Loading ...
Sorry, an error occurred while loading the content.
 

tüm müzik severlerin başı sağolsun

Expand Messages
 • orhan tuna
  http://www.youtube.com/watch?v=2uYrmYXsujI Pavarotti öldü... İtalyan tenor Luciano Pavarotti’nin öldüğü açıklandı. Pavarotti’nin menajeri Terri
  Message 1 of 1 , Sep 5, 2007
    
   Pavarotti öldü...
          İtalyan tenor Luciano Pavarotti’nin öldüğü açıklandı.
         Pavarotti’nin menajeri Terri Robson, geçen yıl pankreas kanseri olduğu anlaşılan ünlü sanatçının bugün erken saatlerde öldüğünü söyledi.
         Bazı çevreler tarafından kuşağının en büyük opera sanatçısı olarak gösterilen Pavarotti 71 yaşındaydı.
        
         ÖZGEÇMİŞİ
         Modern (Opera) dönemindeki en önemli ses sanatçılarından Pavarotti 1935’te İtalya, Modena’da doğdu. İlk müzik deneyimini şehrindeki koroda,
         babası Fernando ile yaşadı. Delikanlıyken, babasıyla Gioachino Rossini adlı koroyla Galler’e gitti. Llangollen uluslararası şarkı söyleme yarışmasında birinci oldu ve bu onu bir tenor olmak konusunda hırslandırdı.
         Aslında bir öğretmen olmak için yetiştirilen Pavarotti, Arrgio Pola ve Ettore Campogallianni tarafından aldığı derslerle Concorso İnternazionale adlı ödülü 1961 yılında kazandı ve opera dalındaki başlangıcını bir tiyatro salonunda La Boheme eseri ile aynı yılın 29 Nisanında yaptı.
         Bundan sonra Güney ve Kuzey Amerika, Asya, Afrika, Avrupa ve Avustralya’da birçok kez konser verdi. Ayrıca bu ona Dünyanın birçok yerinde konser veren 3 tenordan biri olma gibi bir mevki sağladı. Ardından Modena’da genç şarkıcıları eğitecek bir okul açtı.
         "Şu zamana kadar gelmiş geçmiş şüphesiz en önemli tenor" olarak nitelendirilen Pavarotti, pankreas kanseri nedeniyle yaklaşık bir yıl önce ABD’de ameliyat edilmişti. Pavarotti, bir süre önce de Modena’da hastaneye kaldırılmıştı.

   --
   We've Got Your Name @ Mail.com !!!
   Get a FREE E-mail Account Today - Choose From 100+ Domains
  Your message has been successfully submitted and would be delivered to recipients shortly.