Loading ...
Sorry, an error occurred while loading the content.
 

Durbės mūšis

Expand Messages
 • Valdas
  Sveiki, ¾avi vasarģlģ su savo ¹ventģmis ir festivaliais :) . Yra ir kitł reik¹mingł progł. Liepos 13 d. sueina 750 metł, kaip suvienytos ¾emaičił
  Message 1 of 1 , Jul 2 1:25 PM
   Sveiki,
   žavi vasarėlė su savo šventėmis ir festivaliais :) .
   Yra ir kitų reikšmingų progų. Liepos 13 d. sueina 750 metų, kaip suvienytos žemaičių pajėgos, remiamos kuršių, sutriuškino Europos kryžiaunykus ties Durbe. Tai labai reikšminga pergalė, apsaugojusi ilgam Lietuvos sienas, davusi valstybei sustiprėti. Tai tarsi atspirties taškas mūsų nepriklausomybės siekiams.
   Žinia, dabartinė valdžia ignoruoja šią svarbią datą. Tačiau liaudis jau nebe ta, kad taikstytųsi su valdžios neįgalumu: rengiasi paminėti šią pergalę; vienok folkloro ansambliai kaip ir lieka nuošalėje. Kas geriau gali perteikti senąją dvasią, jei ne mes? Kur mūsų galingos karinės dainos?
   Kviečiu visus folkloro ansamblius liepos 13 dienos vakarą, susirinkus ant piliakalnių, alkakalnių, užlieti Lietuvą dainos galybe.
   Norinčius ir galinčius, kviečiu atvykti į Kelmės rajoną,  prie Kražių. Čia didžiausiame Lietuvos alkakalnyje, apaugusiame ąžuolais - Medžiokalnyje dainuosime ir šoksime- džiugiai minėsime žemaičių vienybę ir galybę. Šią nuostabią vietą derėtų aplankyti kiekvienam lietuviui- čia miškų deivės Medeinės buveinė, čia buvo ištartas jos svarbus priminimas: "Jei iškirsit miškus, nebeliks Lietuvos". Šventę planuojam vakarop, bus ir įvairių atrakcijų: galima bus pajodinėti žemaičių žemaūgiais arkliais- žemaitukais, pašaudyti iš lankų, tad čia gerus įspūdžius patirs ir Jūsų vaikai.
   Mielai kviečiam jungtis, nes tik kaip Durbėje susivieniję, mes būsime stiprūs ir galingi, įveiksime priešus ir negandas :) .
    
   Valdas Rutkūnas
  Your message has been successfully submitted and would be delivered to recipients shortly.