Loading ...
Sorry, an error occurred while loading the content.

Fw: Oswiadczenie Ruchu JOW

Expand Messages
  • Janusz Baczyński
    ... Od: Janusz Sanocki Wysłano: 3 czerwca 2004 12:15 Oświadczenie Ruchu na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych Ruch Obywatelski na rzecz
    Message 1 of 1 , Jun 3, 2004
    • 0 Attachment
      ----- Wiadomość oryginalna -----
      Od: "Janusz Sanocki"
      Wysłano: 3 czerwca 2004 12:15

      Oświadczenie Ruchu na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych


      Ruch Obywatelski na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych z
      zadowoleniem przyjmuje postulaty sygnatariuszy Apelu opublikowanego przez
      "Rzeczpospolitą" oraz stanowisko Platformy Obywatelskiej, w którym liderzy
      tej formacji domagają się wprowadzenia w Polsce jednomandatowych okręgów
      wyborczych (JOW) w wyborach do Sejmu RP. Cieszą nas też wypowiedzi liderów
      Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Socjaldemokracji Rzeczypospolitej
      świadczące o tym, że ugrupowania te gotowe są poprzeć tę fundamentalną
      zmianę ustrojową będącą w istocie jedynym sposobem na uratowanie Polski od
      widocznej destabilizacji i chaosu jaki powoduje obecny system wyborów
      partyjnych.

      Ruch Obywatelski na rzecz JOW, prowadzący od ponad 10 lat działalność
      zmierzającą do usunięcia wady ustrojowej jaką jest partyjny system wyborczy
      oparty o niewłaściwie rozumianą zasadę proporcjonalności wyborów do Sejmu
      uważa, że zmiana ordynacji wyborczej do Sejmu i wprowadzenie JOW jest w
      Polsce konieczne zarówno ze względu na potrzebę ustabilizowania sceny
      politycznej, stworzenia warunków dobrego funkcjonowania Sejmu i wyłonienia
      rządu który będzie mógł rządzić, jak i ze względu na konieczność
      odbudowania zaufania do demokracji i procedur demokratycznych. Wybór
      posłów w JOW daje społeczeństwu instrument kontroli nad politykami, pozwala
      obywatelom na realne korzystanie z biernego prawa wyborczego, wprowadza w
      życie złamane obecną ordynacją konstytucyjne zasady bezpośredniości,
      powszechności i równości określone w art. 96 Konstytucji RP. Obecna
      ordynacja wyborcza narusza wszystkie te zasady, nie zapewnia też - wbrew
      rozpowszechnianym opiniom - zachowania "proporcjonalności" wyborów.
      Proponowana zmiana obecnej ordynacji i wprowadzenie wyboru posłów w JOW nie
      jest więc jedynie kolejną korektą ordynacji wyborczej - tym, co wielu
      komentatorów określa jako "majstrowanie przy ordynacji" - ale
      fundamentalną reformą ustrojową, przywracającą sens demokracji o którą
      obywatele skupieni w Ruchu na rzecz JOW - samorządowcy, intelektualiści,
      dziennikarze, robotnicy i studenci zabiegają od dawna.

      W tej sytuacji wzywamy wszystkie ugrupowania polityczne, posłów a także
      Prezydenta RP do niezwłocznego przeprowadzenia niezbędnych kroków
      legislacyjnych koniecznych do uchwalenia ordynacji wyborczej , w której 460
      posłów wybierać się będzie w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych.
      Przestrzegamy też przed wprowadzaniem do tego systemu wyborczego kolejnych
      "polskich wynalazków", które miałyby poprawiać rozwiązania sprawdzone już
      przez dwa wieki demokracji na świecie. Polskę nie stać na poprawianie
      ordynacji przy każdej kolejne kadencji parlamentarnej, tę zmianę trzeba
      przeprowadzić jeden raz ale dobrze. Naszym zdaniem najbardziej właściwe
      rozwiązanie stanowi przykład wyborów do parlamentu Wielkiej Brytanii.

      Wzywamy liderów Platformy Obywatelskiej, a także liderów innych ugrupowań
      reprezentowanych w Sejmie do podporządkowania wszystkich innych postulatów
      tej najważniejszej dla Polski sprawie. Partyjne ambicje powinny ustąpić tu
      przed interesem publicznym.

      3 czerwca 2004

      Za Ruch Obywatelski na rzecz JOW:
      Jerzy Przystawa - Pełnomocnik Krajowego Komitetu Referendalnego o JOW w
      Wyborach do Sejmu RP
      Janusz Sanocki - Prezes Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego
      "JOW"

      ==============

      Ruch Obywatelski na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych
      I. Krajowi koordynatorzy:
      Jerzy Przystawa
      Janusz Sanocki
      Wojciech Błasiak
      Mirosław Dakowski
      II. Stowarzyszenie na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego "JOW"
      Janusz Sanocki - prezes
      Andrzej Czachor - wiceprezes
      Jerzy Gieysztor - skarbnik
      Włodzimierz Urbańczak - sekretarz
      Jerzy Przystawa,
      Remigiusz Zarzycki
      Jan Jagielski

      III. Honorowi Samorządowi Patroni Ruchu JOW
      (stan na dzień 7 maja 2004)
      1. Stanisław Adamczyk, wójt gm. Linii w pow. wejherowskim;
      2. Radosław Baran, prezydent m. Będzina;
      3. Jerzy Bartkowiak, burmistrz m. Kościana
      4. Grzegorz Benedykciński, burmistrz m. Grodziska Mazowieckiego;
      5. Paweł Bielinowicz, burmistrz m. Szczytna;
      6. Ryszard Bodziacki, burmistrz m. Słubic;
      7. Ryszard Bogusz, prezydent m. Skierniewic;
      8. Sławomir Bykowski, burmistrz m. Radziejowa;
      9. Stanisław Chalimoniuk, burmistrz m. Niemodlina;
      10. Henryk Chromik, wójt gm. Bierawy;
      11. Marek Chrzanowski, prezydent m. Bełchatowa;
      12. Jan Chwiędacz, burmistrz m. Imielina;
      13. Krzysztof Ciołkiewicz, prezydent m. Żyrardowa;
      14. Waldemar Czaja, wójt gm. Zębowic w pow. oleskim;
      15. Jerzy Czerwieński, burmistrz m. Chełmży;
      16. Zdzisław Czucha, burmistrz m. Kościerzyny;
      17. Wacław Derlicki, burmistrz m. Brodnicy;
      18. Konstanty Dombrowicz, prezydent m. Bydgoszczy;
      19. Jaromir Dziel, prezydent m. Gniezna
      20. Marian Dzięcioł, burmistrz m. Łochowa;
      21. Jan Dziubiński, prezydent m. Tarnobrzega;
      22. Krzysztof Fabianowski, burmistrz m. Strzelec Opolskich;
      23. Edward Flak, burmistrz m. Olesna;
      24. Wojciech Gąsiewski, wójt gm. Płoniaw-Bramury w pow. makowskim;
      25. Eugeniusz Gołembiewski, burmistrz m. Kowala;
      26. Janusz Grobel, prezydent m. Puław;
      27. Zbigniew Grzesiak, burmistrz m. Mińska Mazowieckiego;
      28. Wojciech Jagiełłowicz, wójt gm. Lubszy w pow. brzeskim;
      29. Marian Jurczyk, prezydent m. Szczecina;
      30. Kazimierz Jurkowski, burmistrz m. Głubczyc;
      31. Tomasz Kałużny, burmistrz m. Wrześni;
      32. Jerzy Kepka, wójt gm. Wejherowa;
      33. Jarosław Kielar, burmistrz m. Kluczborka;
      34. Lidia Kontny, burmistrz m. Dobrodzienia;
      35. Marek Kopel, prezydent m. Chorzowa;
      36. Bogdan Koszuta, burmistrz m. Wąbrzeźna;
      37. Henryk Kozłowski, wójt gm. Czerwonki w pow. makowskim;
      38. Andrzej Krzysztofiak, burmistrz m. Kwidzyna;
      39. Krzysztof Kuchczyński, burmistrz m. Namysłowa;
      40. Mirosław Kukliński, prezydent m. Tomaszowa Mazowieckiego;
      41. Hubert Kurzał, burmistrz m. Leśnicy w pow. strzeleckim;
      42. Roman Lipski, burmistrz m. Kłodzka;
      43. Wojciech Lubawski, prezydent m. Kielc;
      44. Adam Marciniak, wójt gm. Człuchowa w pow. człuchowskim;
      45. Waldemar Matusewicz, prezydent m. Piotrkowa Trybunalskiego;
      46. Tadeusz Mikulski, burmistrz m. Garwolina;
      47. Marek Mrozowski, burmistrz m. Czeladzi;
      48. Antoni Nawrocki, burmistrz m. Solca Kujawskiego;
      49. Sławomir Pajor, prezydent m. Stargardu Szczecińskiego;
      50. Kazimierz Pałasz, prezydent m. Konina;
      51. Franciszek Październik, burmistrz m. Oławy;
      52. Mieczysław Płaczek, wójt gm. Bobowa w pow. starogardzkim;
      53. Dieter Przewdzing, burmistrz m. Zdzieszowic;
      54. Piotr Przytocki, prezydent m. Krosna;
      55. Bożena Ronowicz, prezydent m. Zielonej Góry;
      56. Władysław Skrzypek, prezydent m. Włocławka;
      57. Jerzy Słowiński, prezydent m. Radomska;
      58. Marian Smutkiewicz, burmistrz m. Nysy;
      59. Sylwester Sokolnicki, burmistrz m. Serocka;
      60. Kazimierz Stachurski, burmistrz m. Ożarowa Mazowieckiego;
      61. Andrzej Stania, prezydent m. Rudy Śląskiej;
      62. Mirosław Symanowicz, prezydent m. Siedlec;
      63. Wojciech Szczurek, prezydent m. Gdyni;
      64. Edward Szupryczyński, burmistrz m. Głuchołaz;
      65. Roman Tasarz, burmistrz m. Golubia-Dobrzynia;
      66. Waldemar Tkaczyk, wójt gm. Kościerzyny w pow. kościerskim;
      67. Zbigniew Walczak, wójt gm. Gniewina w pow. wejherowskim;
      68. Stanisław Wicki, burmistrz m. Redy;
      69. Jan Tadeusz Wilk, burmistrz m. Malborka;
      70. Andrzej Wiśniewski, prezydent m. Grudziądza;
      71. Jerzy Wysocki, burmistrz m. Milanówka;
      72. Michał Zaleski, prezydent m. Torunia;
      73. Marcin Zamoyski, prezydent m. Zamościa;
      74. Ireneusz Żurawski, burmistrz m. Złotoryji

      Uwaga:
      Lista obejmuje wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, którzy zgodzili się
      objąć patronat nad Ruchem Obywatelskim na rzecz JOW


      III. Krajowy Komitet Referendalny o JOW w Wyborach do Sejmu RP
      1. Adam Abramowicz, prezes koła Fundacji "Pro Veritate", Biała Podlaska
      2. Mieczysław Adamczyk, prof. dr hab., rektor Wszechnicy Świętokrzyskiej,
      Kielce
      3. Przemysław Adamowicz, student PWr, Wrocław
      4. Krzysztof Andrzejewski, dr, fizyk, IEA, Świerk
      5. Stanisław Arczyński, radny RM Nysy
      6. Sławomir Babraj, inż. mechanik, Wrocław
      7. Jacek Badowski, Wrocław
      8. Lila Badurska, Biuro Ruchu JOW, Gdańsk
      9. Hieronim Bartkowiak, politolog, Śrem
      10. Jerzy Bartkowiak, burmistrz m. Kościana
      11. Wiesław Baryła, wicestarosta Powiatu Kościerskiego
      12. Waldemar Bator, Płock,
      13. Zbigniew Batorski, TVP3 Świętokrzyski Ośrodek Regionalny, Kielce
      14. Stanisław Bednarczyk, skarbnik g. Nysy
      15. Andrzej Bednarz, dr, rektor Wyższej Szkoły Administracji Publicznej,
      Kielce
      16. Bogna Bender-Motyka, zarząd Towarzystwa Promocji Lubelszczyzny, Lublin
      17. Grzegorz Benedykciński, burmistrz m. Grodziska Mazowieckiego
      18. Wacław Berens, dr med., Świętokrzyskie Centrum Onkologii, Kielce
      19. Wiesława Bernaś, Nysa
      20. Paweł Betkier, Urząd Miasta Włocławka
      21. Józef Białek, przedsiębiorca, wydawca, Sadków k. Wrocławia
      22. Andrzej Bielerzewski, radny RM Poznania
      23. Paweł Bielinowicz, burmistrz m. Szczytna
      24. Andrzej Błachut, dr, rektor Wyższej Szkoły Umiejętności, Kielce
      25. Wojciech Błasiak, dr, socjolog, nauczyciel. akademicki UŚ, Dąbrowa
      Górnicza
      26. Grzegorz Błaszczuk, Korfantów
      27. Irena Błaut, księgarz, Lubin
      28. Ryszard Bogusz, prezydent m. Skierniewic
      29. Leszek Borkowski, Siedlce
      30. Igor Brudnowski, student politologii, Uniwersytet Szczeciński
      31. Marek Brzeziński, przewodniczący NSZZ "Solidarność" w MPWiK, Lubin
      32. Miłosz Bubnow, Urząd Miasta Włocławka
      33. Leszek Bucki, radny RM Nysy
      34. Adam Budyłowski, prezes Opolskiego Ruchu Obrony Bezrobotnych, Opole
      35. Krzysztof Bukiel, dr med., przewodniczący Zarządu Krajowego OZZL,
      Stargard Szczeciński
      36. Agnieszka Bury, Nysa
      37. Jan Busse, przedsiębiorca, Lubin
      38. Sławomir Bykowski, burmistrz m. Radziejowa
      39. Katarzyna Cegłowska, Poznań
      40. Krzysztof Cena, prof. dr hab., biofizyk, Kardinya, Australia
      41. Stanisław Chalimoniuk, burmistrz m. Niemodlina
      42. Krystyna Chmieleńska, dr, chemik, nauczyciel akademicki UWr, Wrocław
      43. Andrzej Chmielewski, dyrektor Biura Prasowego UM Włocławka
      44. Krzysztof Charszla, Kościerzyna
      45. Ryszard Chodynicki, dr, poseł na Sejm III RP, Toruń
      46. Danuta Chomyn-Ostrowska, Nysa
      47. Bogusław Chorąży, urzędnik, Lubin
      48. Piotr Chrabak, student Uniwersytetu Szczecińskiego, Szczecin
      49. Antoni Chrobak, Lubin
      50. Antoni Chrzonstowski, zastępca prezydenta m. Lublina, Lublin
      51. Jan Chwiędacz, burmistrz m. Imielina
      52. Jolanta Cicha, Uniwersytet Zielonogórski, Zielona Góra
      53. Leszek Ciesek, prezes zarządu firmy "Efektor", Kielce
      54. Maciej Cieśla, student PWr, Wrocław
      55. Gracjan Cimek, student, Gdańsk
      56. Roman Ciosmak, Nysa
      57. Zbigniew Cymerman, Wrocław
      58. Grzegorz Cyrzan, starosta Powiatu Kościerskiego, Kościerzyna
      59. Andrzej Czachor, prof. dr hab., fizyk, IEA, Warszawa
      60. Wojciech Czech, Stowarzyszenie "Rzecz Pospolita", Katowice
      61. Stanisław Czepiel, radny RM Nysy
      62. Ignacy Czeżyk, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Puławy
      63. Zdzisław Czucha, burmistrz m. Kościerzyny
      64. Mirosław Dakowski, prof. dr hab., fizyk, Akademia Podlaska, Warszawa
      65. Bronisław Derlicki, burmistrz m. Brodnicy
      66. Alina Dobrowolska-Segit, socjolog, Warszawa
      67. Zdzisław Domagała, dr med., ordynator Wojewódzkiego Szpitala
      Dziecięcego w Kielcach
      68. Przemysław Drapikowski, student Uniwersytetu Szczecińskiego, Szczecin
      69. Michał Drozdek, prezes Instytutu im. Ignacego Paderewskiego, red. nacz.
      "Znaków Nowych Czasów", Warszawa
      70. Waldemar Dutkiewicz, prof. dr hab., dyrektor Instytutu Kształcenia
      Medycznego Akademii Świętokrzyskiej, Kielce
      71. Piotr Dymiński, Krosno
      72. Witold Dyrka, student PWr, Wrocław
      73. Andrzej Dziech, prof. dr hab., rektor Wyższej Szkoły Techniki
      Komputerowej i Telekomunikacji, Kielce
      74. Marian Dzięcioł, burmistrz m. Łochowa
      75. Dorota Dzięgelewska, zastępca prezydenta m. Włocławka
      76. Jan Dziubiński, prezydent m. Tarnobrzega
      77. Mirosław Ebertowski, radny g. Lipusz
      78. Krzysztof Fabianowski, burmistrz m. Strzelec Opolskich
      79. Izabela Falzmann, fizyk, nauczyciel, Warszawa
      80. Edward Fortuniak, przedsiębiorca, Włocławek
      81. Stanisław Frankiewicz, prawnik, Warszawa
      82. Henryk Fraszek, radny RM Kluczborka
      83. Piotr Frączek, filozof, Lublin
      84. Tadeusz Furgał, inż., Krajowe Forum Samorządowe, Bydgoszcz
      85. Maciej Gabrysiak, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Demokracji Lokalnej,
      Włocławek
      86. Janusz Gajek, przew. Komitetu Protestacyjnego Stoczni Szczecińskiej
      87. Bogdan Gas, inż., IEA, Świerk
      88. Robert Gaweł, przewodniczący Rady Miasta Gniezna
      89. Mariola Gawłowska, radna RM Włocławka
      90. Wojciech Gąsiewski, wójt g. Płoniawy-Bramury
      91. Jerzy Gieysztor, przedsiębiorca, Wrocław
      92. Janusz Gil, burmistrz m. Połańca
      93. Kazimierz Głowacki, dr inż., Stowarzyszenie "Samorządny Kraków", Karków
      94. Marek Golasiński, przewodniczący Rady Gminy Brześcia Kujawskiego,
      Brześć Kujawski
      95. Dionizy Goliński, przewodniczący Związku Kombatantów AK w Lubinie,
      Lubin
      96. Eugeniusz Gołembiewski, burmistrz m. Kowala
      97. Stefan Grabski, przedsiębiorca, Gdańsk
      98. Henryk Grabias, mgr inż. elektromechaniki, Zegrze
      99. Włodzimierz Graff, sekretarz g. Kościerzyny
      100. Janusz Grobel, prezydent m. Puław
      101. Robert Grochowski, student Uniwersytetu Szczecińskiego, Szczecin
      102. Krzysztof Grysa, prof. dr hab., kierownik Zakładu Matematyki
      Politechniki Świętokrzyskiej, Kielce
      103. Egeniusz Grzesik, wójt g. Lasowic
      104. Roman Hardygora, Ligota Piękna k. Wrocławia
      105. Jerzy Holzer, prof. dr hab., historyk, PAN, Warszawa
      106. Artur Hryniuk, student, Nysa
      107. Henryk Hryniuk, przedsiębiorca, Nysa
      108. Zdzisław Ilski, dr, politolog, PWr, Wrocław
      109. Jerzy Iranek-Osmecki, historyk, dziennikarz, Monachium
      110. Jerzy Irsak, prezes Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców "Ul.
      Rusałka" w Lublinie, Świdnik k. Lublina
      111. Danuta Jagielska, Kielce
      112. Jacek Jagielski, dr, fizyk, IEA, Świerk
      113. Jan Jagielski, prezes zarządu Radia "Fama", Kielce
      114. Edyta Jakubiec, Nysa
      115. Ryszard Jamiński, radny RM Nysy
      116. Sławomir Janicki, dr matematyki, radny RM Lublina, Lublin
      117. Marianna Janion, doc. dr hab., ordynator Wojewódzkiego Szpitala
      Zespolonego w Kielcach
      118. Joanna Jankowska-Kisielińska, dr, fizyk, IEA, Świerk
      119. Roman Janowski, inż., Warszawa
      120. Edward Jarosiewicz, wiceprzewodniczący Rady Gminy Kościerzyny
      121. Marek Jaskulski, Włocławek
      122. Elżbieta Jastrzębska, Ożarów Maz.
      123. Adrian Jaszewski, dr, chemik, nauczyciel akademicki, UWr, Wrocław
      124. Tadeusz Jauer, dr, gen. dyw. w st. sp., Warszawa
      125. Alina Jaworska-Matylla, dyrektor gimnazjum, Poznań
      126. Andrzej Jezierski, prezes firmy "Jezierski", Kielce
      127. Ryszard Jędrzejczak, rzemieślnik, Gdańsk
      128. Jerzy Jędrzejewski, Krajowe Forum Samorządowe, Bydgoszcz
      129. Małgorzata Jocher, Kościerzyna
      130. Małgorzata Jóźwik, dyrektor Liceum im. St. Żeromskiego w Kielcach
      131. Marian Jurczyk, prezydent m. Szczecina
      132. Kazimierz Jurkowski, burmistrz m. Głubczyc
      133. Andrzej Juszczyk, dr, rektor Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji
      im. E. Lipińskiego w Kielcach
      134. Kazimierz Kaca, wójt g. Chocenia
      135. Antoni Kamiński, prof. dr hab., Instytut Studiów Politycznych PAN,
      Warszawa
      136. Wojciech Kania, prezes zarządu firmy "Kanryd", Kielce
      137. Jan Kanonowicz, radny RM Nysy
      138. Witold Karczewski, prof. dr hab., neurofizjolog, czł. rzecz. PAN,
      Warszawa
      139. Wiesław Karczmarek, Wrocław
      140. Marcin Kasierski, biuro Zarządu Krajowego OZZL
      141. Włodzimierz Kasierski, wiceprzewodniczący OZZL
      142. Paweł Kawarski, prawnik, Warszawa
      143. Andrzej Kazanowski, wiceprezydent m. Skarżyska Kamiennej
      144. Bogumiła Kaźmierczak, studentka UWr, Wrocław
      145. Wojciech Kaźmierczak, student PWr, Wrocław
      146. Tomasz J. Kaźmierski, prof. elektroniki, Uniwersytet w Southampton,
      Wielka Brytania
      147. Janusz Kędzia, radny RM Kluczborka
      148. Jarosław Kielar, burmistrz m. Kluczborka
      149. Janusz Kiesner, dr, rektor Wyższej Szkoły Telekomunikacji i
      Informatyki, Kielce
      150. Witold Kieżun, prof. dr hab., Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i
      Zarządzania im. T. Koźmińskiego, Warszawa
      151. Ryszard Kijak, dr med., wiceprzewodniczący OZZL, Białystok
      152. Kazimierz Kik, prof. dr hab., dyrektor Instytutu Nauk Politycznych
      Akademii Świętokrzyskiej
      153. Roman Kirstein, przedsiębiorca, Opole
      154. Roman Klasa, Kościerzyna
      155. Krzysztof Klicki, prezes firmy "Kolporter" S.A., Kielce
      156. Edward Klimczak, doc., językoznawca, nauczyciel akademicki, FU Berlin
      157. Antoni Klusik, Opole
      158. Leon Kłodnicki, Krosno
      159. Jacek Kmieciak, przedstawiciel starostwa powiatowego, Kościerzyna
      160. Bogdan Knop, matematyk, przedsiębiorca, Częstochowa
      161. Marek Kobylarski, Nysa
      162. Jarosław Kochanowski, informatyk, Nysa
      163. Andrzej Kołodziej, dr med., OZZL
      164. Józef Konopka, Nysa
      165. Ewa Kończyńska, radna powiatu Włocławskiego
      166. Marek Kopel, prezydent m. Chorzowa
      167. Bogdan Koszuta, burmistrz m. Wąbrzeźna
      168. Jacek Kowalewski, radny m. Lubrańca
      169. Grzegorz Kowalik, przedsiębiorca, Częstochowa
      170. Janusz Kowalski, radny RM Opola, prezes Stowarzyszenia "Stop
      Korupcji", Opole
      171. Maciej Kozikowski, Kościerzyna
      172. Józef Kozina, zastępca burmistrza m. Kietrza
      173. Dorota Kozioł, Kubice k. Nysy
      174. Henryk Kozłowski, wójt g. Czerwonki
      175. Henryk Kreuz, Płock
      176. Wojciech Kręglewski, przedsiębiorca, radny m. Poznania
      177. Edward Krukowski, inż. budownictwa, Kielce
      178. Jolanta Krupińska, Ligota Piękna k. Wrocławia
      179. Tadeusz Krupiński, Ligota Piękna k. Wrocławia
      180. Iwona Kruszewska, księgarz, Stowarzyszenie "Związek Dolnośląski",
      Lubin
      181. Zdzisław Krzyżanowski, Włocławek
      182. Arkadiusz Kubalewski, sekretarz gminy Człuchowa, Człuchów
      183. Jarosław Kubiak, Krajowe Forum Samorządowe, Bydgoszcz
      184. Krzysztof Kubiak, dyrektor ZGM-u, Lubin
      185. Leszek Kubica, przedsiębiorca, Korfantów
      186. Michał Kugler, student Uniwersytetu Szczecińskiego, Szczecin
      187. Mirosław Kukliński, prezydent m. Tomaszowa Mazowieckiego
      188. Henryk Kula, Wrocław
      189. Wojciech Kulesza, lekarz stomatolog, radny Powiatu Wałeckiego, Poznań
      190. Zdobysław Kuleszyński, dr, dyrektor ds. naukowych Wyższej Szkoły
      Ekonomii i Administracji, Kielce
      191. Wiesław Kulpa, Głuchołazy
      192. Barbara Kurzawa, Gdańsk
      193. Waldemar Kurzawa, Włocławska Wspólnota Samorządowa, Włocławek
      194. Magdalena Kusztal, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury
      195. Grzegorz Kwaśniak, oficer WP, Nysa
      196. Helena Lazarowicz, księgarz, Wrocław
      197. Romuald Lazarowicz, redaktor nacz. "Opcji na Prawo", Wrocław
      198. Barbara Libera, nauczyciel, Gdańsk
      199. Roman Likus, adwokat, Wrocław
      200. Dariusz Lipiński, Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Poznań
      201. Roman Lipski, burmistrz m. Kłodzka
      202. Krzysztof Lisakowski, Kościerzyna
      203. Mariola Lizner, Nysa
      204. Wojciech Lubawski, prezydent m. Kielc
      205. Paweł Łączkowski, wicepremier w rządzie Hanny Suchockiej, Poznań
      206. Henryk Łukaszewicz, Głuchołazy
      207. Elżbieta Łukaszewska, Głuchołazy
      208. Kazimierz Łukowski, Warszawa
      209. Ryszard Machnowski, naczelnik UM Włocławka
      210. Adam Maciejko, Głuchołazy
      211. Andrzej Madej, ekonomista, przedsiębiorca, Kraków
      212. Adam Maksymowicz, Stowarzyszenie "Związek Dolnośląski", Lubin
      213. Paweł Malaga, student PWr, Wrocław
      214. Andrzej Malarewicz, prof. dr hab., wicedyrektor Instytutu Kształcenia
      Medycznego Akademii Świętokrzyskiej, Kielce
      215. Jerzy Malik, burmistrz m. Skoczowa
      216. Jan Malinowski, Krosno
      217. Adam Marciniak, wójt g. Człuchowa
      218. Bartłomiej Marczyński, student Politechniki Warszawskiej
      219. Krzysztof Marecki, przedsiębiorca, Nysa
      220. Sebastian Markiewicz, student Uniwersytetu Szczecińskiego, Szczecin
      221. Jerzy Marszałkowski, Nysa
      222. Adam Massalski, prof. dr hab., rektor Akademii Świętokrzyskiej, Kielce
      223. Gabriela Masłowska, poseł na Sejm IV Kadencji, Lublin
      224. Józef Matela, burmistrz m. Kietrza
      225. Józef Materla, przedsiębiorca, Katowice
      226. Jolanta Matoga, sołtys wsi Regulice k. Nysy
      227. Wojciech Matraś, Krajowe Forum Samorządowe, Bydgoszcz
      228. Aleksander Matwiejszyn, Stowarzyszenie "Rzecz Pospolita", Katowice
      229. Zofia Mechlińska, nauczycielka, Gdańsk
      230. Tomasz Mianowicz, historyk, dziennikarz, Monachium
      231. Wiesław Michoń, prawnik, radny RM Nysy
      232. Joanna Mierzejewska, Ligota Piękna k. Wrocławia
      233. Michał Mierzejewski, prof. dr hab. geolog, UWr, Wrocław
      234. Monika Milczarek, nauczyciel akademicki, Włocławek
      235. Wiesława Milczarek, przewodnicząca Demokratycznej Unii Kobiet,
      Włocławek
      236. Tadeusz Mikulski, burmistrz m. Garwolina
      237. Mieczysław Miś, urzędnik, Lubin
      238. Stanisława Miza, radna RM Nysy
      239. Jarosław Molga, red. nacz. miesięcznika "Politycy", Warszawa
      240. Mieczysław Mrowca, Stowarzyszenie "Związek Dolnośląski", Lubin
      241. Antoni Nawrocki, burmistrz m. Solca Kujawskiego
      242. Anna Niedziałkowska, przedsiębiorca, Warszawa
      243. Janusz Niewiarowski, wójt g. Lipusz
      244. Anna Nowak
      245. Janusz Nowak, dr inż., Krajowe Forum Samorządowe, Bydgoszcz
      246. Tomasz Olach, radny Powiatu Włocławskiego, Włocławek
      247. Leonard Olbrycht, Krosno
      248. Franciszek Olejarka, Wrocław
      249. Piotr Olejarz, radca prawny, Warszawa
      250. Andrzej Olszewski, Nysa
      251. Józef Orzeł, dr, filozof, Warszawa
      252. Jarosław Paczkowski, aktor, Wrocław
      253. Kazimierz Pałasz, prezydent m. Konina
      254. Ignacy Pardyka, dr inż., prorektor ds. dydaktyki Wyższej Szkoły
      Techniki Komputerowej i Telekomunikacji, Kielce
      255. Benedykt Partyka, prezes Krajowego Forum Samorządowego, Bydgoszcz
      256. Łukasz Pasiowiec, kierowca, Szczecin
      257. Krzysztof Pawlak, dziennikarz, Warszawa
      258. Wiesław Pawłowski, przedsiębiorca, Lubin
      259. Franciszek Październik, burmistrz m. Oławy
      260. Cecylia Pejas, Włocławek
      261. Lidia Piechocka-Witczak, Urząd Miasta Włocławka
      262. Piotr Piekart, student Uniwersytetu Szczecińskiego, Szczecin
      263. Bohdan Pilarski, muzykolog, Krupka k. Bolesławca
      264. Marianna Pilich, Włocławska Wspólnota Samorządowa, Włocławek
      265. Zdzisław Piszczek, nauczyciel, Nysa
      266. Roman Pniewski, wiceprzewodniczący Komitetu Protestacyjnego Stoczni
      Szczecińskiej
      267. Jan Pokrywka, lekarz, Kłodzko
      268. Tomasz Pompowski, dziennikarz, Warszawa
      269. Andrzej Porawski, dyrektor Związku Miast Polskich, radny m. Poznania
      270. Jacek Pracz, mgr inż., IEA, Świerk
      271. Roman Przybylak, radny Powiatu Kutnowskiego
      272. Agnieszka Przystawa, art. malarz, Wrocław
      273. Czesław Przystawa, przedsiębiorca, Wrocław
      274. Jerzy Przystawa, prof. dr hab., fizyk, UWr, Wrocław
      275. Teresa Rabska, prof. prawa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, Poznań
      276. Tadeusz Rączkiewicz, zastępca naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska
      Rolnictwa i Leśnictwa, Starostwo Powiatowe, Śrem
      277. Piotr Rewienko, radny RM Kluczborka
      278. Ryszard Ryśnik, Stowarzyszenie "Związek Dolnośląski", Lubin
      279. Tomasz Sadowski, prezes Fundacji "Barka", Poznań
      280. Artur Sajak, student, Kraków
      281. Henryk Samsonowicz, prof. dr hab., historyk, czł. rzecz. PAN, Warszawa
      282. Janusz Sanocki, radny RM Nysy, prezes Stowarzyszenia JOW, Nysa
      283. Barbara Sarapuk, informatyk, Krajowe Biuro Ruchu JOW, Wrocław
      284. Romuald Schild, prof. dr hab., historyk, czł. koresp. PAN, Warszawa
      285. Jan Schwarz
      286. Franciszek Serchan, technik budownictwa, Oława
      287. Piotr Serchan, inż. budownictwa, Poznań
      288. Jerzy Sękiewicz, dr nauk technicznych, Kraków
      289. Tomasz Siechniewicz, dziennikarz miesięcznika "Politycy", Warszawa
      290. Stanisław Sierszeń, przedsiębiorca, Kielce
      291. Zdzisław Skowron, inż., prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego w
      Kielcach
      292. Władysław Skrzypek, prezydent m. Włocławka
      293. Krzysztof Słonina, wójt g. Kijów
      294. Cezary Słowikowski, informatyk, Lublin
      295. Tomasz Smolarz, zastępca burmistrza Dierżoniowa
      296. Piotr Smoter, student PWSZ, Nysa
      297. Marian Smutkiewicz, burmistrz m. Nysy
      298. Waldemar Socha, prezydent m. Żor
      299. Witold Sokała, Akademia Świętokrzyska, Kielce
      300. Sylwester Sokolnicki, burmistrz m. Serocka
      301. Piotr Sowzdargo, przedsiębiorca, Wrocław
      302. Artur Sroka, student, Kraków
      303. Kazimierz Stachurski, burmistrz m. Ożarowa Maz.
      304. Jan Staniek, Krosno
      305. Kazimierz Staszków, historyk, Nysa
      306. Lech Stefan, Wrocław
      307. Jadwiga Stefanowicz, urzędnik, Lubin
      308. Kazimierz Stępiń, dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w
      Kielcach
      309. Tomasz Strzałkowski, radny powiatu ziemskiego w Opolu, Ozimek
      310. Zbigniew Sycz, Rzeszów
      311. Mirosław Symanowicz, prezydent m. Siedlec
      312. Zbigniew Szandar, prezydent m. Siemianowic Śląskich
      313. Roland Szczepaniak, Siedlce
      314. Paweł Szczerkowski, student, Warszawa
      315. Piotr Szczerski, dyrektor Teatru im. St. Żeromskiego w Kielcach
      316. Henryk Szewczyk, Nysa
      317. Ewa Szlichcińska, mgr, fizyk, IEA, Świerk
      318. Łukasz Szpiech, student, Kraków
      319. Dariusz Szumiło, przedsiębiorca, Wrocław
      320. Marcin Szuta, prof. dr hab., fizyk, IEA, Świerk
      321. Ryszard Szymończyk, wykładowca PWSZ w Nysie
      322. Wojciech Śledziński, red. nacz. "Dobrego Życia", Wrocław
      323. Edward Świeca, Głuchołazy
      324. Anna Tęcz, Lubin
      325. Waldemar Tkaczyk, wójt g. Kościerzyny
      326. Piotr Toczek, Starostwo Powiatu Kościerskiego, Kościerzyna
      327. Piotr Tomczak, Fundacja "Nowy Staw", Lublin
      328. Mieczysław Trafis, burmistrz m. Sieraków
      329. Renata Trepeta, Nysa
      330. Mikołaj Trościński, Nysa
      331. Urszula Turkiewicz, Wrocław
      332. Andrzej Turoń, Nysa
      333. Łukasz Turski, prof. dr hab., fizyk, CFT PAN, Warszawa
      334. Jolanta Twardowska, dr med., Świerk
      335. Andrzej Tyszkiewicz, Stowarzyszenie "Związek Dolnośląski", Lubin
      336. Zbigniew Tyszko, polonista, redaktor "Kroniki Polaków w Norwegii",
      Oslo, Norwegia
      337. Włodzimierz Urbańczak, przedsiębiorca, Poznań
      338. Filip Utylski, student, Kraków
      339. Eugeniusz Waga, burmistrz m. Baborowa
      340. Ryszard Wajdzik, radny RM Nysy
      341. Maciej Wajer, dziennikarz, Kościerzyna
      342. Zbigniew Walczak, prezes Pomorskiego Stowarzyszenia Gmin Wiejskich,
      wójt gm. Gniewina
      343. Mirosław Warczak, wójt g. Liniewa
      344. Wiesław Warzecha, wicestarosta sandomierski
      345. Łukasz Wcisło, student, Kraków
      346. Jan Leszek Wiącek, burmistrz m. Wołczyna
      347. Sebastian Wierzbicki, przedsiębiorca, Szymanów gm. Wisznia Mała
      348. Joanna Wilczyńska-Kitowska, mgr, fizyk, IEA, Świerk
      349. Mariusz Wis, przedsiębiorca, Warszawa
      350. Franciszek Wiśniewski, Nysa
      351. Artur Witkowski, prezes Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości,
      Bydgoszcz
      352. Jerzy Wloka, przedsiębiorca, Głuchołazy
      353. Daniel Wnuk, student, Sidzina
      354. Piotr Wojtasik, student, Kraków
      355. Janina Woronko-Zaczyńska, Stowarzyszenie "Związek Dolnośląski", Lubin
      356. Barbara Woźniak, Nysa
      357. Zdzisław Woźniak, Krajowe Forum Samorządowe, Bydgoszcz
      358. Jarosław Wójcicki, dyrektor Szpitala Miejskiego w Kielcach
      359. Tomasz Wójcik, dr inż, chemik, Wrocław
      360. Edward Wóltański, dziennikarz, Lubin
      361. Jan Wróblewski, Koperniki k. Nysy
      362. Zbigniew Wyskiel, Krosno
      363. Antoni Wysocki, Lubin
      364. Oleksa Zacharska, Nysa
      365. Marek Zagajewski, dr, filozof, Instytut Filozofii USz, Szczecin
      366. Michał Zaleski, prezydent m. Torunia
      367. Remigiusz Zarzycki, przedsiębiorca, Warszawa
      368. Jerzy Zawór, Nysa
      369. Piotr Zbonikowski, radny Powiatu Włocławskiego
      370. Leopold Zgoda, dr filozofii, przew. stow. "Komitet Obywatelski Miasta
      Krakowa"
      371. Bogusława Zima, urzędnik, Lubin
      372. Zbigniew Żołądziejewski, przew. oddz. "Civitas Christiana", Zielona
      Góra
      373. Ireneusz Żurawski, burmistrz m. Złotoryji
      374. Mirosław Żurawski, Głuchołazy


      IV.Komitety referendalne
      (powstale do dnia 2 c zerwca 2004 r.)

      1. Komitet Referendalny Powiatu Kluczborskiego
      Jarosław Kielar - burmistrz m. Kluczborka - www.kluczbork.pl,
      tel.77-418-22-30
      Jan Leszek Wiącek - burmistrz m. Wołczyna - janleszek@...
      Eugeniusz Grzesik - wójt gm. Lasowice
      Henryk Fraszek - redny RM w Kluczborku hf@...
      Janusz Kędzia - radny RM w Kluczborku kidziak@...
      Piotr Rewienko - radny RM w Kluczborku p.rewienko@...

      2. Radomsko - Powiatowy Komitet Referendalny na rzecz JOW na bazie
      Stowarzyszenia RAZEM DLA RADOMSKA.

      1. Jerzy Słowiński
      2. Ciszewski Andrzej
      3. Barański Zdzisław
      4. Rozpędek Wojciech
      5. Toczyński Jerzy
      6. Stachura Anna
      7. Łysik Jadwiga

      3. Tarnowski Komitet Referendalny
      Roman Jewuła
      Janusz Krakowski
      Krzysztof Szmid
      Andrzej Olejnik - Prezes Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół -
      Świat Pracy"
      Krzysztof Nowak - Przewodniczacy Rady Osiedla Gminy Miasta Tarnów
      Józef Gądek - wójt Gminy Skrzyszów

      4. Nyski Komitet Referendalny JOW
      1. Arczyński Stanisław - radny RM w Nysie
      2. Bednarczyk Stanisław - skarbnik gminy Nysa,
      3. Bernaś Wiesława - Nysa
      4. Błaszczuk Grzegorz - Korfantów,
      5. Bucki Leszek - radny RM Nysa
      6. Ciosmak Roman - emeryt Nysa
      7. Czepiel Stanisław - radny RM w Nysie,
      8. Hryniuk Artur - student Nysa
      9. Hryniuk Henryk - przedsiębiorca Nysa
      10. Jakubiec Edyta - Nysa
      11. Jamiński Ryszard - radny RP Nysa
      12. Kanonowicz Jan - radny RM w Nysie
      13. Kobylarski Marek - uczeń LO Nysa
      14. Kochanowski Jarosław - informatyk Nysa
      15. Konopka Józef - Nysa
      16. Kozioł Dorota - Kubice k. Nysy
      17. Kubica Leszek - przedsiębiorca Korfantów,
      18. Kwaśniak Grzegorz - oficer WP Nysa
      19. Lizner Mariola - członek Fundacji, Nysa
      20. Marecki Krzysztof - przedsiębiorca Nysa
      21. Marszałkowski Jerzy - Nysa
      22. Matoga Jolanta - sołtys wsi Regulice k. Nysy
      23. Michoń Wiesław - prawnik, radny RM Nysa
      24. Miza Stanisława - radna RM w Nysie,
      25. Olszewski Andrzej - Nysa
      26. Ostrowska-Chomyn Danuta - Nysa
      27. Piszczek Zdzisław - nauczyciel Nysa
      28. Sanocki Janusz - radny RM w Nysie,
      29. Staszków Kazimierz - historyk Nysa
      30. Szewczyk Henryk - Nysa
      31. Szymończyk Ryszard - wykładowca PWSZ w Nysie,
      32. Trepeta Renata - Nysa
      33. Trościński Mikołaj - emeryt Nysa
      34. Turoń Andrzej - Nysa
      35. Wajdzik Ryszard - radny RM w Nysie,
      36. Wiśniewski Franciszek - emeryt Nysa
      37. Wloka Jerzy - przedsiębiorca budowlany Głuchołazy
      38. Wnuk Daniel - student, Sidzina,
      39. Woźniak Barbara - Nysa
      40. Wróblewski Jan - Koperniki k. Nysy
      41. Zacharska Oleksa - Nysa
      42. Zawór Jerzy - Nysa

      5. Krośnieński Powiatowy Komitet ds. Referendum o JOW
      1/ Staniek Jan e-mil: jan-arkona@...
      2/ Klodnicki Leon e-mail: lklod@...
      3/ Malinowski Jan e-mail: usc@...
      4/ Dyminski Piotr e-meil: hauer@...
      5/ Olbrycht Leonard
      6/ Wyskiel Zbigniew

      6. Komitet Referendalny w Głuchołazach
      Żurawski Mirosław
      Łukaszewicz Henryk
      Maciejko Adam
      Łukaszewska Elżbieta
      Świeca Edward
      Kulpa Wiesław

      7. Komitet Referendalny w Bydgoszczy

      Lp. Nazwisko imię instytucja adres Tel./e-mail funkcja
      1 2 3 4 5 6

      1.
      Mgr Partyka Benedykt

      KFS 85-029 Bydgoszcz
      ul. Bernardyńska 3 Tel.fax345-88-94
      kfsben@...
      kom.0604440166
      Prezes KFS

      2..
      /-/. Jerzy Jędrzejewski

      KFS 85-165 Bydgoszcz
      ul. Bernardyńska 3
      J/w
      Sekretarz KFS

      3.
      Mgr Jarosław Kubiak

      KFS 85-029 Bydgoszcz J/w
      Członek KFS

      4.
      Inż. Tadeusz Furgał

      KFS 85-029 Bydgoszcz J/w Członek Zarządu
      KFS

      5.
      Mgr Zdzisław Woźniak

      KFS 85-029 Bydgoszcz J/w Członek Zarzadu
      KFS

      6.
      Dr inż. Janusz Nowak
      KFS 85-029 Bydgoszcz J/w Wiceprezes KFS

      7.
      Mgr Wojciech Matraś
      KFS 85-029 Bydgoszcz J/w Członek KFS

      8.
      Mgr Artur Witkowski
      SWPiRRP 85-029 Bydgoszcz
      ul. Bernardynska 3 Tel/fx 3459743
      e-mail owp@... Prezes Stw.Wspierania Przedsiebiorczości

      9.
      Samorząd Studencki AB
      KFS 32 osoby

      8. Komitet Referendalny JOW utworzony przez Stowarzyszenie "Normalne
      Państwo"

      Piotr Bartnik Warszawa ul. Odkryta 36A/42 e-mail:
      piotr.bartnik@... tel. 0-608 319 619; 654-46-92÷95
      Marek Kaczorowski Warszawa ul. Małcużyńskiego 5/11 e-mail:
      marek.kaczorowski@... tel. 501 545 211
      Ślusarek Marek Warszawa ul. Litewska 5/10 e-mail:
      m.slusarek@... tel. 646 28 77
      Bartłomiej Michałowski Piaseczno ul. Niagary 23 -mail:
      bartek@...
      Julian Rubeńczyk Warszawa ul. Narbutta 56 e-mail: julian@...
      tel. 0-691 661 500; 740-01-92
      Sławomir Roszyk Warszawa ul. Stryjeńskich 17 m 156 e-mail:
      roszyk@... tel. pr. 739-70-81/81; dom 816-83-73
      Ireneusz Matak 04-052 Warszawa e-mail: imatak@...; tel 673-70-46
      Krzysztof Nędzyński e-mail: nedzyn@...
      Bogdan Goralski e-mail: bogdangoralski@... ; tel. 618-12-91
      Zbigniew Głowacki 00-668 Warszawa ul. Noakowskiego 24 m18 e-mail:
      ejzg@...

      9. Komitet Referendalny w Sremie
      1. Tadeusz Rączkiewicz -
      2. Henryk Litka - Burmistrz Dolska ( 0-61 ) 28 25 001 e-mail
      dolsk@...
      3. Leszek Dudziak - Burmistrz Książa ( 0-61 ) 28 22 001 e-mail
      ksiazwlkp@...
      4. Marain Flaczyński - Wójt Brodnicy Śremskiej ( 0-61 ) 28 23 543 e-mail
      brodnica@...
      5. Zdzisław Żeleźny ( 0-61 ) 28 35 594
      6. Tomasz Klaczyński ( 0-61) 28 36 102
      7. Roman Bartkowiak ( 0-61 ) 28 29 161
      8. Leszek Musiał ( 0-61 ) 28 39 008
      9. Hieronim Bartkowiak ( 0-61 ) 28 34 481
      10. Grzegorz Pęcherzewski ( 0-61 ) 28 30 369
      11. Tadeusz Jankowski ( 0-61 ) 28 34 226
      12. Marek Pioch ( 0-61 ) 28 35 871 e-mail makpi@...
      13. Jerzy Maciejewski ( 0-61 ) 28 35 552
      14. Franciszek Gucia ( 0-61 ) 28 20 760
      15. Andrzej Włodarczak ( 0-61 ) 28 35 319
      16. Marian Wojciechowski ( 0-61 ) 28 21 905
      17 Tadeusz Mieloch ( 0-61) 28 19 743
      18. Kazimierz Zegar
      19. Rączkieiwcz Piotr ( 0-61 ) 28 30 071 e-mail pitr100@...
      20. Waroch Jacek ( 0-61 ) 28 25 242 e-mail jacekwaroch@...
      21. Porzucek Stanislaw ( 0-61 ) 28 18 127
      22. Sztuk Zenon ( 0-61 ) 28 23 733
      23. Szerner Andrzej 0 602 796 355
      24. Bartkowiak Zenon ( 0-61 ) 28 42 013
      25. Wojciechowska Bożena ( 0-61 ) 28 23 711 e-mail
      Bozenawojciechowska@...
      26. Kubicka Halina ( 0-61 ) 28 19 017
      27. Ptak Ignacy ( 0-61 ) 28 23 550
      28. Matuszewski Andrzej ( 0-61 ) 28 23 854
      29. Adamczak Stefan ( 0-61 ) 28 19 048
      30. Łukaszewski Marek ( 0-61 ) 28 12 378
      31. Ratajczak Grażyna ( 0-61 ) 28 19 015
      32. Rączkiewicz Agnieszka ( 0-61 ) 28 30 071
      33. Krzysztof Łożyński - Burmistrz Śremu
      34. Teodor Stępa - Starosta Śremski

      10. Komitet Referendalny powiatu włocławskiego
      1. Marianna Pilich WWS(Włocławska Wspólnota Samorządowa) - ul. Promienna
      23/32, 87 - 800 Włocławek, tel. 054 23 61 065
      2. Wiesława Milczarek - ul. Chopina 21/5, tel. 602 725 904 lub 054 232 45
      03 wieslawamilczarek@...
      3. Edward Fortuniak - Dyrektor "NATURALNA POLSKA" - tel. 054 411 34 34
      kom. 601 65 29 77 e-mail: e.fortuniak@...
      4. 4. Waldemar Kurzawa WWS - kom. 507 786 010
      5. 5. Gabrysiak Maciej (Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Demokracji
      Lokalnej) , ul. Bluszczowa 42 , 054 235 56 52 , kom. 507 184 887
      6. Paweł Betkier WWS, kom. 604 562 693
      7. Tomasz Olach Wspólnota Samorządowa Powiatu Włocławskiego tel. 054 231 56
      04, kom. 601 81 99 33

      11. Komitet Referendarny o Jednomandatowe Okręgi Wyborcze, Zagłębia
      Miedziowego w Lubinie:

      1.Edward Wóltański - pełnomocnik Komitetu -ewprofil@...
      2.Dionizy Goliński - Przew.Kombatantów AK w Lubinie
      3.Marek Brzeziński - Przew.NSZZ"Solidarność"w MPWiK w Lubinie tel.
      606253991
      4.Wiesław Pawłowski - przedsiębiorca - multiko@...
      5.Krzysztof Kubiak - Dyr.ZGM w Lubine-kubiakwo@...
      6.Irena Błaut - księgarz
      7.Bogusława Zima - urzędnik - bogdazet@...
      8.Bogusław Chorąży - Urzędnik - bluch@...
      9.Antoni Wysocki - mieszkaniec Lubina 503 843 784
      10.Jan Busse - przedsiębiorca - jan-busse1@...
      11.Anna Tęcza - mieszkanka Lubina
      12.Jadwiga Stefanowicz- urzędnik - jacekjachiostef@...
      13.Mieczysław Miś - urzędnik - 605 270 846
      14.Antoni Chrobak - emeryt - 606 725 136


      12. Studencki Komitet Referendalny - Wroclaw
      Wojciech Kaźmierczak, explicite@..., tel. 691 659 088
      Paweł Malaga, tel. 693 859 682
      Witold Dyrka, vitec@... tel. 505 946 787
      Maciej Cieśla, tel. (071) 782 76 79
      Bogumiła Kaźmierczak bogusia007@..., tel. 888 288 905



      13. Wrocławski Komitet Referendalny
      1. Przemysław Adamowicz -kom. 612 172 663; e-mail:
      przadamowicz@...
      2. Sławomir Babraj (071) 79 31 448
      3. Jacek Badowski (071) 363 44 51; kom. 504 120 028 e-mail: jotb@...
      4. Józef Białek - Sadków, ul. Kolejowa 5 (071) 316 86 72; kom. 603 912 915
      5. Zbigniew Cymerman (071) 321 77 98; e-mail: zcym@...
      6. Jerzy Gieysztor - kom. 601 646 094; e-mail: JerzyG@...
      7. Zdzisław Ilski (071) 322 22 42
      8. Wiesław Karczmarek - (071) 361 68 48
      9. Wojciech Kaźmierczak studencki KR kom. 691 659 088; e-mail:
      w_kazmierczak@...
      10. Henryk Kula - (071) 327 74 11; e-mail: biuro@...
      11. Lech Stefan - (071) 330 34 29; kom. 691 405 898
      12. Paweł Malaga - studencki KR - kom. 693 859 682
      13. Michał Mierzejewski - (071) 312 43 65; e-mail: mmier@...
      14. Franciszek Olejarka - ul. Krucza 86/4 Wrocław
      15. Jarosław Paczkowski - (071) 347 66 41; kom. 888 71 35 46
      16. Agnieszka Przystawa - Kom. 600 740 149
      17. Barbara Sarapuk (071) 34 24 644
      18. Lech Stefan (071) 330 34 29; kom. 691 405 898; e-mail:
      wstefan@...
      19. Dariusz Szumiło Kom. 696 491 909; e-mail: dsz@...;
      dariusz.szumilo@...

      20. Wojciech Śledziński Kom. 603 480 001; e-mail: kapka@...
      21. Urszula Turkiewicz (071) 79 122 59; kom. 691 521 879
      22. Sebastian Wierzbicki Gminne Centrum Informacji w Wiszni Małej, 55-114
      Wisznia Mała, ul. Wrocławska 2
      Tel. /fax (071) 312 40 16 (praca); kom. 509 387 784; e-mail:
      infowisznia@...; lub f-stempel@...
      23. Tomasz Wójcik - ul. Hiszpańska 15/8, 54-409 Wrocław, Kom. 601 646 094;
      e-mail: wojcik@...
      24. Edward Wóltański Kom. 609 301 915, e-mail: ewprofil@...


      14. Studencki Komitet Referendalny JOW w Krakowie.
      Artur Sajak
      Łukasz Wcisło.
      Łukasz Szpiech.
      Filip Utylski.
      Artur Sroka.
      Piotr Wojtasik.

      Kontakt:
      kisatJow@...
      woyttek@... 501 569 980

      15. Regionalny Komitet Referendalny na rzecz JOW w Katowicach
      dr Wojciech Błasiak - Dąbrowa Górnicza, Ruch Obywatelski JOW, socjolog,
      Uniwersytet Śląski
      Wojciech Czech - Katowice, wojewoda katowicki w latach 1990-94,
      Przewodniczący Zgromadzenia Stowarzyszenia Rzeczpospolita
      Zygmunt Frankiewicz- Gliwice, Prezydent Miasta
      Prof. Janusz Frąckowiak - Mikołów, fizyk, Uniwersytet Śląski, Prezes
      Zarządu Stowarzyszenia Rzecz Pospolita
      Damian Glanc- Chorzów, Polskie Stowarzyszenie Morsko-Gospodarcze im.
      Eugeniusza Kwiatkowskiego,
      Bogdan Knop - Częstochowa, Ruch Obywatelski JOW, matematyk,
      Krystian Latko- Pszczyna, Stowarzyszenie Rzecz Pospolita
      Jan Lipniak - Pszczyna, Stowarzyszenie Rzecz Pospolita
      Julian Łaśko- Mysłowice, Stowarzyszenie Rzecz Pospolita
      Piotr Madeja - Siemianowice Śląskie , Sekretarz Rady Miasta, Stowarzyszenie
      Rzecz Pospolita
      Aleksander Matwiejszyn- Katowice, Stowarzyszenie Rzecz Pospolita -
      Sekretarz Zarządu
      Waldemar Socha - Żory, Prezydent Miasta
      Zbigniew Paweł Szandar- Siemianowice Śląskie , Prezydent Miasta
      Mieczysław Urbański- Chorzów, Polskie Stowarzyszenie Morsko-Gospodarcze im.
      Eugeniusza Kwiatkowskiego,
      Bogumił Zaczyk- Chorzów, Polskie Stowarzyszenie Morsko-Gospodarcze im.
      Eugeniusza Kwiatkowskiego,

      Siedziba Komitetu znajduje się w lokalu Stowarzyszenia Rzecz Pospolita w
      Katowicach
      przy ulicy Matejki 2.
      Kontakt z Komitetem telefoniczny bądź za pośrednictwem poczty
      elektronicznej :
      Aleksander Matwiejszyn
      tel. 501336413
      e-mail: alexmat@...

      16. Komitet Referendalny w Ligocie Pięknej k. Wrocławia
      Joanna Mierzejewska jmier@...
      Roman Hardygora monika.hardygora.@...
      Irena Frankiewicz Irena.Frankiewicz@...
      Stanislaw Giren biuro@...
      Anna Cichocka Giren tel. 312-43-62
      Tadeusz Krupinski t.krupinski@...
      Jolanta Krupinska tel 312 45 46
      Michal Mierzejewski



      17. Komitet Referendalny w Opolu
      1) Adam Budyłowski - Opole, prezes Opolskiego ruchu Obrony Bezrobotnych
      2) Janusz Kowalski - radny RM w Opolu, prezes stow. Stop Korupcji w
      Opolu - biuro@...;
      3) Roman Kirstein - Opole, przedsiębiorca pryw. Działacz NSZZ "Solidarność"
      w latach 1980-89;
      4) Antoni Klusik - Opole, ziałacz "NSZZ "Solidarność" w Opolu, w latach
      1980-89 kluan@...
      5) Tomasz Strzałkowski - Ozimek, radny powiatu ziemskiego w Opolu, ts@...

      18. Warszawski Komitet Referendalny:
      Andrzej Czachor - 04-643 Warszawa, ul. Pizańskiego, 1 m 11 tel.d.
      815-26-04; tel/fax.:718-01-18; e-mail: e08cza@...
      Roman Janowski - e-mail: ray101@... ul. Ezopa 28, 04-810 Warszawa.
      (tel. 615-83-11)
      Mariusz Wis - 01-019 Warszawa, ul. Nowolipki 14 (sklep spożywczy),
      tel/fax.: 838-51-65; tel. 603-772-999; e-mail: mariuszwis@...
      Remigiusz Zarzycki - 03-406 Warszawa, ul. Kameralna 3 m 52, tel. 0601 217
      818;741-24-45; e-mail: remigiusz.zarzycki@...
      Roland Szczepaniak - 08-110 Siedlce, ul. Brzechwy 11 tel. 0506 351 275
      e-mail: rolad@...
      Kazimierz Łukowski - Warszawa, ul. Modzelewskiego 54A/33 tel. 843-75-38
      Alina Dobrowolska-Segit - 01-956 Warszawa, ul. Wrzeciono 54a/42 tel.
      835-71-119;0 506 377 000; e-mail: alinads@...
      Paweł Szczerkowski - 01-053 Warszawa, ul. Okopowa 41/59 tel. 0 501 393 130
      e-mail: pszczerkowski@...
      Stanisław Frankiewicz - tel: 0 604 145 046
      gen.dyw.w st.sp. Tadeusz Jauer - 00-759 Warszawa, ul. Kręta 2/1 tel.
      840-32-24

      Marczyński Bartłomiej 01-494 W-wa,, ul. Widawska 3/38, tel.861-02-97,
      fax: 861-01-16 e-mail: mbartlomiej@...
      Baćkowski Marek - 00-660 W-wa, ul. Koszykowa 59 m 27 tel.629-60-90, kom.
      602-829-227
      Malinowski Sebastian - Jelenia Góra ul. W. Pola 7/9 tel.,/075/641-94-35
      e-mail:SKORZANY-LEB@...
      Zagórski Bogdan - 26-220 Stąporków Nadziejów 138 - Kom. 506-942-960
      Zagórski Józef - Warszawa - ul. Olszynki Grochowskiej 11/15 m 18 - tel.,
      610-58-45
      Kwiatkowski Jan - 27-530 Ożarów - Tominy 37, woj. Kielce
      Jagiełło Hanna - Warszawa - ul. Bliska 14/3
      Grzymała Henryk - 05-220 Zielonka - ul. Dobra 4/23 (coś tu nie gra)
      Dąbrowski Wiesław - 04-893 W-wa - ul. Nadarzyńska 3 tel., 872-9474
      Filimon Dariusz - Komorów - ul. Dębowa 6 . e-mail: d.filimon@...
      Walczak Andrzej- 02-403 Warszawa - ul. Rejonowa 20/8 - kom. 600-291-678
      Sienkiewicz Henryk - 04-409 W-wa ul. Buławy 18
      Kozłowski Antoni -23-235 Annopol tel.. 502-102-504
      Maciąga Józef 02-495 W-wa ul. 1-go Maja 8/8 tel., 667-04-12
      Bimat Jan 05-124 Skrzew (Kałuszyn) ul. Słowackiego 29, kom.
      503-345-187tel., 782-32-29
      Adamiak Wojciech 05-500 Józefosław ul. Spacerowa 10 tel., 22/756-85-06
      Łangowska Izabela 78-400 Szczecinek ul. Piłsudskiego 23E/1 tel.,
      094/374-26-96


      19. Świętokrzyski Komitet Referendalny

      1. Prof.dr hab. Mieczysław Adamczyk - Rektor - Wszechnicy Świętokrzyskiej
      w Kielcach
      2.Zbigniew Batorski - TVP3 Świętokrzyski Ośrodek Reginalny w Kielcach
      3. Dr Andrzej Bednarz Rektor - Wyższej Szkoły Administracji Publicznej
      4.Dr Wacław Berens - Świętokrzyskie Centrum Onkologii
      5.Dr Andrzej Błachut - Rektor - Wyższej Szkoły Umiejętności
      6.Leszek Ciesek - Prezes Zarządu - Firmy "Efektor"
      7.Dr Zdzisław Domagała - Ordynator - Wojewódzki Szpital Dziecięcy w
      Kielcach
      8.Prof.dr hab. inż. Andrzej Dziech - Rektor Wyższej Szkoły Techniki
      Komputerowej i Telekomunikacji
      9.Prof.dr hab. Waldemar Dutkiewicz - Dyrektor - Instytut Kształcenia
      Medycznego Akad. Św.
      10.Prof.dr hab. Krzysztof Grysa - Kierownik Zakładu Matematyki -
      Politechniki Świętokrzyskiej
      11. Jan Jagielski -Prezes - Radia "Fama", Członek Krajowego Komitetu
      Referendalnego o Jednomandatowe Okręgi Wyborcze
      12.Doc.Dr hab. Marianna Janion - Ordynator - Wojewódzkiego Szpitala
      Zespolonego
      13. Dr Andrzej Juszczyk - Rektor - Wyższej Szkoły Ekonomii i
      Administracji - im. E. Lipińskiego
      14.Małgorzta Jóźwik - Dyrektor - Liceum St. Żeromskiego w Kielcch
      15.Andrzej Jezierski - Prezes - Firmy JEZIERSKI
      16.Prof.dr hab. Kazimierz Kik - Dyrektor - Instytutu Nauk Politycznych
      Akademii Świętokrzyskiej
      17.Dr Janusz Kiesner - Rektor - Wyższej Szkoły Telekomunikacji i
      Informatyki
      18.mgr inż. Wojciech Kania - Prezes Zarządu - Firma "Kanryd" Kielce
      19.mgr Andrzej Kazanowski - V-ce Prezydent - Skarżyska Kamiennej
      20.Krzysztof Klicki - Prezes - Firmy "KOLPORTER" S.A.
      21.Edward Krukowski - Członek Krajowego Komitetu Referendalnego o
      Jednomandatowe Okręgi Wyborcze
      22.Dr Zdobysław Kuleszyński - Dyrektor d/s Naukowych - Wyższa Szkoła
      Ekonomii i Administracji
      23.Magdalena Kusztal - Dyrektor - Kieleckiego Centrum Kultury w Kielcach
      24.Wojciech Lubawski -Prezydent Kielc - Członek Krajowe Komitetu
      25. Prof.dr hab. Adam Massalski - Rektor - Akademii Świętokrzyskiej
      26.Prof. Andrzej Malarewicz - V-ce Dyrektor - Instytut Kształcenia
      Medycznego Akad. Św.
      27.Dr inż. Ignacy Pardyka - Prorektor ds. Dydaktyki Wyższej Szkoły
      Techniki Komputerowej i Telekomunikacji
      28.Piotr Szczerski Dyrektor - Teatru im St. Żeromskiego w Kielcach
      29.Stanisław Sierszeń - Przedsiębiorca - Członek Krajowego Komitetu
      Referendalnego o Jednomandatowe Okręgi Wyborcze
      30.inz. Zdzisław Skowron - Prezes - Towarzystwa Budownictwa Społecznego w
      Kielcach
      31.Krzysztof Słonina - Wójt - Gminy Kije
      32.mgr. Witold Sokała - Akademia Świętokrzyska
      33.Kazimierz Stępiń Stępień - Dyrektor - Zespołu Szkół
      Techniczno-Ekonomicznych w Kielcach
      34.Jarosław Wójcicki Dyrektor - Szpitala Miejskiego w Kielcach
      35.Wiesław Warzecha -V-ce Starosta - Sandomierski

      20. Komitet Referendalny w Koszalinie
      Rafał Młyńczak - rafalmlynczak@...
      Urszula Kostuch - radna Sejmiku woj.
      Adam Paszkowski


      21. Wielkopolski Komitet Referendalny
      1. Alankiewicz Tadeusz emeryt z Poznania
      2. Banaszyński Andrzej wójt Gminy Mieścisko
      3. Bera Bogdan rzecznik Pozn. Stowarz. Patriotycznego
      4. Bielerzewska Daria lekarz rodzinny
      5. Bielerzewski Andrzej radny Poznania
      6. Billert Andrzej pracownik samorządowy
      7. Broński Mieczysław leśnik
      8. Cegłowska Katarzyna studentka AR w Poznaniu
      9. Chudobiecki Jan nauczyciel akademicki AR, samorządowiec
      10. Chwalczuk Agnieszka studentka UAM
      11. Ciesielski Ryszard biznesmen
      12. Dera Roman prezes Wielkopolskiego Zrzeszenia Handlu i Usług.
      13. Dziel Jaromir prezydent Gniezna
      14. Galus Adam student z Gniezna
      15. Gaweł Robert przewodniczący Rady Gniezna
      16. Gawłowski Bartosz student z Gniezna
      17. Grobelny Ryszard radny Poznania
      18. Grocki Grzegorz handlowiec z Poznania
      19. Grzybowski Andrzej radny Poznania
      20. Grzybowski Andrzej nauczyciel akademicki Politechniki Poznańskiej
      21. Guzowski Florian radny gminy Wałcz
      22. Jarmułowicz - Chwiedorowicz Tadeusz radny Poznania
      23. Jaworska - Matylla Alina nauczyciel
      24. Judka Kacper student AM w Poznaniu
      25. Jurga Grzegorz samorządowiec
      26. Kaczmarek Jerzy Kazimierz prezes Poznańskiego Stowarzyszenia
      Patriotycznego
      27. Kaczmarek Janusz dyr. szkoły
      28. Kałek Grażyna prezes Centrum Wolontariatu w Poznaniu
      29. Kałek Włodzimierz "Poznaniak 2003 Roku"
      30. Kańska Danuta samorządowiec z Poznania
      31. Kapuściński Janusz samorządowiec, stow. "Nasz Dom"
      32. Karbowniczek Robert Zarząd Główny Związku Sybiraków
      33. Karwacki Marian poeta
      34. Kilanowski Wojciech wójt gminy Kiszkowo
      35. Klarzyński Leszek dyrektor w administracji samorządowej
      36. Klepka Paweł Leszek były wiceprezydent Poznania
      37. Komasa Henryk przedsiębiorca z Poznania
      38. Kretkowska Katarzyna radna Poznania
      39. Kręglewski Wojciech przedsiębiorca, radny Poznania
      40. Krugiełka Zbyszek przewodniczący Rady Miejskiej Murowanej Gośliny
      41. Krzyżyński Krzysztof samorządowiec
      42. Kulesza Wojciech radny powiatu wałeckiego
      43. Kuźniak Piotr muzyk, wokalista zespołu TRUBADURZY
      44. Kwiatkowski Piotr samorządowiec
      45. Kwiatkowski Stefan samorządowiec
      46. Lipiński Dariusz wiceprzewodniczący Rady Poznania
      47. Lisiecka Grażyna dyrektor w administracji samorządowej
      48. Lisiecki Wojciech samorządowiec
      49. Lósa Stanisław samorządowiec
      50. Łagoda Michał radca prawny z Poznania
      51. Łączkowski Paweł nauczyciel akademicki UAM, wicepremier w rządzie H.
      Suchockiej
      52. Łeszyk Adela samorządowiec
      53. Łęcki Tomasz burmistrz Murowanej Gośliny
      54. Maćkowiak Stanisław samorządowiec
      55. Maliczak Wojciech księgowy
      56. Marek Michał emeryt z Poznania
      57. Matysiak Kazimiera samorządowiec
      58. Matysko Tadeusz lekarz z Piły
      59. Michalak Roman samorządowiec
      60. Mikuła Łukasz student UAM
      61. Milewski Jan Dominik emeryt z Łęczycy k/ Poznania
      62. Morkowski Przemysław przew stow. "Nasz Dom"
      63. Nickel Grzegorz przedsiębiorca
      64. Nowaczyński Jan samorządowiec
      65. Nowak Marian emeryt z Poznania
      66. Nowak - Falkiewicz Przemysław przedsiębiorca
      67. Odzimek Antoni wiceprezes Izby Rzemieślniczej
      68. Olejnik Danuta pracownik naukowy AR w Poznaniu
      69. Orlikowska Bożena sołtys wsi Płytnica (pow. Złotowski)
      70. Osowski Maciej student
      71. Pałasz Kazimierz prezydent Konina
      72. Pawuła Andrzej geolog
      73. Plewa Eugeniusz samorządowiec
      74. Południkiewicz Jarosław przedsiębiorca
      75. Porawski Andrzej radny Poznania , dyr. Związku Miast Polskich
      76. Poszwa Sławomir radny sejmiku wielkopolskiego
      77. Prawniczak Roman samorządowiec z Poznania
      78. Prominski Eugeniusz samorządowiec
      79. Pudelski Józef przedsiębiorca z Poznania
      80. Radomski Andrzej sekretarz starostwa w Pile
      81. Ratajczak Ludwik prezydent stow. Ruch Regionalny Wielkopolan
      82. Ratajczak Piotr przedsiębiorca
      83. Rączkiewicz Tadeusz radny Śremu
      84. Rdesiński Filip student UAM
      85. Regen Stanisław samorządowiec
      86. Roban Henryka emeryt z Poznania
      87. Roban Józef emeryt z Poznania
      88. Rożyński Paweł samorządowiec
      89. Rutkowski Marcin informatyk z Poznania
      90. Rybacka Irena nauczyciel akademicki UAM
      91. Rybacki Edward przedsiębiorca
      92. Rybak Jan dyrektor domu pomocy społecznej
      93. Sadowska Barbara dyr. szkoły Kofeda w Poznaniu
      94. Sadowska Krystyna psycholog, samorządowiec
      95. Sadowski Tomasz założyciel Fundacji Barka
      96. Sarna Piotr nauczyciel akademicki
      97. Schmidt Szymon księgowy
      98. Skarżewski Jacek samorządowiec
      99. Słupczyński Mikołaj przedsiębiorca
      100. Smykowski Erwin emeryt z Poznania
      101. Suwiczak Krystyna Maria poeta - dziennikarz Poznań
      102. Szczepankiewicz Halina przew. Rady Gminy w Człopie, dyr. szpitala
      103. Szuba Maciej właściciel biura ochrony z Poznania
      104. Szymański Marian menadżer z Poznania
      105. Szymański Leonard poseł I kadencji Sejmu RP z Poznania
      106. Szymański Jerzy doradca finansowy z Poznania
      107. Szymański Józef ekonomista
      108. Szymański Andrzej przedsiębiorca, samorządowiec
      109. Ścieszka Eleonora przewodnicząca Rady Nowego Tomyśla
      110. Tamm Stanisław były wojewoda wielkopolski
      111. Tarnowski Michał emeryt z Poznania
      112. Tomczak Janusz, Bogdan emeryt z Poznania
      113. Tukałło Konstanty prof. Akademi Medycznej w Poznaniu
      114. Tupalski Józef emeryt z Poznania
      115. Urbańczak Włodzimierz, A przedsiębiorca, samorządowiec, koordynator
      KKR
      116. Wankiewicz Bogdan vice starosta wałecki
      117. Wawrowski Stanisław handlowiec, samorządowiec
      118. Wechmann Krystyna przew. stow. Amazonki
      119. Wentland Aleksander samorządowiec
      120. Wilamowski Franciszek lekarz
      121. Wiśniewski Roman radny miasta Wałcza
      122. Wodniczak Krzysztof redaktor
      123. Wołczyński Bogdan prezes stow. Polska Klasa Średnia
      124. Wożny Zbyszek samorządowiec
      125. Zięba Małgorzata samorządowiec


      22. Komitet Referendalny w Bialej Podlaskiej
      Adam Abramowicz - mail: adama@..., Biała Podlaska ul. Rogińskiego 13,
      tel. 083-343-15-54; 0601-945-334
      Marek Jałtuszewski - Kol. Grabanów 49, 0696-381-000, mail: upr-bp@...
      Ryszard Gałązka 21-500 Biała podlaska, tel. 083-344-12-91
      Zbigniew Krzak B.Podlaska ul. Piaskowa 16/6; tel. 083/344-05-64; mail:
      bush@...

      23. Małopolski Komitet Referendalny
      Roman Jewuła - członek Zarządu Regionu Małopolska NSZZ Solidarność,
      Delegatura w Tarnowie
      Andrzej Olejnik - członek Zarządu Regionu Małopolska NSZZ Solidarność,
      Delegatura w Tarnowie, prezes Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego
      "Sokół-Świat Pracy"

      Katarzyna Turek-Fornelska - przewodnicząca Zarządu Regionu Małopolskiego
      Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, Kraków
      Jacek Kawecki - przewodniczący Zarządu Oddziału Terenowego w Tarnowie OZZL

      Grazyna Gaj - przewodnicząca Zarządu Regionu Małopolskiego Ogólnopolskiego
      Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, wiceprzewodnicząca Zarządu
      Regionu Małopolskiego Federacji Związków Zawodowych, Kraków
      (Forum ZZ zrzesza kilkanaście związków zawodowych m.in. pielęgniarki,
      kierowców, kolejarzy, policjantów, pocztowców, ciepłowników, pracowników
      ruchu ciągłego)
      Kamila Wilczyńska - Przewodnicząca Zarządu Oddziału w Tarnowie OZZPiP

      Józef Gądek - wójt Gminy Skrzyszów
      Janusz Krakowski - wiceprzewodniczący Rady Parafialnej, Tarnów
      Krzysztof Nowak - Przewodniczący Rady Osiedla Gminy Miasta Tarnów
      Wacław Prażuch - prezes Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, Tarnów
      Krzysztof Szmid - przedstawiciel w Tarnowie Krajowego Komitetu
      Referendalnego
      i Ruchu na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych

      Komitet ma siedzibę w Polskim Towarzystwie Gimnastycznym Sokół-Świat Pracy,
      33-100 Tarnów, ul. Gomoły 15
      Koordynator: Krzysztof Szmid,
      tel. (014) 6331285,
      kom. 607 140507,
      e-mail szmi@...
    Your message has been successfully submitted and would be delivered to recipients shortly.