Loading ...
Sorry, an error occurred while loading the content.
 

Suklegos

Expand Messages
 • Arturas
  Tarptautinis tradicinio ir šiuolaikinio folkloro festivalis „Suklegos“ Rugsėjo 26-28 dienomis kartu su išlekiančiais paukščiais Kaune klegės
  Message 1 of 1 , Sep 4, 2008

   Tarptautinis tradicinio ir šiuolaikinio folkloro festivalis „Suklegos“
   Rugsėjo 26-28 dienomis kartu su išlekiančiais paukščiais Kaune klegės tarptautinis tradicinio ir šiuolaikinio folkloro festivalis „Suklegos“. Festivalis per savo gyvavimo dešimtmetį tapo žinomas ne tik Lietuvos, bet ir užsienio modernaus folkloro mėgėjams. Turėdamas dvi dedamąsias - tradicinę ir moderniąją - festivalis puikiai reprezentuoja tiek Kauno miestą, tiek apskritai prigimtinę Lietuvos kultūrą. Pernai atgijęs šiemet festivalis pasiūlys net tris įvairių folklorinių improvizacijų ir eksperimentinės muzikos koncertus.
   Rugsėjo 26 dieną 18 val. organizatoriai kviečia į Kauno Ryšių ir istorijos muziejų pasiklausyti ramesnės muzikos. Išgirsite vieno geriausių Kauno folkloro ansamblių „Lokysta“ atliekamų žemaitiškų dainų iš ruošiamos naujos kompaktinės plokštelės. Apeigų folkloro grupės „Kūlgrinda“ atliekamos sutartinės susilies su indiškais ritmais pulsuojančia tabla. Įspūdingus garsus įvairiais dambreliais leis menininkas Egidijus Darulis iš Ukmergės. Vakaro programoje įvairias improvizacijas taip pat gros ir dainuos daugiametė festivalio dalyvė - „Keisto folkloro grupė“.
   Rugsėjo 27 dieną 18 val. šeštadienį VDU didžiojoje salėje vyks „Suklegų“ svečių koncertas, kuris nustebins žiūrovus užsienio grupėmis. Koncerte taip pat pasirodys viena geriausių Lietuvoje šiuolaikinio folkloro grupių iš Vilniaus „Atalyja“, kuri pristatys kūrinius iš naujausios savo plokštelės „Saula Riduolėla“. Grupė „Virre“ iš Estijos viešės festivalyje pirmą kartą ir žada žiūrovus nustebinti savo eksperimentine ritmine jausminga muzika. Jau spėjusi pagarsėti Lietuvoje grupė „Auli“ iš Latvijos nepaliks nei vieno abejingo dūdmaišių ir būgnų muzikai. Koncertą vainikuos grupė iš Lenkijos ” Orkiestra sw. Mikolaja“. Jie stebins ne tik jausminga muzika, bet ir instrumentų gausa, autentiškais balsais.
   Rugsėjo 28 dieną 16 val. į Kauno ryšių istorijos kiemelį sugužės jaunimo grupės. Jau ne pirmą kartą festivalyje dalyvaus Kaunos Jėzuitų gimnazijos grupė “Ale va” bei Rasos gimnazijos folkloro grupė. Folkloro grupė iš Kaišiadorių vadovaujama Česlovo Kriščiūno pristatys naujausią savo šiuolaikinio folkloro programą. Vėliau kiemelį užlies elektroninės muzikos garsais perpintų sutartinių projektas “Sutartinės party”. Tai vienas ryškiausių kompozitorių Lino Rimšos ir Lino Paulauskio eksperimentinių projektų, jungiantis sutartines su elektronine muzika ir džiazo elementais. Festivalis užsibaigs liksmais šokiais su kapela „Lipk ant sienų“.

    
   Artūras Sinkevičius
   +370 683 93 786
    

   No virus found in this outgoing message.
   Checked by AVG.
   Version: 7.5.524 / Virus Database: 270.6.16/1650 - Release Date: 2008.09.03 16:13

  Your message has been successfully submitted and would be delivered to recipients shortly.