Loading ...
Sorry, an error occurred while loading the content.

FW: [Czechlist] Re: danove zmeny od ledna 2010 - summary

Expand Messages
  • Lenka Mandryszová
    Ahoj, K otazce 1 - to plati pro zeme EU bez ohledu na menu Otazka 2 - faktury do USA posilas bez DPH a nemusis uvadet zadny odkaz na cesky zákon o DPH L. ...
    Message 1 of 4 , Feb 2 2:17 PM
    • 0 Attachment
      Ahoj,
      K otazce 1 - to plati pro zeme EU bez ohledu na menu
      Otazka 2 - faktury do USA posilas bez DPH a nemusis uvadet zadny odkaz na
      cesky zákon o DPH
      L.

      -----Original Message-----
      From: Czechlist@yahoogroups.com [mailto:Czechlist@yahoogroups.com] On Behalf
      Of kzgafas
      Sent: Tuesday, February 02, 2010 11:08 PM
      To: Czechlist@yahoogroups.com
      Subject: FW: [Czechlist] Re: danove zmeny od ledna 2010 - summary



      Jeste jednou diky, Lenko za ten prehled (viz nize). Jen bych se chtel zeptat
      na dve konkretni veci, ktere se tykaji asi nas vsech.

      1) UK je pro tyto ucely "zeme EU"? Ptam se proto, ze maji "ne EU menu".

      2) A jak se tyto zmeny aplikuji na nasi praci pro agentury v USA?

      Diky,

      K.

      --- In Czechlist@yahoogroups.com <mailto:Czechlist%40yahoogroups.com> ,
      Lenka Mandryszová <ferstl@...> wrote:
      >
      > Debata byla velmi ziva na jiné skupine, jednou vetou to nepujde ani
      nahodou,
      > ale kopiruju, co jsem vyzvedela od sve danove poradkyne a sefa DPH na
      nasem
      > financaku:
      > a) Pokud poskytujeme preklad do zahranici osobe povinne k dani
      (podnikajici
      > subjekt bez ohledu na to, zda je ci není platce DPH), je mistem plneni
      dana
      > zeme PRIJEMCE PREKLADU
      > b) Pokud poskytujeme preklad osobe, ktera neni povinna k dani
      (zjednodusene
      > obcan), je mistem plneni Ceska republika
      > c) Pokud poskytujeme sluzbu jakemukoliv podnikatelskemu subjektu v EU (bez
      > ohledu na to, zda jde o platce DPH ci nikoliv) vznika nam povinnost dle
      > §94/11 zakona o DPH povinnost registrovat se k DPH v Ceske republice.
      > d) Platcem dane se stavame dnem poskytnuti sluzby nebo vystaveni zalohove
      > faktury a od tohoto dne bezi 15denni lhuta, ve ktere je nutno se
      registrovat
      > k DPH na prislusnem financnim urade.
      > e) Faktury se vystavuji povinne pro platce DPH, neplatce DPH nebo pro
      > neziskovou organizaci. Nelze vystavit danovy doklad pro obcana. Fakturu je
      > nutno vystavit do 15 dnu od zdanitelneho plneni, tj. dodani prekladu.
      > f) Ve fakture je nutno uvest klauzuli: "Místo plnìní je mimo Èeskou
      > republiku dle § 9/1 zákona o DPH a pøíjemce slu¾by je osobou povinnou
      > pøiznat a zaplatit daò z pøidané hodnoty dle èl. 196 Smìrnice
      2006/112/ES."
      > g) Vedle priznani DPH je nutno podavat souhrnne hlaseni kvartalne vzdy do
      > 25. dne mesice nasledujiciho po skonceni daneho kvartalu. Zatimco priznani
      k
      > DPH se podava vzdy, souhrnne hlaseni pouze v pripade, ze jste dodali
      > sluzbu/preklad do zahranici. Tzv. "nulove" souhrnne hlaseni se nepodava.
      > f) Souhrnne hlaseni se podava striktne pres datovou schranku nebo jako
      > elektronicke podani se zarucenym elektronickym podpisem a vzdy ve formatu
      > ".xml" Jiny format FU nebere.
      >
      > Prehled jednotlivych sazeb:
      >
      > Prijemce je z Ceske republiky a
      > Prijemce je platcem DPH 20%
      > Prijemce neni platcem DPH 20%
      > Prijemce je obcan 20%
      >
      > Prijemce je z EU a
      > Prijemce je platcem DPH 0% (treba uvest klauzuli)
      > Prijemce neni platcem DPH 0% (treba uvest klauzuli)
      > Prijemce je obcan 20%
      >
      > Treti zeme
      > Prijemce je podnikajicim subjektem
      > (platce nebo neplatce DPH,
      > pripadne dana zeme DPH vubec nezna) 0%
      >
      > Prijemce je obcan 20%
      >
      > a) Co se tyce dodavek prekladu neplatcum DPH, i zde se podle tabulky
      > vyse vystavuje faktura s nulovym DPH, pricemz dany subjekt ma povinnost
      > uhradit DPH ve sve zemi (pro ruzne zeme je to ruzne, treba na Slovensku
      > staci zaplatit jednorazove DPH z jedne dane faktury, v jinych zemich se
      musi
      > dany subjekt registrovat jako platce DPH - to plati treba i pro Ceskou
      > republiku - pokud byste napriklad zadali a prijali preklad od zahranicniho
      > prekladatele a nebyli jste platci DPH, musite se z tohoto titulu k
      > platcovstvi DPH prihlasit).
      > b) To, co jsem uvadela v prvnim e-mailu, ze tedy pokud poskytuji sluzby
      > zahranicnimu neplatci DPH, musim se registrovat jako platce DPH v dane
      zemi,
      > plati pouze pro poskytovatele zbozi nebo urcitych sluzeb, ktere vymezuje
      > zakon (napr. stavebni práce, ale prekladatelska cinnost mezi ne nastesti
      > nepatri). Proto byla tato informace z minuleho mailu jako jedina mylna. Je
      > nam tedy v podstate jedno, zda je zahranicni subjekt platce DPH ci
      nikoliv,
      > protoze jeho povinnosti je vzdy dan zaplatit nebo zauctovat.
      >
      > Informace mam podlozeny konkretnimi paragrafy, pokud by po nich nekdo
      > usilovne patral.
      > Verim, ze je prehled dostatecny, zbytek uz bude asi na Vasich ucetnich a
      > danovych poradcich.
      >
      > Lenka
      >
      >
      >
      > -----Original Message-----
      > From: Czechlist@yahoogroups.com <mailto:Czechlist%40yahoogroups.com>
      [mailto:Czechlist@yahoogroups.com <mailto:Czechlist%40yahoogroups.com> ] On
      Behalf
      > Of kzgafas
      > Sent: Tuesday, January 26, 2010 12:21 PM
      > To: Czechlist@yahoogroups.com <mailto:Czechlist%40yahoogroups.com>
      > Subject: [Czechlist] Re: danove zmeny od ledna 2010 - summary
      >
      >
      >
      > Prosim vas, mohl byste nekdo, kdo tuto diskusi aktivne sledoval, shrnout v
      > jedne vete o jake zmeny v principu tedy pujde? Nejak to v te zaplave mailu
      > nemuzu najit. Ja to stejne budu resit pres danovou poradkyni, ale to jadro
      > veci by me zajimalo.
      >
      > Diky,
      >
      > K.
      >
    Your message has been successfully submitted and would be delivered to recipients shortly.