Loading ...
Sorry, an error occurred while loading the content.
 

atviras laiskas

Expand Messages
 • Raimondas Malinauskas
  LR PREZIDENTEI J.E. DALIAI GRYBAUSKAITEI LR SEIMO PIRMININKEI IRENAI DEGUTIENEI LR PREMJERUI ANDRIUI KUBILIUI   ATVIRAS LAIŠKAS PARODYKITE ŽMONIŠKUMĄ –
  Message 1 of 1 , Mar 29, 2012
   LR PREZIDENTEI J.E. DALIAI GRYBAUSKAITEI
   LR SEIMO PIRMININKEI IRENAI DEGUTIENEI
   LR PREMJERUI ANDRIUI KUBILIUI
    
   ATVIRAS LAIŠKAS
   PARODYKITE ŽMONIŠKUMĄ – APGINKITE MERGAITĘ!
   Vilnius,  2012 m. kovo 27 d.
    
   Jau keli metai susikompromitavusios teisėsaugos vilkinama Kauno pedofilijos byla taip sukomplikavo mažosios mergaitės iš Garliavos likimą, kad visuomenė jau nebesusigaudo: o kas gi iš tikrųjų - teisus, o kas - kaltas??
   Viena aišku: šalies teisėsauga kalta, kad taip atsitiko ir kad žuvę net keturi žmones, o tyrimo rezultatų - praktiškai jokių.  Tik teisėsaugos pareigūnų ir jų vadovų nusikalstamo aplaidumo „dėka“  ši rezonansinė byla lieka ne ištirta, o  kaltieji - ne nubausti. Lieka „tamsus“ ir šios istrojos dalyvės Laimos Stankūnaitės vaidmuo. Pagal, jau tapusius viešais, prokurorų surašytus dokumentus ji žinojo ir dalyvavo seksualiai išnaudojant savo dukrą. Nei teisininkams, nei plačiajai visuomenei neaišku: kodėl jai prokurorai nepareiškia kaltinimų, nors dėl to dar 2009m. yra pasisakęs ir teismas? Generalinės prokuratūros ir jai pavaldžių prokuratūrų sprendimai visoje šioje istorijoje kelia vien abejones. Tai patvirtina ir Aukščiausio teismo sprendimas, privertęs nagrinėti pedofiljos bylą, nors prokuratūra to atkakliai vengė. Jokia sveiko proto logika neįmanoma paaiškinti tam tikros dalies teisėsaugos
   institucijų, ir yapč jų vadovų, išankstinį nusistatymą šios istorijos atžvilgiu. Kaip bebūtų, mergaitė pas globėją N.Venckienę atsirado ne atsitiktinai, o todėl, kad teismo sprendimu jos motina L.Stankūnaitė buvo jos atsisakiusi ir ji augo pas tėvą. Šios aplinkybės kelia pagrįstas abejones dabartinių teismų sprendimų nešališkumu, kai skubama prievarta perduoti mergaitę motinai, net nesulaukus galutinio pedofiljos bylos išnagrinėjimo teismuose. Užsispyrėliškas teismų, prokuratūros ir VSD pėdsakas šioje istorijoje leidžia kelti išties  hamletišką klausimą: o kas gi gali paneigti, kad  siekiama  perimti  pagrindinį pedofiljos bylos  liudytoją?? 
   Kyla ir daugiau neatsakytų klausimų: kodėl L.Satnkūnaitė yra saugojama, jeigu įtariamasis D.Kedys jau nebegyvas?  Ir ar ji nesiekia perimti mergaitę tik tam, kad ir toliau valstybė ja, kaip pagrindinės liudytojos motina, rūpintųsi?  Neišlaiko jokios kritikos ir pigios viešųjų ryšių akcijos iš L.Stankūnaitės pusės apie neva jos adresu skambančius grasinimus. Akivaizdu: šioje mergaitės perėmimimo dramoje yra daug paslėptų, gal net nusikalstamų kėslų.
   Jokių žmoniškumo krietrijų neatitinka bandymai paimti mergaitę iš globotinės. O teisingumo ministro R.Šimačiaus ir vaiko teisų kontrolierės D.Žiobienės grasinančio turinio ciniški vieši pasisakymai, toleruojantys jėgos panaudojimą prieš mergaitę, yra neleistini. Šiuos pareigūnus nedelsinat reikia atleisti iš jų užimamų pareigų.
   Gerbiamieji, ši mažoji mergaitė tapo daugelio skriaudžiamų šalies vaikų gynimo simboliu. Prašau Jūsų peržengti savo fomalius biurokratinius pareigybių rėmus ir, prisiminus Jums Tautos suteiktas teises ir atsakomybę, nutraukti mažos mergaitės terorizavimą. Pataisykite nedorų ir nesąžingų pareigūnų ir teisėjų veiksmus: turi būti  sustabdytas meragaitės perdavimas prieš jos valią. Iš neteisybės teisybė negimsta, negali iš vaiko ašarų atsirasti suaugusių laimė. 

   [Non-text portions of this message have been removed]
  Your message has been successfully submitted and would be delivered to recipients shortly.