Loading ...
Sorry, an error occurred while loading the content.
 

Moshaverane Obama va Moshaverane Ahmadi Nejhad ...

Expand Messages
 • hamidi
  برنده نوبل فیزیک، مشاور اوباما شد انتخاب برنده نوبل فیزیک ۱۹۹۷ به سمت مشاور حوزه انرژی
  Message 1 of 1 , Dec 22, 2008

   برنده نوبل فیزیک، مشاور اوباما شد

   انتخاب برنده نوبل فیزیک ۱۹۹۷ به سمت مشاور حوزه انرژی باراک اوباما مورد توجه وسیع رسانه‌ها قرار گرفته است. بسیاری از رسانه‌ها با شرح و تفسیر از انتخاب استیون چو استقبال کرده‌اند.

   شبکه خبری سی‌ان‌ان خبر داده که استیون چو، مدیر آزمایشگاه ملی برکلی در دانشگاه کالیفرنیا به سمت مشاور باراک اوباما انتخاب شده است.

   وی از سال ۲۰۰۴ چنین سمتی را بر عهده داشت که چهار هزار کارمند با بودجه‌ای بالغ بر ۵۶۰ میلیون دلار در اختیار داشت و روی انرژی‌های طبیعی از جمله انرژی خورشید کار می‌کرد.

   او در طرح‌هایش سعی دارد از انرژی‌های جدید سوختی را تولید کند که قابل برگشت به طبیعت باشد و به محیط زیست خسارت نزند. روزنامه نیویورک‌تایمز انتخاب وی را به این سمت ستوده و آن را انتخابی بی‌عیب و نقص دانسته است.

   استیون چو در سال ۱۹۸۴ در سنت‌لوئیز آمریکا به دنیا آمد. او نسل دوم چینی‌هایی محسوب می‌شود که به آمریکا آمده‌اند و اکنون به میان‌سالی رسیده است.

   استیون چو در دانشگاه روچستر و دانشگاه برکلی در رشته فیزیک تحصیل کرد. پس از ‌که در سال ۱۹۷۶ از دانشگاه برکلی کالیفرنیا درجه دکترا دریافت کرد، دو سال در همان دانشگاه به تحقیق پرداخت.

   سپس به آزمایشگاه‌های بل پیوست و در ۱۹۸۷ استاد فیزیک در دانشگاه استنفورد شد. از سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۳‌،‌ رییس دانشکده فیزیک در استنفورد بود.

   او اکنون به عنوان یک دانشمند سرشناس در فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی به حساب می‌آید. او اولین چینی آمریکایی است که وارد کابینه دولت می‌شود.

    

    

  Your message has been successfully submitted and would be delivered to recipients shortly.