Loading ...
Sorry, an error occurred while loading the content.
 

Kürt Vatandaşlarımıza Haksızlık Yapıl ıyor

Expand Messages
 • Dr.Ahmet Hamdi Kepekçi
  Kürt Vatandaşlarımıza Haksızlık Yapılıyor Son günlerde hükümet tarafından ortaya atılan ’Kürt sorunu’, ’Güneydoğu sorunu’,  ’Kürt
  Message 1 of 1 , Jul 30, 2009
   Kürt Vatandaşlarımıza Haksızlık Yapılıyor

   Son günlerde hükümet tarafından ortaya atılan ’Kürt sorunu’, ’Güneydoğu sorunu’,  ’Kürt açılımı’  yaklaşımlarının milletimize bedel ödeten, can ve mal kaybına yol açan terör sorunu ile birlikte dile getirilmesi, Kürt kökenli vatandaşlarımıza yapılan bir haksızlıktır. Bir kere teşhis yanlış konmaktadır. Bu memlekette Kürt sorunu yoktur, bu memlekette Türk sorunu yoktur, bu memlekette Laz sorunu, Çerkez sorunu yoktur; bu memlekette terör sorunu vardır.

   Millet olarak bizim bir arada yaşama sorunumuz olmamıştır, olamaz da. Biz aramızda kız alıp kız vermişiz. Asırladır aynı inancı aynı idealleri paylaşmışız, bu kadar yaşanan teröre rağmen millet fertleri arasında herhangi bir sorun yoktur.

   Hükümet yarım ağızla konuşuyor. Maalesef görülmekte ki demokrasi insan hakları istismar konusu haline getirilmiştir. Hükümet demokratikleşme adımlarından ne kastettiğini acilen açıklamalıdır. AKP parti programı ve açıklamalarında yakalanan ivme olsa olsa terör ivmesidir. Bu hükümet döneminde terör atağı kalkmıştır. 

   Terör problemini çözecek projesi olan tek parti BTP dir. Terörle mücadelede askeri çözümün yanı sıra sayın genel başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş beye ait olan Milli Ekonomi Modelinin uygulaması ile vatandaşlık maaşı ile çözüm getirilir. Esas çözüm Milli Ekonomi Modelinin uygulaması olan Sosyal Devlet Milli Devlet projesi ile ortaya konabilir. İşte o zaman aile bireyleri bir fertlerinin dağa çıkmasına müsaade etmez. Devlet vatandaşına evlat olarak sahip çıkar; vatandaş devletine Baba devlet olarak sahip çıkar.

   BTP olarak atacağımız ikinci adım özellikle güneydoğuya yönelik ciddi bir eğitim seferberliği olacaktır. Kendi kültürümüz, örfümüz, geleneklerimiz kısacası bizi biz yapan değerlerimiz milletimize sevdirilecektir.

   Temin edilen birlik sonucunda millet olarak arzu edilen hür, demokrat ve insan haklarının doya doya yaşanacağı günlere ulaşılacaktır.

   “Girmeden tefrika bir millete düşman giremez,
   toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez.”

   Dr. Ahmet Hamdi KEPEKÇİ

   - http://www.ahmethamdikepekci.com
   - http://www.yenimesaj.com.tr
   - http://www.tibder.org
   - http://www.kilispostasi.com
   - http://www.icmal.com


  Your message has been successfully submitted and would be delivered to recipients shortly.