Loading ...
Sorry, an error occurred while loading the content.
 

Kviečiame į Rasos šventę

Expand Messages
 • Valdas
  Nuo Penktadienis 18:00 val. iki Šeštadienis 10:00 val. Graužikų kalnas, Kelmės raj. Trumpa programa: -vainikų pynimas -saulės palydėjimas -šventinis
  Message 1 of 1 , Jun 21, 2012

   Nuo Penktadienis 18:00 val. iki Šeštadienis 10:00 val.

   Graužikų kalnas, Kelmės raj.

   Trumpa programa:

   -vainikų pynimas

   -saulės palydėjimas

   -šventinis aukuras

   -vaišės

   -šokiai ir dainos

   -ugninės eisenos

   -šokinėjimai per laužą

   -saulės pasitikimas

    

   Nuvykimas:Važiuoti nuo Kelmės Užvenčio kryptimi. Prieš 5km stulpelį sukti į dešinę. Pavažiavus 2km Graužikų kaimo viduryje sankryžoje sukti į dešinę ir užvažiuoti į kalno papėdę prie mokyklos.

    

    

   Kas neturite transporto, nuo Kelmės pavežėsime. Iš anksto kreiptis į Lauryną: 862289862

   Būtina dalyvavimo registracija fb arba el paštu, telefonu:

   valdasr@... , 868793385

    

   Pilna programa:

    

   Tai šventė, kai žmonės drauge trumpiausią metų naktį praleidžia pagerbdami Gamtą ir Saulę, tuo pačiu ilgam pasikraudami gyvenimui energijos. Tik išbuvus visame šventės vyksme, galima atrasti paparčio žiedą ir sužinoti svarbiausią gyvenimo paslaptį. Folkloro ansamblis „Knituva“ kviečia ir jus švęsti trumpiausios nakties kartu Kelmės rajone ant Graužikų kalno. Iki pat Saulės patekėjimo vienas paskui kitą sekantys veiksmai, susirinkusių geranoriškumas, vadovaujančiųjų išmanymas sukurs didžiąją Rasos šventę.

   Galima rinktis į šventės vietą nuo pačio ryto birželio 22 d. . Pabūti kuo ilgiau tyrame ore, kai visa gamta kupa žolynų energija- tikra atgaiva. Pridėsime savo ranką, širdį ir šviesias mintis, kad įstabus Graužikų kalnas su trijų terasų aikštėmis, didžiausiu Lietuvos aukuru, šimtamečiais ąžuolais ir daugiakamieniemis liepomis, priimtų mus ir atvertų turtingą savo apylinkių pasaulį. Ruošime apeigų ir šokių aikšteles, pririnksime malkų aukurui ir vakaronės laužui, kabinsime supynes. Atsivežti įrankiai pagreitins veiksmą. Tradiciškai į šventę atsiveža po akmenį, kuriuo padidina aukurą kalno viršūnėje, taip kalnas mieliau priima žmones.

   Nuo pietų- didysis vainikų pynimas- gėlių girliandos papuoš šventę, vainikai- merginų ir moterų galvas, ąžuolo lapų vainikai- vaikinų ir vyrų galvas.         

   Šventės metu tvirtai apsisprendę bus įšventinami į romuvius. Turėti žalvarinę segę, kad primintų įsimintiną dieną.

   20val.- šventės pradžia- vartų pasisveikinimo sutartinė- susidraugausime ir susitelksime į artimos bendruomenės būrį.

   Kupoliavimas- tyloje, kas devynis žingsnius surinksime devynių lauko gėlių kupuolę, pagal kurią žolininkės nusakys jus laukiančius metus.

   Dainomis ir sutartinėmis palydėsime besileidžiančią Saulę ir įkursime aukurą. Dalinsimės šventine duona, užgersime gira, linkėdami artimiems gerų išsipildymų, ratas sujungs ir sustiprins mūsų linkėjimus.         Prie suneštinių vaišių stalo su geromis mintimis, ragausime šeimininkių sūrius, šviežias gamtos gėrybes ir kitus gardumynus. Gaivinsimės gira, sula ir kitais gaiviais gėrimais.

   Šventės metu apseisime be alkoholio ir kvaišalų, nes tam ir yra šventė, kad suptų spindintys veidai, ilgam išliktų geri prisiminimai, sukauptume jėgų gyvenimui.

   Įsisuksime į pašėlusius lietuviškus šokius. Vaikinai pašokdins visas merginas ir moteris, šios atsidėkos spindinčiomis šypsenomis- ir įsivyraus laimė.

   Šventės metu, supantis tarp dviejų ąžuolų, pajusime apsivalymo oru džiaugsmą.

   Vidurnaktyje stiprinsime moteriškas ir vyriškas galias- merginos šoks aplink aukurą, vaikinai- aplink Kupolę. Tvirtybės semsimės iš ąžuolo, lankstumo- iš liepos.

   Į vakarus, paskui nusileidusią Saulę paleisime degantį Saulės ratą, iš jo riedėjimo sužinosime, kokie laukia mūsų metai.

   Ežere, iš vakarų į rytus, vainiko apsuptą, perplukdysime Saulės ugnį, kad rytuose ji vėl užtekėtų.

   Atsigėrę karštos arbatos, patrauksime į Gineikius, jėgų semsimės ant devynjėgės kalvos apglėbę aukuro akmenį. Devyni aidai mums suteiks devynias jėgas.

   Švintant suksime ratelius, žaisime žaidimus. Poros sustiprins savo sąjungą kartu peršokdami per ugnį.

   Saulės patekėjimą sutiksime džiaugsmingai šokdami ir dainuodami. Išsimaudę išsiprausę žolių rasoje, užmigsime palapinėse palaimintu miegu.

   Į namus parsivešime gamtos sveikatos, šokių draugystės, Saulės energijos, Rasos gaivos. Šventę visus metus primins garbingoje vietoje kabantis šventinis vainikas- darnos, amžinumo ir lamės simbolis.

   Šventės poveikis kiekvienam bus tuo didesnis, kuo labiau visi įsitrauks į šventinį vyksmą, todėl čia nebus žiūrovų- visi dalyvaus bendru ritmu. Tad verta pasistengti. Šventės apranga- tautiniai rūbai, kas neturės, stengtis apsirengti baltais, šviesiais rūbais, būtinai apvainikuoti galvas.

   Turėti: vaišių su indais bendram šventiniam stalui, siūlų vainikams, įrankių talkai, deglų, palapinę, miegmaišį, šiltesnių rūbų paryčiams, jei blogas oras- apsaugą nuo lietaus. Būtinai- geranorišką nuotaiką .

   Atsivežti muzikos instrumentus, pasimokyti Rasos šventės dainų.

    

   Valdas

  Your message has been successfully submitted and would be delivered to recipients shortly.