Loading ...
Sorry, an error occurred while loading the content.
 

Arnavut ve Makedon alimler revizyonist tarihe karş ı çıkıyorlar

Expand Messages
 • Kosova Prizrenliler Kültür Ve Yard. De
  www.prizrenliler.org Balkanların Sesi Prizrenliler Web Web Site : http://www.prizrenliler.org E- Mail : info@prizrenliler.orgo Tel : 90 212 522 45 15 FAX : 90
  Message 1 of 2 , Oct 31, 2006
   www.prizrenliler.org
    

   Balkanların Sesi Prizrenliler Web

   Web Site :
   http://www.prizrenliler.org
   E- Mail :
   info@...
   Tel : 90 212 522 45 15
   FAX : 90 212 522 45 34
   ADRES : Atatürk Bulvarı Lale Apt. No:166/2
   Aksaray - İSTANBUL TR


   ..:: H A B E R L E R ::..

   Arnavut ve Makedon alimler revizyonist tarihe karşı çıkıyorlar
    
   OHRİ, Makedonya -- Önde gelen Arnavut ve Makedon akademisyenler haftasonu Ohri'de düzenlenen bir konferansta, gerek Arnavutluk gerekse Makedonya'da ulusal tarihin yeni sürümlerini yayınlamak için devam etmekte olan hazırlıkları tartıştılar. Bilim insanları, demokratikleşme ve Avrupa-Atlantik entegrasyonuna yönelik ortak hedefler gözönüne alındığında tarihin tarafsız ama birleştirici olması gerektiği konusunda anlaştılar. Akademisyenler ayrıca, geçmişin geride bırakılıp daha iyi bir gelecek için işbirliğinin artırılması gerektiğini söyleyerek Balkan tarihinin revizyondan geçirilmesine de karşı çıktılar. Mart ayında tanınmış bir Makedon tarihçinin haritanın yeniden çizilmesi için tarihi gerekçe olduğunu söyleyerek Arnavutluk ile Makedonya arasında toprak değiş tokuşu çağrısında bulunması sonrasında isyan çıkmıştı.
    
   Öte yandan Arnavut ve Karadağ sınır belediyelerinden temsilciler sınır ötesi işbirliği projelerini görüşmek üzere 28 Ekim Cumartesi günü Şkodra'da bir araya geldiler. Katılımcılar sınır denetimleri ve taşımacılık alanındaki çabaları artırma gereğini vurguladılar. (Setimes - Albanian News - 30/10/06; A1 TV, Makfax - 29/10/06)
   Derneğimiz faaliyetleri ile ilgili filmi izlemek için tıklayınız.
   Copyright © 2006 www.prizrenliler.org
  • (no author)
   Bilgi i����in; http://senolsblog.blogspot.com/2006/11/rumeli-balkan-trkleri-federasyonu-1.html 01 Kas����m 2006 Rumeli Balkan T����rkleri Federasyonu 1.
   Message 2 of 2 , Nov 1, 2006

    Bilgi için; http://senolsblog.blogspot.com/2006/11/rumeli-balkan-trkleri-federasyonu-1.html

     

     

     

    01 Kasım 2006

    Rumeli Balkan Türkleri Federasyonu 1. Olağan Genel Kurulu 26 Kasım'da!

    Tüm Trakya Rumelililer Derneği olarak Balkan Türkleri Federasyonuna katıldığımızın müjdesini vermek isteriz. Federasyonumuzun 26 Kasım 2006 Pazar günü saat 11.00’de Zeytinburnu Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek olan 1. Olağan Genel Kuruluna tek yürek tek ses olmak üzere tüm hemşehrilerimizi davet ederiz. 10 binin üzerinde hemşehrimiz, siyasi parti liderlerimiz, medya orada olacak. Gelin bu heyecanımızı ve coşkumuzu hep beraber yaşayalım.

    Tüm Trakya ve Rumelililer Derneği

     

    İsmail Karaca (Başkan)

    Şenol Vatansever (İletişim Koordinatörü)     

   Your message has been successfully submitted and would be delivered to recipients shortly.