین عزیز کشور معرفی نمایید    چنانچه مایل به همکاری با این گروه میباشید با ایمیل مدیریت گروه تماس گیرید   با تشکر مجدد

    
    
    
    
   خيانت نابخشودني مديران سازمان در حق مهندسين
    
   باز هم ريزش ساختماني در تهران و بازهم داستان تكراي هجمه هاي افراد غير متخصص،نه دكتر و خلبان و شهردار و ...،بلكه اينبار از جنس كاراته باز و تكواندو كار!!
   گزارشهايي كه دو روزنامه كثير الانتشار و تاثير گذار شهر تهران از حادثه ريزش مسجد حضرت رقيه منتشر نموده اند،سراسر حاوي جملات اهانت بار و تحقير آميز و بي حيثيت كردن جامعه مهندسي و سازمان نظام مهندسي است.
   روزنامه همشهري البته با اذعان به فرسوده بودن بناي مسجد كه قدمت آن به 44 سال مي رسد،از زبان جناب بيادي،نايب رئيس شوراي شهر ضمن حمايت كامل از شهرداري عنوان مي نمايد كه چون طبق قانون نظارت بر مسائل فني و كيفيت ساخت و ساز بر عهده سازمان نظام مهندسي است،پس اين سازمان و مهندسين ناظر بايد بر نوع خاكبرداري،تخريب و ساير موارد نظارت داشته و پاسخگوي حوادث ريزش ساختماني باشند.
   براي مشاهده گزارش روزنامه همشهري
   اينجا و اينجا را كليك نماييد.
   حال كسي نيست از اين دانشمند كشف نشده سوال نمايد،اينكه قانون مهندس ناظر را مسول نظارت فني و كيفيت ساختمان نموده است قبول،ولي تخريب و گودبرداري كه شهرداري براي ارائه مجوز آن پولهاي كلان دريافت مي كند چه ارتباطي به كيفيت فني ساختمان دارد؟آيا كسي نظر مهندسين ناظر و نظام مهندسي را از اين باب جويا مي شود كه گودبرداري چنين ساختمانهايي آيا قابل اجرا هست يا نه؟و اگر شدني است با چه تمهيداتي شدني است؟كدام قانون مي گويد كه تخريب و گودبرداري به عهده مهندس ناظري است كه طبق قانون مسوليت فني ساختمان به عهده اوست؟مهندس چرا بايد ملزم به قبول چنين تعهدات سنگيني باشد؟
   اينها ثمره خيانتي است كه مديران ادوار گذشته و فعلي سازمان در حق مهندسين روا داشته اند كه با سكوت خود در مقابل افزايش تعهدات مهندسين،تمام مسوليتها را بر خلاف قانون چنان بر گرده نحيف مهندسين نهاده اند كه خود مهندسين هم فكر مي كنند  واقعا مسوليت تمام مسائل ساختمان بر عهده آنان است.
   جناب بيادي و شكيب و دانشجو هريك به نحوي مهندسين و سازمان نظام مهندسي را مورد عنايت قرار داده اند و در نهايت هم جناب هادي خان ساعي،تكوادو كار و كاراته باز قهرمان المپيك هم شاه بيت غزل آقايان را سروده و مهندسين را امضاء فروش و بي مسوليت و ... مورد خطاب قرار داده است و سازمان نظام مهندسي را هم كلا تعطيل اعلام فرموده اند!
    
   براي مشاهده گزارش روزنامه جام جم
   اينجا و اينجا را كليك كنيد
    
   جناب آقاي مهندس تركاشوند،نايب رئيس سازمان نيز البته در اين قائله به صحنه آمده و توضيحاتي داده اند كه اگر كار را براي سازمان و خصوصا براي مهندسين عضو آن خراب تر نكرده باشد،كمكي هم به آن نكرده است. ايشان ضمن اعلام اين مطلب كه رابطه مقصرين ريزش ساختمانها دو طرفه و شامل نظام مهندسي و شهرداري مي باشد، بلافاصله و با ظرافت خاص خود مهندسين عضو سازمان را نيز وارد معادله كرده و آنها را همراه با نظام مهندسي و شهرداري در ضلع سوم مقصرين حادثه قرار مي دهد.اينجا اين سوال پيش مي آيد كه عوامل و كارمندان شهرداري در كدام ضلع قرار دارند؟آيا اين درست است كه در موضوع بين سازماني كه قطعا ضعف مديران ارشد دو طرف مطرح است،مديران سازمان براي كاستن از اتهامات مربوط به بي كفايتي خود،مهندسين خود را زير پاي خود قرار دهند؟ كجا ديده ايد شهرداري با كارمندان خود چنين كند كه شما مي كنيد؟
   در اين بين دكتر غفراني،رئيس سازمان نيز صحبتهايي با خبرگزاري مهر داشته اند كه در قالب صحبتهاي زيبا،بازهم مهندسين ناظر را همانند نايب رئيس خود زير پا نهاده اند.
   براي مشاهده متن اين گزارش اينجا را كليك نماييد.
   آقاي دكتر فرموده اند كه ناظر پروژه 200 كار در دست نظارت داشته است!! اين خبر درست است ولي آقاي دكتر عمدا يا سهوا فراموش كرده اند كه بفرمايند اين ناظر،حقوقي بوده است،وعليرغم هشدارها و مكاتباتي كه تشكل گام و ساير تشكلها و حتي مهندسين به ايشان داشته اند،ايشان هيچ توجهي به تخلفات آشكار برخي از اين شركتها كه اتفاقا تعدادشان زياد هم نيست و شناخته شده هم هستند ننموده اند.
   آقاي دكتر شايد نمي دانند و يا نمي خواهند بدانند كه سهامدار اصلي اين شركت فردي است كه اصلا مهندس نيست و تحصيلات او در حوزه تاريخ است!! اين شخص با ثبت شركتي با اكثريت سهام به نام خود،پروانه تعداد زيادي از مهندسين را در اين وانفساي بي كاري مهندسين و بي خيالي سازمان با پرداخت مبلغي ناچيز در اختيار گرفته و به نام مهندسين و به كام خود،به همين سادگي تبديل به مشاوري شده است كه به اقرار رئيس سازمان 200 كار نظارت نيز گزفته است.
   بد نيست جناب دكتر غفراني نظري به بند 8 ماده 15 قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان بياندازد،آنجا كه "جلوگيري از مداخله اشخاص فاقد صلاحيت در امور فني" را به عنوان يكي از اهم وظايف هيات مديره سازمان برشمرده است.جناب آقاي دكتر،آنجا كه اين آقاي مورخ و يا دهها نفر امثال ايشان از پيك موتوري و منشي شركت گرفته تا موسيقي دان و هنرپيشه سينما و تلوزيون با ثبت شركت هاي سوري و در مقابل چشم حضرتعالي با دور زدن قانون علاوه بر استثمار مهندسين،بصورت غير قانوني در امورات فني مداخله مي كنند،شما چه مي كرديد؟اگر هم خواب بوديد كه دهها بار شخصا به شما هشدار داديم كه به وضعيت اين دست مشاورين دلال برگه باز رسيدگي كنيد؟آيا با طرد دلسوزان سازمان و پناه بردن به دامان شهرداري و شوراي شهر به نتيجه اي رسيديد؟
   خدا شايد از حق خود بگذرد ولي فكر اينرا كرده ايد كه اين مهندسين به هيچ عنوان از اين قصور خيانت بار شما و همفكرانتان نخواهند گذشت؟
   حالا هم مهندسين نگون بخت از همه چيز بي خبر را به همراه پيمانكار به دادگاه مي فرستيد كه چه شود؟با آن آقاي سهامدار اصلي شركت كه مهندس نيست و عملا عامل اصلي كل قضيه است چه مي كنيد؟اين هنر است كه به چنين افرادي اجازه مي دهيد كه چنين ننگي براي سازمان رقم زده و شما هم به قرباني كردن مهندس عضو خود افتخار مي كنيد؟به خدا خيانتي كه شما به سازمان مي كنيد كم از رئيس سابقتان جناب دكتر،خلبان،سردار قاليباف نيست.دكتر جان توبه كن و به همراه ديگر همفكرانتان به درگاه خداوند متوصل شو و دست از سر اين مهندسين بي پناه بردار!  
    
   موفق و هميشه همراه صنف خود نظام مهندسي باشيد. 
    
    
    این ایمیل را برای دوستان خود ارسال نمایید.
     
    
   اگر هنوز عضو گروه نيستيد و ايميلهاي گام را
    
   از دوستان خود دريافت مي كنيد:
    
    
    
   برای عضویت و دريافت هميشگي و
    
   مستقيم ايميلهاي گروه
    
    لطفا اینجا را کلیک کنید.
    
    
    
    

    
    
    
   web counter
    

    

    

    

    
    
    
    
  Your message has been successfully submitted and would be delivered to recipients shortly.