Loading ...
Sorry, an error occurred while loading the content.
 

Rasos šventė

Expand Messages
 • Valdas
  Rasos šventė ant Graužikų kalno Kelmės raj. birželio 25 d. Kviečiame į Rasos šventę- pačią geriausią progą pabūti gerame bičiulių būryje,
  Message 1 of 1 , Jun 6, 2011
   
   Rasos šventė ant Graužikų kalno Kelmės raj. birželio 25 d.
    
   Kviečiame į Rasos šventę- pačią geriausią progą pabūti gerame bičiulių būryje, atstatyti darną ir pasikrauti jėgų visiems metams.
   Tai šventė, kai žmonės drauge trumpiausią metų naktį praleidžia pagerbdami Gamtą ir Saulę, tuo pačiu ilgam pasikraudami gyvenimui energijos. Iki pat Saulės patekėjimo vienas paskui kitą sekantys veiksmai, susirinkusių geranoriškumas, vadovaujančiųjų išmanymas sukurs didžiąją Rasos šventę.
                Į šventės vietą galima rinktis jau 25d.nuo pietų. Pabūti kuo ilgiau tyrame ore, kai visa gamta kupa žolynų energija- tikra atgaiva.  Pridėsime savo ranką, širdį ir šviesias mintis, kad įstabus Graužikų kalnas su trijų terasų aikštėmis, didžiausiu Lietuvos aukuru, šimtamečiais ąžuolais ir daugiakamieniemis liepomis, priimtų mus ir atvertų turtingą savo apylinkių pasaulį. Ruošime apeigų ir šokių aikšteles, pririnksime malkų aukurui ir vakaronės laužui, kabinsime supynes. Atsivežti įrankiai pagreitins veiksmą. Nuo kalno atsiveria nuostabūs vaizdai į Žemaitijos kalnus: Šatriją, Girgždutę, Medvėgalį.
   Saulėlydžio horizontas už 30 km. Kalnas priklauso Vlado Putvinskio,Šauliu sąjungos įkūrėjo šeimai. Dar praeito šimtmečio pradžioje čia rinkdavosi ir kurdavo Lietuvos šviesuomenė: Žemaitė, Jonas Jablonskis,
   Povilas Višinskis. Čia buvo švenčiama Rasos šventė, į kurią atvykdavo šviesuomenė iš laikinosios sostinės Kauno. Kalną tapė Antanas Žmuidzinavičius, paveikslas kabo dailininko muziejuje Kaune.
    Tradiciškai į šventę atsiveža po akmenį, kuriuo padidina aukurą kalno viršūnėje, taip kalnas mieliau priima žmones.
    Birželio 25 d. nuo pietų- didysis vainikų pynimas- gėlių girliandos papuoš šventę, vainikai- merginų ir moterų galvas, ąžuolo lapų vainikai- vaikinų ir vyrų galvas.
    20val.- šventės pradžia- vartų pasisveikinimo sutartinė- susidraugausime ir susitelksime į artimos bendruomenės būrį.
    Kupoliavimas- tyloje, kas devynis žingsnius surinksime devynių lauko gėlių kupuolę, pagal kurią žolininkės nusakys jus laukiančius metus.
    Dainomis ir sutartinėmis palydėsime besileidžiančią Saulę ir įkursime aukurą. Dalinsimės sujungiančia duona, užgersime gira, linkėdami artimiems gerų išsipildymų, ratas sujungs ir sustiprins mūsų linkėjimus. Merginos mėtys vainikus ant  didžiosios Kupolės šakų- iš kelinto karto užkibs- už tiek metų ištekės.
    Prie suneštinių vaišių stalo su geromis mintimis, ragausime šeimininkių sūrius, šviežias gamtos gėrybes ir kitus gardumynus. Gaivinsimės gira, sula ir kitais gaiviais gėrimais.
    Šventės metu apseisime be alkoholio ir kvaišalų, nes tam ir yra šventė, kad suptų spindintys veidai, ilgam išliktų geri prisiminimai, sukauptume jėgų gyvenimui. 
    Įsisuksime į pašėlusius lietuviškus šokius, pašoksime ir latviškų bei estiškų. Vaikinai pašokdins visas merginas ir moteris, šios atsidėkos spindinčiomis šypsenomis- ir įsivyraus laimė. 
    Šventės metu, supantis tarp dviejų ąžuolų, pajusime apsivalymo oru džiaugsmą.
   Vidurnaktyje stiprinsime moteriškas ir vyriškas galias- merginos šoks aplink aukurą, vaikinai- aplink Kupolę. Tvirtybės semsimės iš ąžuolo, lankstumo- iš liepos.
    Į vakarus, paskui nusileidusią Saulę paleisime degantį Saulės ratą, iš jo riedėjimo sužinosime, kokie laukia mūsų metai.
           Aplankysime Devynjėgę Gineikių kalvą su šventu akmeniu, aidai atkartos mūsų bendrus linkėjimus.
           Šokinėjant per laužus paryčiais mus apvalys ugnis.
            Sutiksime tekančią saulę ir išsiprausime stebuklingoje Rasos šventės rasoje.
            Grįšime į namus pasisėmę gamtos ir draugystės jėgų.
            Iki susitikimo šventėje :)
    
   Praneškit apie savo atvykimą ir teiraukitės telefonu 861147402 Donatui
  Your message has been successfully submitted and would be delivered to recipients shortly.