Loading ...
Sorry, an error occurred while loading the content.
 

Kviečiame į Karaliūnės Gegužės šventę

Expand Messages
 • Valdas
  KARALIŽNĢS GEGU®ĢS ©VENTĢ 2010 Gegu¾ģs 8 dien± kviečiame ant Grau¾ikł kalno Kelmģs rajone, kur jau trečius metus ¹vźsime ¹imtametes
  Message 1 of 1 , Apr 29, 2010

   KARALIŪNĖS GEGUŽĖS ŠVENTĖ 2010

   Gegužės 8 dieną kviečiame ant Graužikų kalno Kelmės rajone, kur  jau trečius metus švęsime šimtametes tradicijas menančią Karaliūnės Gegužės šventę. Tai jaunimo gegužinių, šokių gamtoje laikotarpio pradžios, draugystės ir pavasarinio džiaugsmo šventė. Ši šventė buvo švenčiama tose apylinkėse ir yra aprašyta Liudviko Jucevičiaus raštuose.  

   Renkamės ant Graužikų kalno prie buvusios mokyklos gegužės 8 d., šeštadienį nuo 12 val.

   14 val. pasiruošimo šventei pradžia. Pridėsime savo ranką, širdį ir šviesias mintis, kad  įstabus Graužikų kalnas su trijų terasų aikštėmis, didžiausiu Lietuvos aukuru, šimtamečiais ąžuolais ir daugiakamieniemis liepomis, priimtų  mus ir atvertų turtingą savo apylinkių pasaulį. Ruošime apeigų ir šokių aikšteles, pririnksime malkų aukurui ir vakaronės laužui, kabinsime supynes. Atsivežti įrankiai pagreitins veiksmą. Nuo kalno atsiveria nuostabūs vaizdai į Žemaitijos kalnus: Šatriją, Girgždutę, Medvėgalį. Saulėlydžio horizontas už 30-40 km. Kalnas priklauso Vlado Putvinskio, Šauliu sąjungos įkūrėjo šeimai. Dar praeito šimtmečio pradžioje čia rinkdavosi ir kurdavo Lietuvos šviesuomenė: Žemaitė, Jonas Jablonskis, Povilas Višinskis. Čia buvo švenčiama Rasos šventė, į kurią atvykdavo šviesuomenė iš laikinosios sostinės Kauno. Kalną tapė Antanas Žmuidzinavičius, paveikslas kabo dailininko muziejuje Kaune. Pabūti čia ir švęsti pavasario šventę- tikra atgaiva.

   16val. Senųjų liaudies žaidimų: ripkos, muštuko, pikerio ir kitų žaidynės. Jėgų išbandymas- kirvelio mėtymo varžytuvės. Draugystės seitų, kuriuos naudosime Karaliūnės Gegužės šventėje, gaminimasis.

   18 val. Šventinės košės kabinimas ir viralo srėbimas už bendro stalo.

   20 val. Karaliūnės Gegužės šventė. Saulės palydos. Šventinės ugnies įžiebimas. Gegužės žaidimai. Likimo iškūkavimas.  Jaunimo įvesdinimas į šokėjus. Lemties brolialių ir seserėlių apeigos. Pavasarinis supimasis.

   21.30  Gegužinių liaudies šokiai. Šoksime tradicinius lietuviškus, o taip pat laviškus, estiškus, bei kitų šalių liaudies šokius.

    Naktinė ugnies eisena į Devynjėgę kalvą prie švento Gineikių akmens. Meditacinis Gineikių dainavimo gaudimas ir naktinių aidų klausymas. Pasikrovus pavasarinės galios, ir įgijus devynias jėgas,  sielos suderinimas prie  aukuro, dainų ir styginių instrumentų - kanklių pagalba. Pokalbis apie sielų draugystę.

   Norintiems prigulti- yra 35 žygio lovos mokykloje(čiužinys be patalinės). Kam neužteks vietos, galima atsivežti savo palapines. 

   Sekmadienį: Saulės sutikimas ir bendri pusryčiai su karšta aviečių arbata ir pavasarine, ant laužo kepta saulės kiaušiniene, pagardinta garšvomis.

   Turėti: šventinė aprangą (pageidautina tautiniai, tautiški simboliai, žalvario segė ir kt; miegmaišį ir paklotėlį; palapinsiaustę lietaus atveju; maisto sau ir draugystės vaišėms, kiaušinių saulės kiaušinienei; muzikos instrumentus; puodelį, dubenėlį, šaukštą; žvakių, deglų. Taip pat gerą nuotaiką, draugystės jausmą ir pasidalinimo gėriu norą.

   Atvykimas: Nuo Kelmės vykti į vakarus Šaukėnų kryptimi. Pravažiavus Šiaulių-Kryžkalnio kelio viaduką, už pusės kilometro sukti i kairę pagal rodyklę Užvenčio kryptimi. Nuo sankryžos pavažiavus apie 3 km, nusileidus į pirmą slėnį, prieš du ąžuolus sukti į dešinę link Graužikų. Rodyklės nėra. Už 2,5 km Graužikų kaimo viduryje už daugiabučio dviaukščio mūro namo sukti į dešinę, kilti į kalną. Pavažiavus 1 km- susitikimo vieta- šalia keliuko mokyklėlė kairėje pusėje.

   Kviečiame į šventę jaunimą ir visus, kurių širdyse pavasaris. Tėvams rekomenduojame atsivežti vaikus.

   Teirautis ir registruotis: Valdas Rutkūnas 868793385. \n valdasr@... Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

   Iki malonaus susitikimo ir gero pavasario jums!

    

   Praėjusių Gegužės Karaliūnės šventčių akimirkos: http://picasaweb.google.lt/dramancionis/GeguzesKaraliunesSventeIrZygisPoKnituvosZeme#

   http://picasaweb.google.lt/grauzikai/GrauIkKalnas#

  Your message has been successfully submitted and would be delivered to recipients shortly.