Loading ...
Sorry, an error occurred while loading the content.

Pavasariniai linkėjimai lietuviškai

Expand Messages
 • Valdas
  Atsiprašau, vėl buvo nušokusi koduotė- išverčiu į lietuvių raštą. :) Štai kaip vyko mūsų Pavasario Lygiadienis. Penktadienį 6 vakare susirinkome
  Message 1 of 1 , Mar 24, 2009
  • 0 Attachment
   Atsiprašau, vėl buvo nušokusi koduotė- išverčiu į lietuvių raštą. :)
    
   Štai kaip vyko mūsų Pavasario Lygiadienis.
   Penktadienį 6 vakare susirinkome Jautmalkės kaime Bartkų sodyboje. Nuėjome ant kalnelio, kur į vakarus tęsėsi gilus slėnis palydėti Saulės. Dainavome saulėlydžio dainas, šaukėme pempes ir „Skalsos!“. Pūtėme ragus, klausėmės aido, kuris labai ilgai aidėjo kloniais. Nutarėme, kad gera būtų sudaryti Lietuvos aidų žemėlapį .
   Po saulėlydžio po senu Perkūno medžiu - kriauše Darius skiltuvu į titnagą įskėlė ugnį ir užkūrė aukurą. Linkėdami skalsos dalinomės duona, leidom ratu kaušą, linkėdami sveikatos. Vaišinomės varškės sūriu, kurio vienas galas apvalainas- moteriškumo simbolis, o kitas vyriškas- smailus. Pradauždami margutį, kurio pusė juoda, pusė balta, išleidome pavasarines jėgas. Mintimis sukrovėme į skaleles visas savo negeroves, kurių norėtume atsikratyti, ir sudeginome apvalančioje ugnyje. Stebėjome ugnies šokį, degindami iš nendrių padarytus Pavasario Lygiadienio ženklus.
   Spustelėjus vakariniam šaltukui, vedini šeimininko Laimono, nešančio ugnį nuo aukuro, patraukėme į iškūrentą pirtį, kur tris valandas dainuodami ir kalbėdami prasmingus žodžius, kaitinome, garinome, vanojome savo kūnus ir sielas, kad pavasarį pasitiktumėme visapusiškai apsivalę.
   Sugužėję į sodybos svetainę, sotinome save gardžiais valgiais, gaiviais gėrimais ir skambiomis dainomis. Pavyko gerai padainuoti gyvu dainavimu- vyrai aukštai, moterys žemai- balsai susijungė viename aukštyje ir pasklido Darna .
   Po to sekė pašėlę liaudies šokiai, kurie po pirties atsipalaidavimo vėl pakėlė visų energiją, veidus nutvieskė šypsenos. Gerokai po vidurnakčio patraukėme į naktinę gamtą- miškuose ir užšalusiose pelkėse ieškojome vyriškų kadagių ir moteriškų „kačiukų“. Grįžę surišome kadagių ir „kačiukų“ šakutes raudonu gyvybės siūlu į verbas ir pasiruošėme Lygiadienio nakties miegui. Atsigulę kankliavome nurimimo-poilsio-nakties dainas ir pasinėrėme į saldų miegą.
   6 ryto pakėlėme viens kitą šventindami verbomis ir linkėdami sveikatos. Patraukėme ant aukšto kalno dainomis šokamosiomis sutartinėmis keldami Lygiadienio Saulę. Saulės pasveikinti, vertėmės iš tamsiojo žiemos pusmečio į šviesujį- vasaros.
   Sveikindami, laukus, miškus, klonius ir upelius, lydimi mus sveikinačių ryto paukščių balsų, patraukėme prie miško šaltinio, tekančio iš rytų- žinių ir išminties krašto. Gėrėme žinojimo gaivą, prausėmės išminties vėsa.
   Pagal arijų kalendorių šį rytą prasidėjo rudojo bebro metai, todėl nuėję į užšalusias pelkes ant aukštesnio už žmogų bebro namo palikome rudą margutį.
   Grįžę į sodybą, valgėme Saulės pusryčius- auksaspalvę žirnių košę ir atsiglėbesčiavę išvykome į namučius, nešdami pavasarinę darną pasauliui...
   Darnos jums!

   Valdas
  Your message has been successfully submitted and would be delivered to recipients shortly.