Loading ...
Sorry, an error occurred while loading the content.

Re: Esperanto Vilagxo en Usono: 1900/1990

Expand Messages
  • Neil Blonstein
    Sally Hamburgar logxis tie dum lasta jardeko kaj vidis vortarojn, flagojn ktp dum sxiaj lastaj vizitojĀ  al arkivejo en la 90aj jaroj. Nijl ... From: S eri
    Message 1 of 1 , Jul 1, 2009
    • 0 Attachment
      Sally Hamburgar logxis tie dum lasta jardeko kaj vidis 'vortarojn, flagojn ktp" dum sxiaj lastaj vizitoj  al arkivejo en la 90aj jaroj. Nijl

      --- On Tue, 6/30/09, S'eri <esperantosherry@...> wrote:

      From: S'eri <esperantosherry@...>
      Subject: Re: Esperanto Vilagxo en Usono: 1900
      To: "Neil Blonstein" <neil_nachum@...>, "E James Lieberman" <ejl@...>, "David R Gaines" <davidrgaines@...>, "Ulrich Becker" <uxbecker@...>, "Jeff Blakeslee" <jblakeslee@...>, "Arturo Bonetti" <artbone63@...>, "Thomas Eccardt" <teccardt@...>, "Stuart Green" <jgreenyus@...>, "Pierre Jelenc" <rcpj@...>, jimmedrano@..., "Pam Lieber" <liberperlo@...>, "Carlos Ortiz" <ceortiz@...>, "Scott Page" <swpage24@...>, "Maki Sano" <makisano@...>, "Melinda Schroeder" <linny_lucy@...>, "Sofiya Sonia Soskina" <ssoskina@...>, "Arnold Victor" <arvimide@...>, "Allan Boschen" <allanboschen@...>, "Charilie" <cxarli@...>, dencxjo@..., "Steven Farrington" <stevenfarrington@...>, "Eric Felker" <ejfelker@...>, globuuloj@..., "Ron Glossop" <rglossop@...>, "Sue Good" <sue@...>, "Tara Gregers" <gregers03@...>, "Dorothy Jean Holland" <dorothyjeanh@...>, "Jerry Johnson" <jerrygjohnson@...>, "Karen Edyth" <karedyth@...>, "Sally Lawton" <slaw-o@...>, "Marta" <garymar2000@...>, "Rick Miller" <rdmiller3@...>, "Maria Murphy" <winson148@...>, neal@..., "Chris Nelson" <music@...>, "Orlando Raola" <oraola@...>, "Robert Read" <read@...>, "Mato Spekulj" <mspekulj@...>, "Julie Spickler" <pjspickler@...>, "Stecxjo Swichow" <schwichs@...>
      Cc: "Esperanto-USA" <eusa@...>
      Date: Tuesday, June 30, 2009, 2:43 PM

      GOOGLE:  arden delaware history
       
      http://www.hsd.org/Lib_ArdenExhibit.htm   Sed ne havas "Esperanto"n
       
      http://en.wikipedia.org/wiki/Arden,_Delaware  Ankau ne havas "Esperanto"n
       
      http://search.dca.net/cgi-bin/htsearch   "Search" ne trovis "Esperanto"n
       
      Cxu iu havas (eble Esp.-USA arkivoj?) adreslisto da membroj en la tiama nacia organizo de Esperanto en 1900?  Eble la nomo(j) de membro(j) en Delaware helpus. 
       
      Sherry
       
      Dum Unitara Kongreso, Junio 2009, mi ekkonis lokan (novjorkan) unitarinon, Sally Hamburger,  kiu deklaras ke sxi ja logxis en esperanta vilagxo. La vilagxo estis fondinta de esperantistoj cxirkau 1900 en Sxtato Delaware (Delevaro?) kaj gxis antau;' kelkaj jaroj posedis plurajn esperantajxojn en gxia biblioteko/arkivo. La nomo de la planita sociema vilagxo estas ARDEN, kaj informoj versxajne estas ie troveblaj cxe la reto, sed mi ankorau' ne kontrolis. Cxu Esperanto vorto (arden?) Nijl
       

    Your message has been successfully submitted and would be delivered to recipients shortly.