Loading ...
Sorry, an error occurred while loading the content.

Yeni Dönem Sirtaki Dersleri

Expand Messages
 • Bahattin Bayburan
  Yeni Dönem SİRTAKİ Dersleri FasaFisa nın 2012-2013 Dönemi Dans ve Müzik Dersleri Başlıyor. Başlangıç Düzey Sirtaki ve Zeybek Dersleri Bşl.Tarihi
  Message 1 of 3 , Aug 14, 2012
  • 0 Attachment

   Yeni Dönem SİRTAKİ Dersleri   FasaFisa'nın 2012-2013 Dönemi Dans ve Müzik Dersleri Başlıyor.


   Başlangıç Düzey Sirtaki ve Zeybek Dersleri
   Bşl.Tarihi Gün Saat Semt
   24 Eylül Pazartesi 13:00 Balat
   24 Eylül Pazartesi 19:30 Kurtuluş
   25 Eylül Salı 10:30 Bahçeşehir
   25 Eylül Salı 18:30 Gebze
   25 Eylül Salı 19:30 Yeşilyurt
   27 Eylül Perşembe 10:30 Ataköy
   27 Eylül Perşembe 19:30 Bakırköy
   30 Eylül Pazar 17:00 Etiler
   30 Eylül Pazar 17:00 Kalamış

   Klasik Sirtaki ile başlayan bu derslerimizde, eğlence hayatında kullanılan bütün sosyal dansları öğrenebilirsiniz. Öğrenceğiniz danslar şunlar:
   - Sirtaki, Hasapiko, Zorba,
   - Klasik Sirtaki, Modern Sirtaki, Atina Sirtakisi, Ada Sirtakisi,
   - Özel Sirtaki Karografileri,
   - Kasap, Haseposerviko, Tatavla Kasabı,
   - Zeybek, Zeybetiko, Zeibekiko,
   - Roman, Ağır Roman,
   - Çiftetelli,
   - Macuran, İkarian, Zonaradigo, Samyotisa,
   - Damat, Payduşka,
   - Horon, Koçari, Abdaliko, Giresun Karşılaması,
   - Harmandalı, Çökertme

   Orta/İleri Düzey Sirtaki ve Zeybek Dersleri
   Bşl.Tarihi Gün Saat Semt
   24 Eylül Pazartesi 11:00 Balat
   24 Eylül Pazartesi 21:00 Kurtuluş
   25 Eylül Salı 12:00 Bahçeşehir
   25 Eylül Salı 21:00 Yeşilyurt
   27 Eylül Perşembe 12:00 Ataköy
   27 Eylül Perşembe 18:30 Gebze
   27 Eylül Perşembe 19:30 Kalamış
   30 Eylül Pazar 18:30 Etiler


   İleri Düzey Pratik Sınıfı
   Bşl.Tarihi Gün Saat Semt
   28 Eylül Cuma 21:00 Kurtuluş

   Hiç bir şekilde yeni bir dansın, yeni bir koreografinin, yeni bir figürün öğretilm
   ediği; sadece ve sadece eski ya da yeni öğrencilerimizin bildiklerini hatırlamak, ilerletmek, pekiştirmek ve tamamlamak üzere katıldıkları pratik sınıfıdır. Bu sınıfta Klasik Sirtaki haricindeki bütün danslar tek tek uygulanır, pratik edilir, figürler hakkında sadece kısa hatırlatmalarda bulunulur.


   Hocalar Sınıfı
   Bşl.Tarihi Gün Saat Semt
   28 Eylül Cuma 19:30 Kurtuluş

   Bu sınıf sadece öğretmen ve asistanlara özel bir sınıftır. Yeni dansların, yeni koreografilerin, yeni figürlerin yaratıldığı geliştirildiği; yeni öğretme tekniklerinin paylaşıldığı çok özel bir çalışma saatidir.


   Şan Dersleri
   Bşl.Tarihi Gün Saat Semt
   29 Eylül Cumartesi 13:00 Kurtuluş

   FasaFisa solistlerinin ve FasaFisa solist adaylarının çalışma zamanıdır. Bu derslerde ses kullanma teknikleri üzerinde durulur, FasaFisa Şarkıları pratik edilir. Gecelerde, özel gösterilerde, FasaFisa albümlerinde yer alacak arkadaşlarımızın mutlaka katılması gereken sınıftır.


   Müzik, Enst., Ritim Dersleri ve Orkestra Çalışması
   Bşl.Tarihi Gün Saat Semt
   29 Eylül Cumartesi 15:00 Kurtuluş

   FasaFisa orkestrasının çalışma zamanıdır. Çalışmalar Buzuki Hakan İtik yönetiminde yapılır. Buzuki, Gitar, Bass Gitar, Org, Darbuka, Bateri, Davul gibi enstrümanlar için özel dersler alan, özel çalışmalar yapan, şan derslerine katılan arkadaşların entegrasyon için bir araya geldiği ve orkestra olarak çalıştığı özel bir müzik çalışmasıdır.


   Oryantal Dersleri
   Bşl.Tarihi Gün Saat Semt
   25 Eylül Salı 19:30 Kalamış
   26 Eylül Çarşamba 18:30 Gebze
   26 Eylül Çarşamba 21:30 Kurtuluş
   27 Eylül Perşembe 19:30 Bakırköy

   Oryantal dansının sosyal eğlence mekanlarında yapılabilir bir halinin öğretildiği, 7'den 70'e herkesin katılabileceği derslerdir.


   Bilgi ve Rezervasyon için :
   0532 231 69 60
   bahattin@...
   nursen@...

   Dansların Kökeni:
   Sirtaki ya da Hasapiko şeklinde isimlendirilen dans, İstanbul kökenlidir. Zeybek, Zeybetiko ya da Zeibekiko şeklinde isimlendirilen dansın kaynağı da batı Anadolu'dur. Ancak, mübadele zamanlarında Rum vatandaşlarımız tarafından karşı kıyılara da götürülen bu danslar orada değişimlere uğramış, gelişmiş ve bugünkü hallerini almışlardır. Bu nedenle bu danslara Yunan ya da Türk dansı demek doğru değildir. En uygun tanımlama Ege Danslarıdır.

   Eğlencelik Danslar:
   Öğrettiğimiz danslar folklorik danslar değil; bir meyhanede, bir tavernada, bir düğünde, bir kına gecesinde veya benzeri yerlerde uygulayabileceğiniz eğlencelik danslardır.

   Pratik Partileri ve diğer dans aktiviteleri:
   Haftada bir kaç saatlik bir eğitimle bu danslar öğretilebilir, ancak kalıcı olması için ayrıca bol bol pratik yapılması gerekir. Bu nedenle özellikle kış aylarında hemen her hafta, farklı semt ve mekanlarda düzenlediğimiz ücretsiz pratik partileri, ya da daha da çok bilinen isimleriyle "Al Bira'nı Gel" partileri; eski ve yeni öğrencilerimizin buluştukları çok özel saatlerdir.

   Dans Geceleri:
   Farklı eğlence yerlerine bazı kısıtlamalarla uygulayabileceğiniz bu dansların asıl uygulama alanı, her hafta organize ettiğimiz FasaFisa Dans Geceleridir. Bu geceler adeta mezuniyet diploması verilen törenler gibidir. Sadece öğrencilerimiz değil ilgili olan herkes bu gecelere katılabilir. En yakın dans gecemiz için tıklayın.

   FasaFisa Dansçıları:
   Öğrencilerimizden oluşan amatör, ama aynı zamanda, çok da özel bir dans grubumuz var. FasaFisa Dansçıları isimli bu ekip, yardım amaçlı organizasyonlarda yer alır, TV showlarına çıkar, festivallere katılır, danslarıyla bu tür etkinlerin amacına katkıda bulunmaya çalışır.

   Jr.FasaFisa:
   Yetişkinlerin yanısıra, çocuklara yönelik dersler de veriyoruz. Bu dansları öğrendikten sonra uygulamamak olmaz. İşte bu nedenle bir de Jr.FasaFisa Dansçıları isimli bir başka dans grubumuz daha var :o))

   Etkinlikler:
   İstanbul'un bir çok bölgesinde ve İstanbul dışında bizden ders almakta olan ve birbirleriyle tanışarak oldukça geniş sosyal bir grup haline gelen öğrencilerimiz muhtelif etkinliklerle de (piknikler, tatiller, seyahatler, şenlikler, ..) bir araya gelir, eğlenir, dans eder ve dostluklarını pekiştirirler.

   FasaFisa Orkestrası:
   2011 yılında kurduğumuz FasaFisa Orkestrası, herbiri kendi mesleklerinde birer profesyonel olan ancak müzikle amatörce ve hobi düzeyinde ilgilenen iş adamlarından ve iş kadınlarından oluşuyor. Bu orkestraya sadece FasaFisa grubundan olan kişiler katılabiliyor. Orkestranın amacı, sosyal yardım projelerine, maddi bir beklenti olmaksızın, FasaFisa Dansçıları ile birlikte katılıp destek vermek. Bu paralelde; önemli organizasyonlarda sahne alarak aynı zamanda, müzik hobilerini de üst seviyelerde tatmin etmek. Orkestramıza katılmak istiyiyorsanız, yeriniz şimdiden hazır. Herhangi bir müzik aletini çalıyor olmanız gerekmez, sadece istiyor olmanız yeterlidir.

   FasaFisa Solistleri:
   FasaFisa sadece dans üretmez. Aynı zamanda müzik de üretmektedir. Başta Zeybek ve Hasapiko besteleri olmak üzere çok sayıda eser üretmiştir ve üretmektedir. Aramızda profesyonel şarkıcılar da bulunmasına rağmen, bu şarkıların sadece amatör arkadaşlarımız tarafından seslendirilmesi önemli bir prensibimizdir. İsterseniz sizin de aralarına katılabileceğiniz bu arkadaşlara biz "FasaFisa Solistleri" adını veriyoruz. Bir solist olmanız için yetenekli olmanız gerekmiyor, istiyor olmanız bizim için yeterli sebebtir.

   Videolar:
   Bütün bu faaliyetlerimizden bazı örnekleri video'lar halinde seyretmek için aşağıdaki küçük resimleri tıklayabilirsiniz. Ancak; video'lar yoğunluk nedeniyle bazen çalışmayabilirler. Böyle durumlarda lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. Ayrıca Facebook, Youtube ve Google gibi sitelerde "FasaFisa" sözcüğünü aratarak da videolarımıza ulaşabilirsiniz:


   Spor Salonlarındaki Derslerimizden GörüntülerPratik PartilerimizdenPiknikte SirtakiGösterilerimizdenGecelerimizdenGezilerimizden
   DerslerimizPratik PartilerimizAktivitelerimizGösterilerimizGecelerimizGezilerimiz
   Murphy's Dance Bardaki derslerimizdenPratik PartilerimizdenKanalTurk - Talimhane'de SirtakiMuammer Ketencoglu ile SirtakiGecelerimizdenGezilerimizden
   DerslerimizPratik PartilerimizAktivitelerimizGösterilerimizGecelerimizGezilerimiz
   Çocuklarımız - Derslerden Görüntüler23 Nisan - Damat Halayı23 Nisan - Zeybetiko ShowBolu - Sirtaki ShowBolu - Zeybetiko ShowNasreaddin Hoca Senlikleri
   Jr.FasaFisa - DersJr.FasaFisa - Damatjr.FasaFisaJr.FasaFisa-SirtakiJr.ZeybetikoJr.FasaFisa-Karma
   OrkestramızDansların Kardeşliğ: Tango & Sirtaki1001 Renk, 1001 Gece ....FasaFisa Dansçıları Flash TV 'de ...HıdrellezNasreaddin Hoca Senlikleri
   OrkestramızTango & SirtakiRomanFlashTVHıdrellezRekor

   FasaFisa isimli yazışma grubumuza katılmak isterseniz FasaFisa-subscribe@yahoogroups.com adresine içi boş bir mail göndermeniz yeterlidir. Mail listemizden çıkmak istiyorsanız, mailto:info@...?subject=Remove&body=Beni Adres Listenizden Cikartin adresine subject'i "Remove" olan bir mail göndermeniz yeterli.
  • Nilay Cakmak
   Nurşen Hocam merhaba, Orta/İleri Düzey Sirtaki ve Zeybek Dersleri 27 Eylül Perşembe 19:30 Kalamış Başlıyor mu? Ben katılmak istiyorum. 2010 ylında
   Message 2 of 3 , Sep 27, 2012
   • 0 Attachment

    Nurşen Hocam  merhaba,

    Orta/İleri Düzey Sirtaki ve Zeybek Dersleri

    27 Eylül

    Perşembe

    19:30

    Kalamış

     

    Başlıyor mu? Ben katılmak istiyorum. 2010 ylında kuzguncukdaki derslerinize katılmıştım.Orta seviyedeyim sanırımJ

     

     

    Nilay

    From: FasaFisa@yahoogroups.com [mailto:FasaFisa@yahoogroups.com] On Behalf Of Bahattin Bayburan
    Sent: Tuesday, August 14, 2012 3:20 PM
    To: fasafisa@yahoogroups.com
    Subject: [FasaFisa] Yeni Dönem Sirtaki Dersleri

     

     


    Yeni Dönem SİRTAKİ Dersleri

     
    FasaFisa'nın 2012-2013 Dönemi Dans ve Müzik Dersleri Başlıyor.


    Başlangıç Düzey Sirtaki ve Zeybek Dersleri

    Bşl.Tarihi

    Gün

    Saat

    Semt

    24 Eylül

    Pazartesi

    13:00

    Balat

    24 Eylül

    Pazartesi

    19:30

    Kurtuluş

    25 Eylül

    Salı

    10:30

    Bahçeşehir

    25 Eylül

    Salı

    18:30

    Gebze

    25 Eylül

    Salı

    19:30

    Yeşilyurt

    27 Eylül

    Perşembe

    10:30

    Ataköy

    27 Eylül

    Perşembe

    19:30

    Bakırköy

    30 Eylül

    Pazar

    17:00

    Etiler

    30 Eylül

    Pazar

    17:00

    Kalamış


    Klasik Sirtaki ile başlayan bu derslerimizde, eğlence hayatında kullanılan bütün sosyal dansları öğrenebilirsiniz. Öğrenceğiniz danslar şunlar:
    - Sirtaki, Hasapiko, Zorba,
    - Klasik Sirtaki, Modern Sirtaki, Atina Sirtakisi, Ada Sirtakisi,
    - Özel Sirtaki Karografileri,
    - Kasap, Haseposerviko, Tatavla Kasabı,
    - Zeybek, Zeybetiko, Zeibekiko,
    - Roman, Ağır Roman,
    - Çiftetelli,
    - Macuran, İkarian, Zonaradigo, Samyotisa,
    - Damat, Payduşka,
    - Horon, Koçari, Abdaliko, Giresun Karşılaması,
    - Harmandalı, Çökertme

    Orta/İleri Düzey Sirtaki ve Zeybek Dersleri

    Bşl.Tarihi

    Gün

    Saat

    Semt

    24 Eylül

    Pazartesi

    11:00

    Balat

    24 Eylül

    Pazartesi

    21:00

    Kurtuluş

    25 Eylül

    Salı

    12:00

    Bahçeşehir

    25 Eylül

    Salı

    21:00

    Yeşilyurt

    27 Eylül

    Perşembe

    12:00

    Ataköy

    27 Eylül

    Perşembe

    18:30

    Gebze

    27 Eylül

    Perşembe

    19:30

    Kalamış

    30 Eylül

    Pazar

    18:30

    Etiler    İleri Düzey Pratik Sınıfı

    Bşl.Tarihi

    Gün

    Saat

    Semt

    28 Eylül

    Cuma

    21:00

    Kurtuluş


    Hiç bir şekilde yeni bir dansın, yeni bir koreografinin, yeni bir figürün öğretilmediği; sadece ve sadece eski ya da yeni öğrencilerimizin bildiklerini hatırlamak, ilerletmek, pekiştirmek ve tamamlamak üzere katıldıkları pratik sınıfıdır. Bu sınıfta Klasik Sirtaki haricindeki bütün danslar tek tek uygulanır, pratik edilir, figürler hakkında sadece kısa hatırlatmalarda bulunulur.


    Hocalar Sınıfı

    Bşl.Tarihi

    Gün

    Saat

    Semt

    28 Eylül

    Cuma

    19:30

    Kurtuluş


    Bu sınıf sadece öğretmen ve asistanlara özel bir sınıftır. Yeni dansların, yeni koreografilerin, yeni figürlerin yaratıldığı geliştirildiği; yeni öğretme tekniklerinin paylaşıldığı çok özel bir çalışma saatidir.


    Şan Dersleri

    Bşl.Tarihi

    Gün

    Saat

    Semt

    29 Eylül

    Cumartesi

    13:00

    Kurtuluş


    FasaFisa solistlerinin ve FasaFisa solist adaylarının çalışma zamanıdır. Bu derslerde ses kullanma teknikleri üzerinde durulur, FasaFisa Şarkıları pratik edilir. Gecelerde, özel gösterilerde, FasaFisa albümlerinde yer alacak arkadaşlarımızın mutlaka katılması gereken sınıftır.


    Müzik, Enst., Ritim Dersleri ve Orkestra Çalışması

    Bşl.Tarihi

    Gün

    Saat

    Semt

    29 Eylül

    Cumartesi

    15:00

    Kurtuluş


    FasaFisa orkestrasının çalışma zamanıdır. Çalışmalar Buzuki Hakan İtik yönetiminde yapılır. Buzuki, Gitar, Bass Gitar, Org, Darbuka, Bateri, Davul gibi enstrümanlar için özel dersler alan, özel çalışmalar yapan, şan derslerine katılan arkadaşların entegrasyon için bir araya geldiği ve orkestra olarak çalıştığı özel bir müzik çalışmasıdır.


    Oryantal Dersleri

    Bşl.Tarihi

    Gün

    Saat

    Semt

    25 Eylül

    Salı

    19:30

    Kalamış

    26 Eylül

    Çarşamba

    18:30

    Gebze

    26 Eylül

    Çarşamba

    21:30

    Kurtuluş

    27 Eylül

    Perşembe

    19:30

    Bakırköy

    Oryantal dansının sosyal eğlence mekanlarında yapılabilir bir halinin öğretildiği, 7'den 70'e herkesin katılabileceği derslerdir.


    Bilgi ve Rezervasyon için :
    0532 231 69 60
    bahattin@...
    nursen@...


    Dansların Kökeni:
    Sirtaki ya da Hasapiko şeklinde isimlendirilen dans, İstanbul kökenlidir. Zeybek, Zeybetiko ya da Zeibekiko şeklinde isimlendirilen dansın kaynağı da batı Anadolu'dur. Ancak, mübadele zamanlarında Rum vatandaşlarımız tarafından karşı kıyılara da götürülen bu danslar orada değişimlere uğramış, gelişmiş ve bugünkü hallerini almışlardır. Bu nedenle bu danslara Yunan ya da Türk dansı demek doğru değildir. En uygun tanımlama Ege Danslarıdır.

    Eğlencelik Danslar:
    Öğrettiğimiz danslar folklorik danslar değil; bir meyhanede, bir tavernada, bir düğünde, bir kına gecesinde veya benzeri yerlerde uygulayabileceğiniz eğlencelik danslardır.

    Pratik Partileri ve diğer dans aktiviteleri:
    Haftada bir kaç saatlik bir eğitimle bu danslar öğretilebilir, ancak kalıcı olması için ayrıca bol bol pratik yapılması gerekir. Bu nedenle özellikle kış aylarında hemen her hafta, farklı semt ve mekanlarda düzenlediğimiz ücretsiz pratik partileri, ya da daha da çok bilinen isimleriyle "Al Bira'nı Gel" partileri; eski ve yeni öğrencilerimizin buluştukları çok özel saatlerdir.

    Dans Geceleri:
    Farklı eğlence yerlerine bazı kısıtlamalarla uygulayabileceğiniz bu dansların asıl uygulama alanı, her hafta organize ettiğimiz FasaFisa Dans Geceleridir. Bu geceler adeta mezuniyet diploması verilen törenler gibidir. Sadece öğrencilerimiz değil ilgili olan herkes bu gecelere katılabilir. En yakın dans gecemiz için tıklayın.

    FasaFisa Dansçıları:
    Öğrencilerimizden oluşan amatör, ama aynı zamanda, çok da özel bir dans grubumuz var. FasaFisa Dansçıları isimli bu ekip, yardım amaçlı organizasyonlarda yer alır, TV showlarına çıkar, festivallere katılır, danslarıyla bu tür etkinlerin amacına katkıda bulunmaya çalışır.

    Jr.FasaFisa:
    Yetişkinlerin yanısıra, çocuklara yönelik dersler de veriyoruz. Bu dansları öğrendikten sonra uygulamamak olmaz. İşte bu nedenle bir de Jr.FasaFisa Dansçıları isimli bir başka dans grubumuz daha var :o))

    Etkinlikler:
    İstanbul'un bir çok bölgesinde ve İstanbul dışında bizden ders almakta olan ve birbirleriyle tanışarak oldukça geniş sosyal bir grup haline gelen öğrencilerimiz muhtelif etkinliklerle de (piknikler, tatiller, seyahatler, şenlikler, ..) bir araya gelir, eğlenir, dans eder ve dostluklarını pekiştirirler.

    FasaFisa Orkestrası:
    2011 yılında kurduğumuz FasaFisa Orkestrası, herbiri kendi mesleklerinde birer profesyonel olan ancak müzikle amatörce ve hobi düzeyinde ilgilenen iş adamlarından ve iş kadınlarından oluşuyor. Bu orkestraya sadece FasaFisa grubundan olan kişiler katılabiliyor. Orkestranın amacı, sosyal yardım projelerine, maddi bir beklenti olmaksızın, FasaFisa Dansçıları ile birlikte katılıp destek vermek. Bu paralelde; önemli organizasyonlarda sahne alarak aynı zamanda, müzik hobilerini de üst seviyelerde tatmin etmek. Orkestramıza katılmak istiyiyorsanız, yeriniz şimdiden hazır. Herhangi bir müzik aletini çalıyor olmanız gerekmez, sadece istiyor olmanız yeterlidir.

    FasaFisa Solistleri:
    FasaFisa sadece dans üretmez. Aynı zamanda müzik de üretmektedir. Başta Zeybek ve Hasapiko besteleri olmak üzere çok sayıda eser üretmiştir ve üretmektedir. Aramızda profesyonel şarkıcılar da bulunmasına rağmen, bu şarkıların sadece amatör arkadaşlarımız tarafından seslendirilmesi önemli bir prensibimizdir. İsterseniz sizin de aralarına katılabileceğiniz bu arkadaşlara biz "FasaFisa Solistleri" adını veriyoruz. Bir solist olmanız için yetenekli olmanız gerekmiyor, istiyor olmanız bizim için yeterli sebebtir.

    Videolar:
    Bütün bu faaliyetlerimizden bazı örnekleri video'lar halinde seyretmek için aşağıdaki küçük resimleri tıklayabilirsiniz. Ancak; video'lar yoğunluk nedeniyle bazen çalışmayabilirler. Böyle durumlarda lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. Ayrıca Facebook, Youtube ve Google gibi sitelerde "FasaFisa" sözcüğünü aratarak da videolarımıza ulaşabilirsiniz:

     

    Spor Salonlarındaki Derslerimizden Görüntüler

    Pratik Partilerimizden

    Piknikte Sirtaki

    Gösterilerimizden

    Gecelerimizden

    Gezilerimizden

    Derslerimiz

    Pratik Partilerimiz

    Aktivitelerimiz

    Gösterilerimiz

    Gecelerimiz

    Gezilerimiz

     

     

   • Nurşen Bayburan
    MErhaba Nilaycım, Tabiiki ileri seviye perşembe Kalamış sınıfına başlayabilirsin. Ama 1 hafta erteleme var. Haftaya perşembe (4 ekim) 19:30’da
    Message 3 of 3 , Sep 27, 2012
    • 0 Attachment
     MErhaba Nilaycım,
         
     Tabiiki ileri seviye perşembe Kalamış sınıfına başlayabilirsin. Ama 1 hafta erteleme var. Haftaya perşembe (4 ekim) 19:30’da beklerim.
        
     Çok öptümm
     Nurşen
       
          
     From: Nilay Cakmak
     Sent: Thursday, September 27, 2012 4:58 PM
     To: FasaFisa@yahoogroups.com
     Subject: RE: [FasaFisa] Yeni Dönem Sirtaki Dersleri
      

     Nurşen Hocam  merhaba,

     Orta/İleri Düzey Sirtaki ve Zeybek Dersleri

     27 Eylül

     Perşembe

     19:30

     Kalamış

     Başlıyor mu? Ben katılmak istiyorum. 2010 ylında kuzguncukdaki derslerinize katılmıştım.Orta seviyedeyim sanırımJ

     Nilay

     From: FasaFisa@yahoogroups.com [mailto:FasaFisa@yahoogroups.com] On Behalf Of Bahattin Bayburan
     Sent: Tuesday, August 14, 2012 3:20 PM
     To: fasafisa@yahoogroups.com
     Subject: [FasaFisa] Yeni Dönem Sirtaki Dersleri

      


     Yeni Dönem SİRTAKİ Dersleri
     FasaFisa'nın 2012-2013 Dönemi Dans ve Müzik Dersleri Başlıyor.


     Başlangıç Düzey Sirtaki ve Zeybek Dersleri

     Bşl.Tarihi

     Gün

     Saat

     Semt

     24 Eylül

     Pazartesi

     13:00

     Balat

     24 Eylül

     Pazartesi

     19:30

     Kurtuluş

     25 Eylül

     Salı

     10:30

     Bahçeşehir

     25 Eylül

     Salı

     18:30

     Gebze

     25 Eylül

     Salı

     19:30

     Yeşilyurt

     27 Eylül

     Perşembe

     10:30

     Ataköy

     27 Eylül

     Perşembe

     19:30

     Bakırköy

     30 Eylül

     Pazar

     17:00

     Etiler

     30 Eylül

     Pazar

     17:00

     Kalamış


     Klasik Sirtaki ile başlayan bu derslerimizde, eğlence hayatında kullanılan bütün sosyal dansları öğrenebilirsiniz. Öğrenceğiniz danslar şunlar:
     - Sirtaki, Hasapiko, Zorba,
     - Klasik Sirtaki, Modern Sirtaki, Atina Sirtakisi, Ada Sirtakisi,
     - Özel Sirtaki Karografileri,
     - Kasap, Haseposerviko, Tatavla Kasabı,
     - Zeybek, Zeybetiko, Zeibekiko,
     - Roman, Ağır Roman,
     - Çiftetelli,
     - Macuran, İkarian, Zonaradigo, Samyotisa,
     - Damat, Payduşka,
     - Horon, Koçari, Abdaliko, Giresun Karşılaması,
     - Harmandalı, Çökertme

     Orta/İleri Düzey Sirtaki ve Zeybek Dersleri

     Bşl.Tarihi

     Gün

     Saat

     Semt

     24 Eylül

     Pazartesi

     11:00

     Balat

     24 Eylül

     Pazartesi

     21:00

     Kurtuluş

     25 Eylül

     Salı

     12:00

     Bahçeşehir

     25 Eylül

     Salı

     21:00

     Yeşilyurt

     27 Eylül

     Perşembe

     12:00

     Ataköy

     27 Eylül

     Perşembe

     18:30

     Gebze

     27 Eylül

     Perşembe

     19:30

     Kalamış

     30 Eylül

     Pazar

     18:30

     Etiler     İleri Düzey Pratik Sınıfı

     Bşl.Tarihi

     Gün

     Saat

     Semt

     28 Eylül

     Cuma

     21:00

     Kurtuluş


     Hiç bir şekilde yeni bir dansın, yeni bir koreografinin, yeni bir figürün öğretilmediği; sadece ve sadece eski ya da yeni öğrencilerimizin bildiklerini hatırlamak, ilerletmek, pekiştirmek ve tamamlamak üzere katıldıkları pratik sınıfıdır. Bu sınıfta Klasik Sirtaki haricindeki bütün danslar tek tek uygulanır, pratik edilir, figürler hakkında sadece kısa hatırlatmalarda bulunulur.


     Hocalar Sınıfı

     Bşl.Tarihi

     Gün

     Saat

     Semt

     28 Eylül

     Cuma

     19:30

     Kurtuluş


     Bu sınıf sadece öğretmen ve asistanlara özel bir sınıftır. Yeni dansların, yeni koreografilerin, yeni figürlerin yaratıldığı geliştirildiği; yeni öğretme tekniklerinin paylaşıldığı çok özel bir çalışma saatidir.


     Şan Dersleri

     Bşl.Tarihi

     Gün

     Saat

     Semt

     29 Eylül

     Cumartesi

     13:00

     Kurtuluş


     FasaFisa solistlerinin ve FasaFisa solist adaylarının çalışma zamanıdır. Bu derslerde ses kullanma teknikleri üzerinde durulur, FasaFisa Şarkıları pratik edilir. Gecelerde, özel gösterilerde, FasaFisa albümlerinde yer alacak arkadaşlarımızın mutlaka katılması gereken sınıftır.


     Müzik, Enst., Ritim Dersleri ve Orkestra Çalışması

     Bşl.Tarihi

     Gün

     Saat

     Semt

     29 Eylül

     Cumartesi

     15:00

     Kurtuluş


     FasaFisa orkestrasının çalışma zamanıdır. Çalışmalar Buzuki Hakan İtik yönetiminde yapılır. Buzuki, Gitar, Bass Gitar, Org, Darbuka, Bateri, Davul gibi enstrümanlar için özel dersler alan, özel çalışmalar yapan, şan derslerine katılan arkadaşların entegrasyon için bir araya geldiği ve orkestra olarak çalıştığı özel bir müzik çalışmasıdır.


     Oryantal Dersleri

     Bşl.Tarihi

     Gün

     Saat

     Semt

     25 Eylül

     Salı

     19:30

     Kalamış

     26 Eylül

     Çarşamba

     18:30

     Gebze

     26 Eylül

     Çarşamba

     21:30

     Kurtuluş

     27 Eylül

     Perşembe

     19:30

     Bakırköy

     Oryantal dansının sosyal eğlence mekanlarında yapılabilir bir halinin öğretildiği, 7'den 70'e herkesin katılabileceği derslerdir.


     Bilgi ve Rezervasyon için :
     0532 231 69 60
     bahattin@...
     nursen@...


     Dansların Kökeni:
     Sirtaki ya da Hasapiko şeklinde isimlendirilen dans, İstanbul kökenlidir. Zeybek, Zeybetiko ya da Zeibekiko şeklinde isimlendirilen dansın kaynağı da batı Anadolu'dur. Ancak, mübadele zamanlarında Rum vatandaşlarımız tarafından karşı kıyılara da götürülen bu danslar orada değişimlere uğramış, gelişmiş ve bugünkü hallerini almışlardır. Bu nedenle bu danslara Yunan ya da Türk dansı demek doğru değildir. En uygun tanımlama Ege Danslarıdır.

     Eğlencelik Danslar:
     Öğrettiğimiz danslar folklorik danslar değil; bir meyhanede, bir tavernada, bir düğünde, bir kına gecesinde veya benzeri yerlerde uygulayabileceğiniz eğlencelik danslardır.

     Pratik Partileri ve diğer dans aktiviteleri:
     Haftada bir kaç saatlik bir eğitimle bu danslar öğretilebilir, ancak kalıcı olması için ayrıca bol bol pratik yapılması gerekir. Bu nedenle özellikle kış aylarında hemen her hafta, farklı semt ve mekanlarda düzenlediğimiz ücretsiz pratik partileri, ya da daha da çok bilinen isimleriyle "Al Bira'nı Gel" partileri; eski ve yeni öğrencilerimizin buluştukları çok özel saatlerdir.

     Dans Geceleri:
     Farklı eğlence yerlerine bazı kısıtlamalarla uygulayabileceğiniz bu dansların asıl uygulama alanı, her hafta organize ettiğimiz FasaFisa Dans Geceleridir. Bu geceler adeta mezuniyet diploması verilen törenler gibidir. Sadece öğrencilerimiz değil ilgili olan herkes bu gecelere katılabilir. En yakın dans gecemiz için tıklayın.

     FasaFisa Dansçıları:
     Öğrencilerimizden oluşan amatör, ama aynı zamanda, çok da özel bir dans grubumuz var. FasaFisa Dansçıları isimli bu ekip, yardım amaçlı organizasyonlarda yer alır, TV showlarına çıkar, festivallere katılır, danslarıyla bu tür etkinlerin amacına katkıda bulunmaya çalışır.

     Jr.FasaFisa:
     Yetişkinlerin yanısıra, çocuklara yönelik dersler de veriyoruz. Bu dansları öğrendikten sonra uygulamamak olmaz. İşte bu nedenle bir de Jr.FasaFisa Dansçıları isimli bir başka dans grubumuz daha var :o))

     Etkinlikler:
     İstanbul'un bir çok bölgesinde ve İstanbul dışında bizden ders almakta olan ve birbirleriyle tanışarak oldukça geniş sosyal bir grup haline gelen öğrencilerimiz muhtelif etkinliklerle de (piknikler, tatiller, seyahatler, şenlikler, ..) bir araya gelir, eğlenir, dans eder ve dostluklarını pekiştirirler.

     FasaFisa Orkestrası:
     2011 yılında kurduğumuz FasaFisa Orkestrası, herbiri kendi mesleklerinde birer profesyonel olan ancak müzikle amatörce ve hobi düzeyinde ilgilenen iş adamlarından ve iş kadınlarından oluşuyor. Bu orkestraya sadece FasaFisa grubundan olan kişiler katılabiliyor. Orkestranın amacı, sosyal yardım projelerine, maddi bir beklenti olmaksızın, FasaFisa Dansçıları ile birlikte katılıp destek vermek. Bu paralelde; önemli organizasyonlarda sahne alarak aynı zamanda, müzik hobilerini de üst seviyelerde tatmin etmek. Orkestramıza katılmak istiyiyorsanız, yeriniz şimdiden hazır. Herhangi bir müzik aletini çalıyor olmanız gerekmez, sadece istiyor olmanız yeterlidir.

     FasaFisa Solistleri:
     FasaFisa sadece dans üretmez. Aynı zamanda müzik de üretmektedir. Başta Zeybek ve Hasapiko besteleri olmak üzere çok sayıda eser üretmiştir ve üretmektedir. Aramızda profesyonel şarkıcılar da bulunmasına rağmen, bu şarkıların sadece amatör arkadaşlarımız tarafından seslendirilmesi önemli bir prensibimizdir. İsterseniz sizin de aralarına katılabileceğiniz bu arkadaşlara biz "FasaFisa Solistleri" adını veriyoruz. Bir solist olmanız için yetenekli olmanız gerekmiyor, istiyor olmanız bizim için yeterli sebebtir.

     Videolar:
     Bütün bu faaliyetlerimizden bazı örnekleri video'lar halinde seyretmek için aşağıdaki küçük resimleri tıklayabilirsiniz. Ancak; video'lar yoğunluk nedeniyle bazen çalışmayabilirler. Böyle durumlarda lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. Ayrıca Facebook, Youtube ve Google gibi sitelerde "FasaFisa" sözcüğünü aratarak da videolarımıza ulaşabilirsiniz:

     Spor Salonlarındaki Derslerimizden Görüntüler

     Pratik Partilerimizden

     Piknikte Sirtaki

     Gösterilerimizden

     Gecelerimizden

     Gezilerimizden

     Derslerimiz

     Pratik Partilerimiz

     Aktivitelerimiz

     Gösterilerimiz

     Gecelerimiz

     Gezilerimiz

     Murphy's Dance Bardaki derslerimizden

     Pratik Partilerimizden

     KanalTurk - Talimhane'de Sirtaki

     Muammer Ketencoglu ile Sirtaki

     Gecelerimizden

     Gezilerimizden

     Derslerimiz

     Pratik Partilerimiz

     Aktivitelerimiz

     Gösterilerimiz

     Gecelerimiz

     Gezilerimiz

     Çocuklarımız - Derslerden Görüntüler

     23 Nisan - Damat Halayı

     23 Nisan - Zeybetiko Show

     Bolu - Sirtaki Show

     Bolu - Zeybetiko Show

     Nasreaddin Hoca Senlikleri

     Jr.FasaFisa - Ders

     Jr.FasaFisa - Damat

     jr.FasaFisa

     Jr.FasaFisa-Sirtaki

     Jr.Zeybetiko

     Jr.FasaFisa-Karma

     Orkestramız

     Dansların Kardeşliğ: Tango & Sirtaki

     1001 Renk, 1001 Gece ....

     FasaFisa Dansçıları Flash TV 'de ...

     Hıdrellez

     Nasreaddin Hoca Senlikleri

     Orkestramız

     Tango & Sirtaki

     Roman

     FlashTV

     Hıdrellez

     Rekor

     FasaFisa isimli yazışma grubumuza katılmak isterseniz FasaFisa-subscribe@yahoogroups.com adresine içi boş bir mail göndermeniz yeterlidir. Mail listemizden çıkmak istiyorsanız, mailto:info@...?subject=Remove&body=Beni%20Adres%20Listenizden%20Cikartin adresine subject'i "Remove" olan bir mail göndermeniz yeterli.


     Bu iletide virüs bulunamadı.
     AVG tarafından kontrol edildi - www.avg.com
     Sürüm: 2012.0.2197 / Virüs Veritabanı: 2437/5199 - Sürüm Tarihi: 13.08.2012

    Your message has been successfully submitted and would be delivered to recipients shortly.