Loading ...
Sorry, an error occurred while loading the content.

سياسي تركي كبير ينوي صلاة العيد في مسجد النور الكبير وسط كركوك

Expand Messages
 • (no author)
  سياسي تركي كبير ينوي صلاة العيد في مسجد النور الكبير وسط كركوك صرح مسؤول مكتب حزب
  Message 1 of 1 , Jul 10, 2012
  • 0 Attachment

   سياسي تركي كبير ينوي صلاة العيد في مسجد النور الكبير وسط كركوك

   صرح مسؤول مكتب حزب الحركة الوطنية التركية اليوم بأن رئيس الحزب دولت باغجلي سيزور مدينة كركوك في يوم عيد الفطر المبارك لأداء صلاة العيد في مسجد النور الكبير بمدينة كركوك التركمانية العراقية.
   وصرح المكتب الإعلامي في بيان صحفي، وتلقت مركز الإعلام التركماني العراقي نسخة منه، بأن رئيس حزب الحركة الوطنية التركية دولت باغجلي سيقوم بزيارة مدينة كركوك لدعم حزبه الأخوة التركمان في الموصل وكركوك وبقية المناطق التركمانية ( توركمن ايلي) مبينا بأنهم في وجدان منتسيبي الحزب وأنهم لن ينسونهم وسوف يدعمون قضيتهم العادلة في تحقيق مصيرهم واثبات حقوقهم الشرعية في بلدهم وأراضيهم الموروثة تاريخيا لأجدادهم أصحاب الدول والإمارت والإمبراطوريات، وتأتي هذا الدعم من أجل احقاق المسيرة التركمانية نحو بر الخلاص من التهميش القسري والظلم الحاصل في حقهم من قبل الأنظمة الحاكمة في العراق.
   ومن أجل ذلك سيقوم رئيس حزب الحركة الوطنية التركية دولت باغجلي بزيارة مدينة كركوك وأداء صلاة عيد الفطر المبارك في الجامع النور الكبير بمنطقة طريق بغداد وسط مدينة كركوك لإيصال رسالة واضحة الى الشعب التركي والتركماني بأنهم لم ينسونهم وسيدعمون قضيتهم من أجل تقرير مصيرهم واثبات وجودهم القومي في منطقة الشرق الأوسط.
   ونوافيكم لاحقا بآخر التطورات حول هذه الزيارة التاريخية المرتقبة.
   مركز الإعلام التركماني العراقي
   ITMC

   MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ramazan Bayramı namazını Kerkük'te kılacağ

   MHP Genel Merkezi tarafından EtikHaber'e yapılan özel açıklamada geçtiğimiz günlerde Balkanlarda Evlad-ı Fatihan'la buluşan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, bu kez de Ramazan Bayramında, bayram namazını Kerkük'te kılacağı bildirildi.
   MHP Genel Merkezi tarafından EtikHaber'e yapılan özel açıklama şu şekilde:
   Milliyetçi Hareket Partisi'nin Türkmen varlığına yönelik hassasiyet düzeyi yüksek ilgi ve yakınlığı herkesçe bilinmektedir.
   Bu kapsamda yıllardan beridir, bilhassa aziz milletimizin gönlünde ve vicdanında milli sembol olarak müstesna yerleri bulunan Kerkük ve Musul Türkmenlerinin hak ve beklentileri yüksek sesle dillendirilmiştir.
   Nitekim Kerkük ve Musul gerçeğinin ve bu Türkmen illerinin kabaran sorunlarının Türk ve Dünya gündemine getirilmesi maksadıyla yoğun bir çaba sarfedilmiştir.
   Bu itibarla Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Kerkük'e giderek Türkmen kardeşlerimizle doğrudan temas kurmayı kararlaştırmış ve bu konudaki gerekli hazırlıkların yapılması talimatını vermiştir.
   Mübarek Ramazan ayının bitiminden bir gün sonra idrak edilecek olan Bayram Namazı'nı ‘Kerkük Nur El Kebir Camii'nde kılmak için gerekli girişimler başlatılmıştır.
   İlerleyen süreçte konuyla ilgili gelişmelerden aziz milletimiz detaylı olarak bilgilendirilecektir.

   Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)

   مركز الإعلام التركماني العراقي

   ITMC

   IRAQI TURKMEN MEDIA CENTRE


   facebook.com/TurkmenMedia

   facebook.com/TurkmenMedia2   http://groups. yahoo.com/ group/kerkuk

    كركوك - العراق
   Kerkuk - IRAQ

    

   ITMC @ 2012 

    
  Your message has been successfully submitted and would be delivered to recipients shortly.